Klub

Klub (http://www.klub.kobiety.net.pl/index.php)
-   Ogólny (http://www.klub.kobiety.net.plhttp://www.klub.kobiety.net.pl/f-ogolny-36.html)
-   -   pij kranówê (http://www.klub.kobiety.net.plhttp://www.klub.kobiety.net.pl/ogolny/t-pij-kranow-2179-print.html/)

Joszeba 20-06-2015 12:48

pij kranówê
 
Prezydent S³upska Robert Biedroñ zrezygnowa³ z zamawiania dla urzêdu wody mineralnej i poleca kranówkê. Do picia wody z kranu namawiaj± te¿ inni, tyle ¿e sami czêsto dobrego przyk³adu nie daj±. S³upski urz±d oficjalnych danych nie poda³, ale oszacowano, ¿e oszczêdzi w ten sposób prawie 30 tysiêcy z³otych rocznie.
Namawianie do picia kranówki nie jest zreszt± niczym nowym, podobne kampanie mia³y miejsce w Gdañsku, £odzi, Krakowie, Warszawie, Wa³brzychu.
Co do £odzi, to od dawna wiadomo, ¿e ³ódzka kranówa nale¿y do najlepszych w Polsce. To zas³uga upadku przemys³u w³ókienniczego. Kiedy¶ niemal ka¿da fabryka mia³a odwierty do wody oligoceñskiej, któr± u¿ywano w tym wodoch³onnym przemy¶le. Dzi¶ pod³±czono je do sieci wodoci±gowej, dziêki czemu w tym mie¶cie woda mineralna p³ynie w kranach.
Kilka lat temu do¶æ powszechni byli domokr±¿cy sprzedaj±cy filtry do wody. Zaciekawi³em siê jak to robi± wodoci±gi. Okazuje siê ¿e przy uzdatnianiu wody stosuje siê szereg urz±dzeñ które odpowiadaj± za nasz± kranówkê. Sam filtr jest jedynie jednym z tych elementów.

Emily 28-06-2015 00:18

Jeden z g³upszych pomys³ów. Woda z kranu nie jest wcale taka czysta i mo¿e byæ skutkiem wielu chorób. Warto poczytaæ sobie na stronie http://wodawdomuiwbiurze.org.pl na temat wody z kranu a wody z butelki i samemu wyci±gn±æ wnioski.

kamilnejman 29-06-2015 07:47

Nie ona jest czysta jak od nich wychodzi, pó¼niej przez stare 20 letnie rury zardzewia³e trafia do naszych kranów i to mamy piæ. ¯arty

Bruna27 30-06-2015 09:29

Uwielbiam Biedronia, ale ten pomys³ jest z³y. Woda kranowa nie jest ani zdrowa, ani dobra. Za nasz± po³udniow± granic± maj± zwyczaj pijania wody z kranu i byæ mo¿e to jest powód ich dziwno¶ci. ¯artujê oczywi¶cie. Ja pijam wodê, ale wy³±cznie butelkowan±.

femme.m 30-06-2015 14:21

Ja jednak wolê Na³êczowiankê.

Maniulka 31-07-2015 07:47

Ja nie pijê wody z kranu. Mo¿e u Was leci woda na dobrym poziomie ale u mnie jest bardzo zakamieniona. Oraz czasami leci ¿ó³ta. Jak tak± wodê niby mam podawaæ dzieciakom?
W gor±ce dni staram siê piæ du¿o wody mineralnej.Przynajmniej te 2 butelki. Zreszt± zaleca siê aby piæ tak 2-3 l wody codziennie a niestety wiele osób nie zwraca a to uwagi . Dodam,¿e mo¿na sobie do domu zamówiæ specjalny dystrybutor. Bêd± Wam dziêki temu wodê przywozili do domu. Tutaj sobie o tym poczytajcie: http://wodawdomuiwbiurze.org.pl/ - nie jest to na pewno rozwi±zanie jedynie dla biur.
Wcze¶niej kupowalam wodê mineraln± w osobnych butelkach ale takie rozwi±zanie jest zdecydowanie tañsze.

