kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

6 powodów, dla których warto pić wodę
07-30-2020 02:06 PM

Wydaje się, że Amerykanie noszą obecnie wodę butelkowaną wszędzie, gdzie idą. W rzeczywistości stał się drugim najpopularniejszym napojem (po napojach bezalkoholowych). Ale miłośnicy wody dostali ostatnio wstrząsu, gdy usłyszeliśmy, że nowy raport wykazał, że korzyści płynące z picia wody mogły zostać wyprzedane. Najwyraźniej stara sugestia, aby pić osiem szklanek dziennie, była niczym innym jak wskazówką, nie opartą na dowodach naukowych.

Ale nie odkładaj jeszcze butelki z wodą ani szklanki. Chociaż możemy nie potrzebować ośmiu szklanek, istnieje wiele powodów, aby pić wodę. W rzeczywistości woda pitna (zwykła lub w postaci innych płynów lub żywności) jest niezbędna dla zdrowia.

„Pomyśl o wodzie jako o składniku odżywczym, którego potrzebuje Twój organizm, który jest obecny w płynach, zwykłej wodzie i pożywieniu. Wszystkie te składniki są niezbędne, aby codziennie uzupełniać duże ilości wody traconej każdego dnia” - mówi Joan Koelemay, RD, dietetyk ds. Napojów Institute, grupa branżowa.

Nefrolog Kaiser Permanente, MD, Steven Guest, zgadza się z tym stwierdzeniem: „Utrata płynów występuje w sposób ciągły w wyniku parowania skóry, oddychania, moczu i stolca, a te straty należy codziennie uzupełniać, aby zachować dobre zdrowie” - mówi.

Kiedy spożycie wody nie jest równe wydajności, możesz się odwodnić. Utrata płynów jest wyraźniejsza w cieplejszym klimacie, podczas forsownych ćwiczeń, na dużych wysokościach oraz u osób starszych, u których uczucie pragnienia może nie być tak ostre.

Oto sześć powodów, dla których warto codziennie pić wystarczającą ilość wody lub innych płynów:

1. Picie wody pomaga utrzymać równowagę płynów ustrojowych. Twoje ciało składa się w około 60% z wody. Funkcje tych płynów ustrojowych obejmują trawienie, wchłanianie, krążenie, wytwarzanie śliny, transport składników odżywczych i utrzymywanie temperatury ciała.

„Poprzez tylną przysadkę mózgową, mózg komunikuje się z nerkami i informuje go, ile wody wydalić w postaci moczu lub zatrzymać na rezerwy” - mówi Guest, który jest również adiunktem na Uniwersytecie Stanforda.

Kiedy masz mało płynów, mózg uruchamia mechanizm pragnienia organizmu. Gość mówi, że jeśli nie zażywasz leków wywołujących pragnienie, powinieneś posłuchać tych wskazówek i napić się wody, soku, mleka, kawy - nie tylko alkoholu.
źródła:
https://www.healthline.com/nutrition...efits-of-water
https://www.mojabutelka.pl/
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:27.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.