Klub

Klub (http://www.klub.kobiety.net.pl/index.php)
-   Kuchnia (http://www.klub.kobiety.net.plhttp://www.klub.kobiety.net.pl/f-kuchnia-9.html)
-   -   Torty (http://www.klub.kobiety.net.plhttp://www.klub.kobiety.net.pl/kuchnia/t-torty-2068-print.html/)

Madlen89 20-05-2015 09:16

Torty
 
Szukam jakieś ciekawej inspiracji na tort. Możecie coś polecić ? Lubię sama piec i czerpać z tego radość i satysfakcję. Zaciekawił mnie wpis na pewnym blogu http://moje-torty.pl/blond-jest-w-mo...hac-ten-kolor/ Co o tym sądzicie ? Czekam na Waszą opinię ;)

eliza104 22-05-2015 08:08

Na blogu kwestiasmaku jest bardzo dużo przepisów na torty. Ja ostatnio robiłam lekki torcik budyniowy z mlekiem kokosowym.

elka77 01-06-2015 14:58

Ale chyba rzadko go aktualizują?

czekb66 02-06-2015 12:52

Jak już macie u siebie właśnie jakąś uroczystość typu urodziny czy imieniny to same robicie te torty czy akurat tego nie robicie same i akurat zamawiacie to w piekarni ? Jak to tam u was właśnie jest ? Proszę o szczere i bardzo rzetelne odpowiedzi, liczę na to.

stachs 08-06-2015 20:52

tort bezowy

Składniki:
3 BLATY BEZOWE
4 białka
szczypta soli
20 dag drobnego cukru
2/3 łyżeczki mąki ziemniaczanej
2/3 łyżeczki białego octu winnego

KREM MASCARPONE
20 dag serka mascarpone
20 dag śmietany kremówki 36%
1,5 łyżki cukru pudru

5 dag gorzkiej czekolady
Przepis na 3 blaty bezowe:
Blachę z piekarnika wyłożyć papierem do pieczenia i narysować na nim 3 okręgi o średnicy 16 cm (odrysować, np. jakiś talerzyk).

Białka ubić ze szczyptą soli na sztywną pianę, najlepiej mikserem na wysokich obrotach. Pod koniec ubijania dodawać po łyżeczce drobnego cukru i dalej ubijać. Następnie dodać mąkę ziemniaczaną oraz biały ocet winny i jeszcze przez chwilę ubijać do połączenia się składników.

Masę białkową wyłożyć na narysowane okręgi. Wstawić do nagrzanego piekarnika do 140 stopni C i piec przez 1 godzinę. Bezy studzić przy lekko uchylonym piekarniku, najlepiej przez całą noc.
Przepis na krem mascarpone:
Śmietanę kremówkę ubić, pod koniec ubijania dodać cukier puder i jeszcze przez chwilę ubijać. Serek mascarpone dodawać po łyżce do ubitej śmietanki i wymieszać (można delikatnie i krótko zmiksować mikserem na małych obrotach).
Przekładanie:
Czekoladę gorzką rozpuścić w kapieli wodnej. Zanurzając widelec w płynnej czekoladzie ozdobić każdy blat bezowy tworząc dekoracyjne wzorki (najwięcej wzorków powinna mieć beza, która będzie na wierzchu), poczekać aż czekolada zastygnie. Krem mascarpone podzielić na 2 części i przełożyć nią 3 blaty bezowe (pamiętając, który blat ma być na wierzchu). Tort można od razu podawać lub schłodzić go w lodówce przez ok. 2 godziny i dopiero podawać. Wierzch można udekorować świeżymi sezonowymi owocami. Przechowywać w lodówce.

wstalam 08-06-2015 21:53

Ja bym się nie odważyła robić jakiegoś tortu bo niestety by to mi nie wyszło i wszyscy by się na mnie patrzyli tak jakoś z byka, że to mi nie wyszło i że nie jestem dobrą kucharką..Nie podobało by mi się to i raczej bym nie chciała znieść tej całej krytyki.

drabka 09-06-2015 22:10

tort bezowy

Składniki:

Beza:
• 300 ml białek (8 białek ze średnich jajek - rozmiar M)
• 440 g cukru
• 1 łyżeczka gorzkiego kakao
• 1 łyżeczka mąki ziemniaczanej
• 1 łyżeczka białego octu winnego lub ryżowego