Witkowa 21-03-2018 08:35

Ja równie¿ pijê wodê z kranu, ale wcze¶niej filtrujê j± w dzbanku filtruj±cym. ¯eby trochê zaoszczêdziæ, nie kupujê oryginalnych wk³adów filtruj±cych. Korzystam z zamienników, na przyk³ad https://strefafiltrow.pl/filtr-aqua-...xtra-1szt.html, które moim zdaniem niewiele ró¿ni± siê od orygina³ów. Takie rozwi±zanie wychodzi du¿o bardziej ekonomicznie, ni¿ kupowanie wody w butelkach, sporo uda³o mi siê ju¿ dziêki temu zaoszczêdziæ :)

Mia Wallace 10-04-2018 10:34

Przecie¿ nawet je¶li ma kto¶ w domu do¶æ brudn±, czy tward± wodê, to bez wiêkszego problemu mo¿e oczy¶ciæ j± i zmiêkczyæ za po¶rednictwem ró¿nych urz±dzeñ, które dostêpne s± w sklepie http://sklep.uzdatnianie.net/. Te¿ miewa³am w domu problem z zanieczyszczon± wod±, ale odk±d korzystam z filtrów i zmiêkczacza, jest nieporównywalnie lepiej. ;)

andziulka 10-04-2018 16:48

Ja od dawna zaopatrzy³am siê w dzbanek z filtrem i pijê wodê z kranu :D

elka77 20-04-2018 14:45

Jako¶ nie mam pewno¶ci do kranówki.

enigma 22-06-2018 11:28

A ja jestem spokojna, na ka¿dy festynie w stolicy teraz kranówkê rozdaj±, gdyby co¶ z ni± by³o nie tak to by³aby wielka afera, musi byæ wiêc bardzo czysta poza tym w smaku to siê czuje, nie to co ta butelkowana która jedzie plastikiem

XXXdama 21-10-2019 11:28

Polecam zaopatrzyæ siê w urz±dzenie http://zdrowiaczar.pl/zdrowa-woda-ge...dy-p-2290.html do oczyszczania wody kranowej. Oczywi¶cie woda z kranu jest naprawdê bardzo zdrowa jednak wymaga oczyszczenia z zanieczyszczeñ.

berta.lockman 11-12-2019 09:17

Woda kranowa jest zdrowym rozwi±zaniem dla ka¿dego, jednak konieczno¶ci± w takim przypadku s± odpowiednie filtry do wody, które j± zmiêkcz± i uzdatni± do picia.

basiaa223 11-12-2019 14:31

Woda z kranu pozostawia wiele do ¿yczenia. Dlatego zainstalowali¶my stacjê uzdatniania wody. Jako¶æ jest o niebo lepsza.

maruda09 12-12-2019 07:27

Nigdy w ¿yciu nie przekonam siê do kranówki. Nawet przefiltrowanej.

Domi88 19-12-2019 09:17

Obawiam siê, ¿e niestety nie wszêdzie kranówka jest zdatna do picia. Na szczê¶cie mo¿emy siêgn±æ po dobrej jako¶ci filtry, do których wk³ady wymienne znajdziemy na https://www.bdsklep.pl/brita-1szt-ma...rujacy-do-wody i tak naprawdê my¶lê sobie, ¿e ich zakup bêdzie bardzo dobr± inwestycj±:).

Garfiel 20-12-2019 05:30

Bardzo ciekawy post z Twojej strony. Ja jednak chyba nigdy siê nie przemogê do kranówki.

admma 20-12-2019 15:45

Ja pijê kranówkê i mam siê bardzo dobrze. Nie wiem o czym mowa.

madisen29 21-12-2019 11:46

Woda z kranu jest zdatna do picia, ale lepiej zaopatrzyæ siê w filtr, aby mieæ pewno¶æ, ¿e jest odpowiednio czysta.

elka77 22-12-2019 19:32

W Warszawie te¿ jest dobra? :)

streich.rebekah 23-12-2019 21:08

Kranówka jak najbardziej, ale przefiltrowana!

