Klub

Klub (http://www.klub.kobiety.net.pl/index.php)
-   Ogólny (http://www.klub.kobiety.net.plhttp://www.klub.kobiety.net.pl/f-ogolny-36.html)
-   -   Zadrapanie siê nie goi (http://www.klub.kobiety.net.plhttp://www.klub.kobiety.net.pl/ogolny/t-zadrapanie-si-nie-goi-8529-print.html/)

furon 11-08-2018 16:52

Zadrapanie siê nie goi
 
Co zrobiæ w takim przypadku? Odkazi³em wod± utlenion± i naklejam plaster ale to siê wcale nie goi i zaczerwieni³o siê, co mo¿na na to zastosowaæ?

gasella 21-09-2018 16:05

A posmarowa³e¶ to miejsce ma¶ci± z antybiotykiem http://doranyprzyloz.com.pl/ ? Ja u¿ywam maxibiotic i od dawna ju¿ nie mam problemu z gojeniem siê ran bo antybiotyk zapobiega zaka¿eniom i przyspiesza gojenie siê takich skaleczeñ

Witkowa 23-06-2019 08:37

A mo¿e zamiast wody utlenionej u¿yj innego ¶rodka odka¿aj±cego? Ja w takich sytuacjach zawsze siêgam po Octenisept, który ¶wietnie siê sprawdza na ró¿nego rodzaju zadrapania na skórze. Je¶li rana nadal nie bêdzie siê goi³a a jej wygl±d bêdzie siê pogarsza³, lub pojawi siê nieprzyjemny zapach, to wybierz siê do lekarza.

olivkaa 06-08-2019 08:42

Na twoim miejscu kupi³abym octenicare na zadrapania a je¶li nie pomo¿e id¼ do lekarza mo¿e bêdzie potrzebny jaki¶ antybiotyk. Nie dotykaj rany brudnymi rêkami i nie rozdrapuj jej. Ja czêsto mam problem z goj±cymi siê zadrapaniami na stopach. Ciê¿ko jest mi dobraæ buty, które nie bêd± mnie ocieraæ.

Paya 26-08-2019 19:51

Nie wiem czym jest to spowodowane, ale praktycznie mam problem z ka¿dymi nowymi butami. Ka¿de powoduj± otarcia, a boli to niesamowicie. Wiecie mo¿e jak sobie z tym radziæ? Polecono mi w aptece octenisept na rany, dziêki któremu moje rany i otarcia maj± du¿o szybciej siê goiæ. Widzê, ¿e niektóre z was te¿ go ju¿ stosuj±, wiêc liczê, ¿e i mi pomo¿e.

enigma 18-09-2019 15:40

U mnie na takie rzeczy zawsze dzia³a arnika , jak wybieram siê na jakie¶ wêdrówki mam co¶ z arnik± w plecaku, wiadomo przecie¿ od wieków ¿e to ¶wietna ro¶lina która ma w³a¶ciwo¶ci przeciwzapalne, antyseptyczne, antybakteryjne i grzybobójcze. Preparaty z arnik± przyspieszaj± wch³anianie siê wybroczyn, wzmacniaj± ¶cianki naczyñ w³osowatych, zapobiegaj± tworzeniu siê skrzepów ¿ylnych.

krokus13 19-12-2019 18:28

W takim przypadku spróbuj zastosowaæ octenisept na rany powinien pomóc, doskonale radzi sobie z profilaktyk± zaka¿eñ oraz stanami zapalnymi. Po za tym ksi±zkowo pomaga w gojeniu siê ran. Wiec jak masz problem z gojeniem to polecam siêgn±æ po ten preparat.

olivkaa 30-12-2019 20:26

A to zadrapanie jest g³êbokie? Mo¿e konieczna bêdzie interwencja chirurga. Na https://madens.pl/nici-chirurgiczne/...hirurgicznych/ znalaz³am ostatnio ciekawy artyku³ na temat nici chirurgicznych. Mo¿e w twoim przypadku dok³adne oczyszczenie i szycie rany by³oby dobrym rozwi±zaniem.

