kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Jaki obraz wybrać do nowoczesnego salonu?
10-19-2020 01:20 PM

Salon to istna wisienka na torcie każdego domu czy mieszkania. To w salonie podejmujemy gości, urządzamy przyjęcia świąteczne, do salony zapraszamy przyjaciół, w salonie odpoczywamy, bawimy się z dziećmi- spędzamy najwięcej czasu. Warto więc, by wnętrze salonu było wnętrzem, które jak najbardziej odzwierciedla nasz gust, a co za tym idzie, w którym będziemy się czuć jak przysłowiowa "ryba w wodzie". Wielu z nas urządza dziś swoje salonu w duchu nowoczesności, jakie więc obrazy będą pasowały do zaaranżowanych nowocześnie wnętrz?

Czym charakteryzuje się nowoczesny styl w architekturze wnętrz?

Prostota, przejrzystość, przestrzeń, brak zbytecznych dekoracji, sporo światła, a jednocześnie nie może być szablonowo i nudno. Tak chyba w największym skrócie określilibyśmy styl nowoczesny we wnętrzach.

Styl nowoczesny narodził się jako odpowiedź na przesyt zbytnimi zdobieniami i ornamentyką, a miało to miejsce jeszcze na początku ubiegłego wieku. Gdy się rodził, idee jakie mu przyświecały głosiły praktyczność wnętrza oraz jego funkcjonalność i tak zostało w zasadzie do dziś. Początki stylu nowoczesnego jaki znamy dziś nierozerwalnie wiążą się z najbardziej znanymi architektami tamtych czasów, czyli Ludwigiem Mies van der Rohe czy Le Corbusierem.

Styl nowoczesny we wnętrzach to uwielbienie prostoty - nie ma tu miejsca na zdobność ani na przesadę. Panuje umiłowanie prostych linii i geometrii zamkniętej w kołach, trójkątach i innych wielokątach. Gdy patrzymy na wnętrze nowoczesne pierwszymi naszymi skojarzeniami ma być spokój, stonowanie, przejrzystość. Oko ma cieszyć przestrzeń, a jeśli mówimy już o dekoracjach to dekoracyjne w stylu nowoczesnym jest to, co jakościowe- wysoko jakościowe wykończenie mebli, piękne blaty, naturalne tkaniny, ewentualnie jakaś ciekawa rzeźba, minimalistyczna lampa bądź ciekawa dekoracja ścienna- choćby obraz. Wybierając kolory do nowoczesnego salonu raczej nie szalejemy z całą paletą barw, a zostajemy przy bardzo stonowanych szarościach, beżach, bieli, czerni, etc.- ma być raczej neutralnie, nie jaskrawo.

Nowoczesne obrazy do salonu

Styl nowoczesny jest bardzo oszczędny w dekoracje, lecz nie oznacza to, iż wyklucza on wszelkie ozdoby. Jednymi z dopuszczalnych dla tego stylu dekoracji są dekoracje ścienne - obrazy na płótnie, fotoobrazy, grafiki czy plakaty - oczywiście utrzymane w duchu nowoczesnym i w danej tematyce bliskiej stylowi nowoczesnemu. Jednymi z najbardziej pożądanych typów obrazów na płótnie do nowoczesnego salonu są obrazy czarnobiałe - mogą one przedstawiać miasta, zwierzęta, pojedyncze przedmioty lub rośliny. Osoby, które lubią rośliny wybierają także chętnie obrazy z motywami botanicznymi - chyba najbardziej popularne to te przedstawiające liście monstery czy bananowca. Styl nowoczesny na obrazach to także wszelka geometria, a więc geometryczne serca, geometrycznie przedstawione zwierzęta (najczęściej głowy jeleni, wilka czy sowy), etc. Chcąc powiesić coś ciekawego we wnętrzu nowoczesnym, warto też nie patrzeć jedynie na tematykę obrazu, a na jego format- zdecydowanie lepiej zrezygnować z małym i licznych obrazów, grafik czy plakatów, a raczej w nowoczesnym salonie powiesić jeden obraz w formacie XXL - np. nad kanapą lub nad telewizorem.
Odpowiedz 0 KomentarzyCzasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:54.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.