Mija11 12-01-2020 22:27

Coraz czê¶ciej siê spotykam ze stwierdzeniem, ¿e warto piæ wodê kranow±. Teraz s± ró¿nego rodzaju dzbanki filtruj±ce , które znacznie jako¶æ takiej wody poprawiaj±, zdrowsza jest, ma lepszy sk³ad.

AndziaL 12-03-2020 18:53

A tu siê akurat zgadzam. U siebie mam dzbanek filtruj±cy z Aquaphor, który znacznie poprawia jako¶æ wody i jej smak;)

schultz.clair 13-03-2020 14:11

Wodê kranow± mo¿na piæ, jednak trzeba zaopatrzyæ siê w filtry czyszcz±ce t± wodê.

ilona.raczynska95 13-03-2020 15:59

ja mam kranówkê i tylko j± filtrujê

uhowe 15-03-2020 08:00

Kranówka jest zdrowa, jednak musimy siê upewniæ, ¿e jest w pe³ni zdatna do picia.

56ksawciu 15-03-2020 10:31

Oczywi¶cie, ¿e trzeba piæ kranówkê, ale tylko i wy³±cznie po wcze¶niejszym przefiltrowaniu. Ja tak zawsze robiê :)


________________________
https://galter.pl/promocje/

vamirs 16-03-2020 08:42

picie kranówki to nie do koñca dobry pomys³ :/

Smile 16-03-2020 12:38

Raczej siê nie odwa¿ê. Nie ma mowy.

BogdanHrub 16-03-2020 13:12

Ja tam wolê piæ wodê butelkowan±.

hershel.kling 16-03-2020 22:18

Jak najbardziej siê zgadzam, ale w instalacji kranowej mam zainstalowany filtr ;)

kaczusia 29-03-2020 11:04

Oczywi¶cie, ¿e pijê wodê kranow±, ale filtrowan±. Mam w domu dzbanek filtruj±cy, ale jak siê tylko na wiêksz± przestrzeñ przeprowadzimy, to kupiê jeszcze lepszy sprzêt do uzdatniania wody. Chodzi o to, ¿e od¿elaziacze znacznie lepiej siê sprawdzaj±, zapobiegaj± osadzania siê kamienia na miejscach do gotowania, ale te¿ genialnie zmieniaj± wodê zwyk³±, na tê, która idealnie nadaje siê do picia.

kohler.reed 29-03-2020 18:57

Woda kranowa jest zdrowa, jednak trzeba zadbaæ o filtry, aby by³a czysta.

Oliwkaaa 12-06-2020 16:36

Cytat:

Napisa³ kohler.reed
Woda kranowa jest zdrowa, jednak trzeba zadbaæ o filtry, aby by³a czysta.


A to prawda! dlatego my u¿ywamy dzbanka filtruj±cego z aquaphor J.Shmidt 500, który bardzo dobrze oczyszcza wodê nawet z najdrobniejszych zanieczyszczeñ. Sam dzbanek jest pojemny i ³atwy w obs³udze a co fajne, mo¿na go nawet ze sob± zabraæ na wyjazd i mieæ zawsze ulubion± wodê pod rêk±;)

xanbry 26-02-2024 03:24

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо

xanbry 26-02-2024 03:25

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо

xanbry 26-02-2024 03:27

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechute
gardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebounce
habeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradar
handsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggas
heavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidisease
keepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouse
knockonatomknowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezaller
lambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratiolanguagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulse

xanbry 26-02-2024 03:28

latereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghand
manualchokemedinfobooksmp3listsnameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoon
obstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberrypapercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrake
partfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregion
readingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignmentrectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrology
scarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysalestunguntacticaldiametertailstockcenter
tamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting

xanbry 26-02-2024 03:29

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.ru
gardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ru
habeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ru
handsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ru
heavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.ru
keepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ru
knockonatom.ruknowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.ru
lambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.rulanguagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.ru

xanbry 26-02-2024 03:30

laterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.ru
manualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.runameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ru
obstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.rupapercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.ru
partfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.ru
readingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.rurectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ru
scarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.rustungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.ru
tamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:34.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.