![]() |
Jaki komputer do gier możecie polecić?
Jaki komputer do gier najlepiej kupić?
Możecie polecić coś konkretnego? |
Może sprawdź sobie, jakie wymagania sprzętowe mają te gry, które cię interesują.
Na przykład na tej stronie dużo piszą na ten temat http://gameplatform.pl/jaki-komputer...nia-sprzetowe/ I wtedy, wiedząc jakie są te wymagania, możesz szukać sprzętu, który je spełni. Myślę, że to nie taki zły pomysł :) |
Mój mąż zna się na takich rzeczach więc i ja teraz nieco bardziej orientuje się w parametrach dobrego sprzętu dla graczy :) Można kupić niezłe gotowce od http://forgamers.ithardware.pl/ do których konfiguracji przyłożyli się redaktorzy serwisu technologicznego ITHardware.pl. Sprzęt więc został dobrze przetestowany pod kątem różnych gier. Wersja najbardziej podstawowa kosztuje u nich 2299 zł i można ją zakupić na dogodne raty. No i jest możliwość samodzielnej personalizacji oraz zakup dodatkowych usług (m.in. overclocking procesora, selekcja monitora, modding). Mąż mówi, że warto zainteresować się tym sprzętem ;)
|
Najlepiej byłoby wybrać komputer stacjonarny, składany
|
Komputery, laptopy
Koleżanka postawiła trochę zbyt ogólnikowe pytanie, bo w sumie nie wiadomo czy chodzi o laptopa do gier czy komputer stacjonarny. Ja od końca studiów, czyli od prawie dziesięciu lat, korzystam tylko z laptopów, więc moja odpowiedź będzie dotyczyła ich. Cóż, najnowsze wersje gier wymagają od komputera coraz lepszych parametrów, więc nie radzę kupować laptopów sprzed dwóch, trzech lat, jeśli zamierzamy na nich grać w grę z 2017 roku. Niby nie są to stare modele, ale z perspektywy laika; z punktu widzenia informatyków to już niemal "dinozaury". Kolejna rzecz - to komputer do gier musi mieć dobrą wydajność, być wręcz jak kombajn :). W związku z tym powinniśmy zwrócić baczność na procesor. No i ostatnia rzecz czyli pojemność dysku. Myślę, że graczom nie trzeba nie wiadomo jakiej pojemności, skoro komputer ma służyć głównie do grania. Można się wiec ograniczyć do dysku SSD. Na marginesie - szukanie komputerów możecie zacząć tutaj - https://www.ceneo.pl/Laptopy. Na ceneo można znaleźć prawdziwe okazje, wystarczy tylko usiąść na jakiś czas przed komputerem i porównać ceny.
|
Poszukajcie na blogu firmy Comstar :)
mają świetny poradnik |
Często zastanawiam się, czy w małych firmach można oszczędzić, używając komputerów stacjonarnych zamiast serwerów RACK. Okazuje się, że choć technicznie możliwe, różnice w wydajności, chłodzeniu i skalowalności są spore. Fajny artykuł w tym temacie znalazłam https://boo.pl/czy-komputery-stacjon...-serwery-rack/ tłumaczy, kiedy taki „zamiennik” ma sens, a kiedy lepiej postawić na profesjonalny sprzęt
|
Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:57. |
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.