kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Napięcie i stres-czyli to z czym kojarzy nam się egzamin na prawo jazdy
05-23-2019 11:33 AM

Stres – to częsty czynnik zniechęcający niektórych do zdania egzaminu na prawo jazdy. Jak wiadomo, egzamin państwowy nie należy do najprzyjemniejszych momentów w życiu, jednak nie należy się do tego negatywnie nastawiać. Dla przyszłych kierowców prawo jazdy wiążę się jednak ze sporym stresem, a potwierdzą to zapewne także osoby, które mają tą formalność za sobą. Wielu z nich z pewnością nie chciałoby przechodzić przez to jeszcze raz.

Sporo osób uznaje, że dla nich, egzamin na prawo jazdy, przysporzył o wiele więcej stresu i spowodował większe napięcie niż egzamin dojrzałości, czy jeden z trudniejszych egzaminów zaliczeniowych na studiach. Choć prawo jazdy jest marzeniem wielu osób, to niestety egzamin państwowy spędza sen z powiek kandydatom wywołując ogromny stres.

Rozmyślając o nadchodzącym egzaminie na prawo jazdy, weryfikującym nasze umiejętności prowadzenia pojazdu i zachowania się w ruchu drogowym, u niektórych, pierwsze co nasuwa się na myśl, to właśnie nerwówka, niepokój i stres. Wraz ze zbliżającym się terminem, poziom odczucia napięcia rośnie, serce bije coraz szybciej, a ręce zaczynają się trząść.

Siedząc za kierownicą w „Elce” u boku swojego instruktora jazdy, kursanci czują się pewniej, nie odczuwają stresu, jadą poprawnie, robią postępy i niejeden przyszły kierowca marzy już o tym, aby móc w końcu prowadzić pojazd samodzielnie.

Choć na egzaminie jazda odbywa się wprawdzie podobnym samochodem, obowiązują nas te same przepisy i przemierzamy ulice, na których byliśmy już zapewne z instruktorem, egzamin państwowy to jednak nie jazda podczas kursu z nauczycielem. Świadomość faktu, że jest to najważniejsza jazda, stwarza ogromny stres i tym samym generuje błędy, które często kończą się przerwaniem egzaminu.
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:31.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.