Ponadto do wmieszania w bezę:
• 50 g posiekanej ciemnej czekolady
• 2 łyżeczki gorzkiego kakao






Krem z masłem orzechowym:
• 250 g serka mascarpone, zimnego
• 3 łyżki masła orzechowego, solonego i słodzonego, kremowego (jeśli masło było bez soli i cukru, należy dodać do niego sól oraz cukier lub miód)
• 250 ml śmietanki kremowej do ubijania 30 lub 36%, zimnej

oraz:
• kilka łyżek sosu toffee, gotowego lub domowego
• 3 łyżki prażonych solonych orzeszków ziemnych



Przygotowanie:
Beza:
Piekarnik nagrzać do 120 stopni C (bez termoobiegu). Przygotować blaszkę, wyłożyć ją papierem do pieczenia i narysować na nim 2 okręgi o średnicy 20 cm.
Do misy miksera wlać białka (muszą być dokładnie oddzielone od żółtek, nie mogą być z cząsteczkami żółtka) i ubić na sztywną pianę. Stopniowo dodawać cukier, po 1 łyżce, cały czas dokładnie i długo miksując po każdej dodanej porcji cukru. Nie zmniejszać ilości cukru, bo beza może się nie udać. Na koniec piana powinna być bardzo sztywna, gęsta i błyszcząca.
Dodać 1 łyżeczkę kakao i ubijać jeszcze przez około 3 minuty, aby piana się ustabilizowała. Nie ma możliwości przebicia piany z białek, więc możemy to robić długo. Na koniec dodać mąkę ziemniaczaną i ocet i ubijać jeszcze przez minutę.
Do ubitej piany dodać posiekaną czekoladę i kakao, delikatnie wymieszać szpatułką, wykonując tylko 3 - 4 ruchy.
Pianę wyłożyć dużymi łyżkami na narysowane okręgi na papierze. Delikatnie rozsmarować, ale nie formować bezy zbyt długo, najlepiej zrobić to kilkoma sprawnymi ruchami. Wstawić do piekarnika i piec przez 30 minut w 120 stopniach C. Następnie zmniejszyć temperaturę do 100 stopni i piec (suszyć) bezę przez 2 godziny i 45 minut. Po tym czasie beza będzie chrupiąca z zewnątrz, na spodzie i po bokach. W samym środku pozostanie wilgotna. Bezy można upiec 1-2 dni wcześniej.
Krem z masłem orzechowym:
Do misy miksera włożyć mascarpone i masło orzechowe. Miksować przez około 1 minutę aż masa będzie jednolita. Następnie dodać śmietankę kremówkę i miksować do czasu aż powstanie puszysty i gęsty krem. Wstawić do lodówki do czasu przełożenia.
Pierwszy blat bezowy położyć na paterze (jeśli jest wilgotny od spodu można pomóc sobie szeroką łopatką. Na wierzch wyłożyć krem z masła orzechowego, miejscami wyłożyć sos toffee wymieszany z orzeszkami. Przykryć drugim krążkiem i podawać (lub wstawić do lodówki do czasu podania).

przemo55 15-06-2015 21:37

tort kokosowy

Biszkopt:
- 1 i 1/4 szkl. mąki pszennej,
- czubata szkl. mąki ziemniaczanej,
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia,
- 1,5 szkl. cukru,
- 6 jajek,
- cukier waniliowy.

Krem:
- 2 kostki masła,
- 2 szkl. mleka,
- 3 jajka,
- 3/4 szkl. cukru,
- 150 g wiórków kokosowych.

Biszkopt:
Przesiać obie mąki z proszkiem do pieczenia.
Ubić białka na sztywną pianę.
Żółtka utrzeć z cukrem zwykłym i waniliowm. Pod koniec ucierania wlewać powoli 1/4 szkl. gorącej wody. Miszając wsypywać mąki z proszkiem. Na koniec delikatnie wmieszać pianę.
Wyłożyć do tortownicy.
Piec 35-40 min. w 190 st. C.

Krem:
Mleko zagotować. Szklanką jeszcze gorącego zalać wiórki.
Jajka zmiksować z cukrem, wlać resztę mleka i mieszając, zagotować. Zostawić do wystudzenia.
Utrzeć miękkie masło, dodając po łyżce masę jajeczną. Około 1/3 odłożyć, a resztę zmiksować z wiórkami kokosowymi.
Biszkopt podzielić na 3 części (można go skropić mocną herbatą z cytryną), przełożyć kremem. Wierzch i boki posmarować odłożoną częścią kremu, ewentualnie posypać wiórkami.

mahanka565 29-06-2015 21:04

Tort ganache z musem truskawkowo-czekoladowym!