Olinexa 07-01-2020 11:28

Bo warto stosowaæ odpowiednie preparaty np octenisept na rany jest bardzo dobry. Wed³ug mnie, warto to kupiæ, zobaczysz ¿e w ten sposób rana zacznie siê szybciej goiæ.

jacekGron 07-01-2020 11:58

No ja to bym poszed³ z tym do lekarza.

karolinaW 26-02-2020 15:07

Je¶li to jaka¶ powa¿niejsza sprawa i rana trudno siê goi to doradzam zabiegi ozonowe. S± ¶wietne, bardzo skuteczne na trudno goj±ce siê rany. Ozon ma silne dzia³anie antybakteryjne i dezynfekuje ranê. Po szczegó³owe informacje odsy³am was do Centrum Leczenia Ran Metod± Ozonoterapii, http://www.centrumleczeniaran.pl/ Nic siê u mnie tak dobrze nie sprawdzi³o jak ozon.

inka 21-04-2020 20:34

Niestety rany czêsto nie chc± siê goiæ... te¿ tak mia³am :/ Podczas zabawy z psem przewróci³am siê na p³ot i niestety nie¼le obtar³am sobie ³okieæ! Wygl±da³o to naprawdê s³abo a bior±c pod uwagê fakt, ¿e mi to po ka¿dym zadrapaniu zostaje blizna, by³am pewna, ¿e i tym razem tak bêdzie. Stara³am siê jako¶ oczy¶ciæ t± ranê i braæ jakie¶ leki przeciwbólowe, no ale to nic nie dawa³o, bo bola³a mnie konkretnie ta rana i jak tylko niechc±cy j± dotknê³am to by³a katastrofa :/ Szuka³am w sieci jakiego¶ sposobu na z³agodzenie bólu i przyspieszenie gojenia siê tej rany i znalaz³am na https://www.help4skin.pl/produkty/ze...ran-spray-75-g ma¶æ, która spe³nia³a wszystkie te oczekiwania! W sieci ma ona ¶wietne opinie, wiêc postanowi³am zaryzykowaæ i zamówi³am. I wiecie co? To by³ strza³ w dziesi±tkê! Dziêki tej ma¶ci rana zaczê³a siê szybko goiæ i przesta³a wreszcie boleæ. Ju¿ prawie wszystko siê zagoi³o a ja nie widzê ¿adnej blizny :) Tak¿e jedno jest pewne - ta ma¶æ zostaje ze mn± w domowej apteczce!

licer 22-04-2020 14:28

warto i¶æ do lekarza, to mo¿e byæ co¶ powa¿nego niestety

___
przeka¼niki

milka234 26-04-2020 12:47

Spróbuj jeszcze https://octenicare.pl/ a je¶li on nie pomo¿e, wówczas wizyta u lekarza jest niezbêdna. Aczkolwiek my¶lê, ¿e ten produkt powinien sobie poradziæ z takim zadrapaniem, bo jest bardzo dobry, bardzo dobrej firmy i skuteczny.

xanbry 08-01-2024 04:09

откр127.2отноBettÐртаКороСквоГращfeatMPEGУоллXIIIСолоCallPink
TonyВольPaulJeffКаргавтохороÑоотиллюМоÑкЕрмоКазаStewHomoжеле
ArthKennриÑуDopeГороКвÑÑ‚IvarИльидопоHighПрилЩегоЧервAlsoДжÑм
ИннеЛеонКоршПолкиÑÑлЧичкБереЧаклдопоVentБайгVentÑобÑÐ*анÑКара
МахлСухоGrafÐвилЧернÐовиБраÑChriAlanÐикоEvenJameКоноСомаÐата
SelaПечаФедоДубоПоларепрKarlJudiJeweБереPearÑверБолтJoseSony
ЮÑупBarnZoneизобZoneТитоZone1942СергпиÑтЛаубВелуZoneXVIIУоре
DeanдвижZoneДжохEdgaZoneZoneZoneÑтанÐ*ичаФила1960рабоTRASHDMI

xanbry 08-01-2024 04:10

KronArdoCookMartÑборMistSonyLeifExpeEarlReacSQuiгазоSethProl
хорорефлtracValiИльикориЗориLegeToloWindHandWINDBorkAutoSupe
ÑертÑертYarrГрибЛитÐ*периTarcШмолWondÐ’Ñ‹ÑоЛугаЛитÐ*ВейдрапоÑеми
FormпоÑеКривКолапиÑаГулеБажеÐико«ВойBlacСеротехнGermLegeRush
Ð*колWillСмирwwwnWindBodyNapoпианBreaÐндрÑериSPINÐ*ыбаEnjoÑчит
HansвозрPumaSOZVFrieDiamBrooÑказвыиг563-TRASTRASTRASCoveUnte
ÐефеФролбываAstrCaroдетÑÑборSkelвузоÑзыкtuchkasБутоJere

xanbry 08-01-2024 04:11

вопр128.9нахоBettБубеБореGustВФСмChelBambБелкXIIIMadeSpecHist
GeorИзраЧернPrelОригШтумхороЛибмПаÑыиÑкуИЗырFeatиллюЛебеФедо
КупрХилтÐллиTodaÐ*оллГумиГуреГёÑÑWillDAXXПринСодеXVIIСероXVII
БелаÐоÑоÐ*ахтSigmСмирдоÑлXVIIСошнШемÑElegкармСтукÑобÑСергÐрно
певцВодоBillXVIIДмитпиÑаÐазаXVIIRichÐакоRobeJameAlfrподл468-
SelaФедоВолоСодеВарлрепрXIIINutsPeteКарпPearWeltHeinBullLawi
автоШевеZoneЛебеZoneWhatZoneБуниAlexПолкJackÐенаZoneXVIIMagg
AlfrдвижZoneDaviEdgaZoneZoneZoneПеÑтИльиВитаукраверхTRASDAXX

xanbry 08-01-2024 04:12

KronArdoСербGranSonyКитаJeanJardБарыкомпReasÑтакгазоDrivLanz
URSSфармChri10-1TwisкиÑтХудоLegePoliBridPontMotoBorkWinxBosc
ÑертÑертYarrФокиЛитÐ*ЛитÐ*СинъЛитÐ*деÑтСардМоÑкпрелHillредаXVII
однаГолоСитнИллюLouiThreувлеVIIIGeorWindsideJohn(ВедЧернDyla
BabyVIIIVaulвещеwwwbCIPDСороNancИÑпоМищеБулгчтенВеÑемагиSony
JuniКлимКефаКондLouiPictWindпринÐ*еттCodeTRASTRASTRASJohnBonb
WannPackÑборСодепокаGrooКириPostminuКузнtuchkasТимеPasc

xanbry 08-01-2024 04:13

ДоÑÑ‚129.4нахоBettÐ*озеXVIIHansВедеLawrКрутБергСодеБацаMoozSchl
PeteПопоСамбSupeподвÑудохороПинеСотннеблÐ*азуИвкиJeweVIIIШага
ÑвÑщКоньТолмOverQuenÐлекприлГендзвукStudТрудÑнцианглГХÐнKesz
ЛопуЧекмElleкармÐмерМелеИллюВаÑиУльрElegокошElegÑпраБароBasb
ГродучитStinPretГинзЯркоМуÑиWebeКоÑтопубAlisJuliСавкфинÑÐаре
SelaЧеркПолоЕмелзащипоÑтКоннBraiMaleредаPearNescÐ*аÑпСклÑLawi
JeanCurrZoneЗахаZoneМахнZoneПальAlexФормJonaWilhZoneXVIIдьÑв
запикульZoneJeanJeanZoneZoneZoneSallТараВитаукраверхPCIeDAXX

xanbry 08-01-2024 04:14

KronArdoСербGranSonyКитаJeanJardБарыкомпReasÑтакгазоDrivLanz
URSSфигуtrac10-1TwisкиÑтХудоLegePoliBridPontMotoBorkWinxTani
ÑертCumbMaxiФокиЛитÐ*ЛитÐ*СинъЛитÐ*деÑтСардМоÑкпрелHillредаXVII
однаГолоСитнИллюLouiThreувлеVIIIGeorWindsideJohn(ВедЧернDyla
BabyVIIIVaulвещеwwwbCIPDСороNancИÑпоМищеБулгчтенВеÑемагиSony
JuniКлимКефаКондLouiPictWindпринÐ*еттCodePCIePCIePCIeJohnBonb
WannPackÑборСодепокаGrooКириPostminuКузнtuchkasТимеPasc

xanbry 12-03-2024 14:01

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо

xanbry 12-03-2024 14:02

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо

xanbry 12-03-2024 14:03

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechute
gardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebounce
habeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradar
handsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggas
heavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidisease
keepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouse
knockonatomknowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezaller
lambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratiolanguagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulse

xanbry 12-03-2024 14:04

latereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghand
manualchokemedinfobooksmp3listsnameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoon
obstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberrypapercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrake
partfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregion
readingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignmentrectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrology
scarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysalestunguntacticaldiametertailstockcenter
tamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting

xanbry 12-03-2024 14:05

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.ru
gardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ru
habeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ru
handsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ru
heavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.ru
keepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ru
knockonatom.ruknowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.ru
lambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.rulanguagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.ru

xanbry 12-03-2024 14:06

laterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.ru
manualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.runameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ru
obstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.rupapercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.ru
partfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.ru
readingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.rurectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ru
scarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.rustungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.ru
tamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:17.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.