CIASTO:
2 łyżki roztopionego masła do formy
12 łyżek masła
18 dag czekolady deserowej
6 żółtek
1/2 szklanki cukru + łyżka
3 białka
MUS:
1 kg obranych truskawek
45 dag czekolady 70%, posiekanej
12 dag białej czekolady, posiekanej
6 białek
2 łyżki cukru pudru
szklanka śmietany kremówki
GANACHE:
3/4 szklanki śmietany kremówki
1 i 1/2 łyżki masła
1 i 1/2 łyżki cukru pudru
25 dag czekolady 70%, posiekanej
Na ciasto : tortownicę o śr. 22–23 cm smarujemy masłem, wykładamy pergaminem i ponownie lekko natłuszczamy. Piekarnik rozgrzewamy do temp. 160°C. Czekoladę topimy z masłem w kąpieli wodnej, mieszamy, aż mieszanina będzie gładka. Studzimy. Żółtka ubijamy z 1/2 szklanki cukru 4–6 min, aż zgęstnieją. Białka ubijamy na sztywną pianę. Roztopioną czekoladę dodajemy do ubitych żółtek, delikatnie mieszamy i powoli dodajemy pianę. Ciasto wlewam do tortownicy i pieczemy 25–30 min. Pozostawiamy na kratce przez 15 min. Przekładamy do drugiej tortownicy, do góry dnem i zdejmujemy pergamin. Przechowujemy w lodówce ok. 30 min.

Na mus :wybieramy 50 dag najlepiej wyglądających truskawek, odkładamy. Resztę (bardziej dojrzałe, mniejsze lub częściowo uszkodzone) miksujemy, aby otrzymać 1/2 szklanki purée, przechowujemy w lodówce. Czekolady:
ciemną i białą roztapiamy w kąpieli wodnej i łączymy z truskawkowym purée. Odstawiamy do ostygnięcia. Z białek i łyżki cukru ubijamy pianę. Kremówkę ubijamy na sztywno z łyżką cukru. Jedną czwartą białek dodajemy do stopionej mieszaniny czekolady, następnie łączymy z bitą śmietaną i resztą piany. Do momentu użycia przechowujemy w lodówce. Na cieście w tortownicy układamy połowę odłożonych truskawek, ciasno przy brzegach formy. Wykładamy 3/4 musu czekoladowo-truskawkowego. Łagodnie, ale stanowczo 2–3 razy uderzamy formą o blat, aby usunąć nadmiar powietrza. Dodajemy resztę musu i wyrównujemy powierzchnię. Wstawiamy do lodówki na ok. 2 godz.

Na ganache : w rondlu na średnim ogniu śmietanę podgrzewamy z masłem i cukrem, doprowadzamy do wrzenia. Połamaną czekoladę wkładamy do stalowej miski i wlewamy do niej wrzącą śmietanę. Odstawiamy na 5 min, po czym mieszamy, aż masa będzie gładka. Schładzamy do temp. pokojowej. Odkładamy filiżankę ganache. Zdejmujemy boki tortownicy. Ganache wylewamy na tort i za pomocą szpatułki rozsmarowujemy na wierzchu i bokach ciasta. Przechowujemy razem z odłożonym ganache w lodówce, co najmniej 1 godz. Wyjmujemy ganache z lodówki. Przekładamy do rękawa cukierniczego i wyciskamy na krawędzi tortu 12 równomiernie rozmieszczonych gwiazdek. W każdej z nich umieszczamy truskawkę. Tort wstawiamy do lodówki.

Karolinka 09-07-2015 17:51

ZEBRA TRUSKAWKOWA

BISZKOPT (lub gotowe biszkopty)
2 jajka
2 łyżki mąki pszennej
1 łyżka mąki ziemniacznej
2 łyżki cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
MASA WANILIOWA:
1 kg serka waniliowego z wiaderka lub twaróg
2-3 łyżki cukru
cukier waniliowy
3 łyżki żelatyny
¾ szklanki gorącej wody
MASA TRUSKAWKOWA
600 ml jogurtu naturalnego
40 dag truskawek
4 łyżki cukru
3 łyżki żelatyny
¾ szklanki gorącej wody
10 truskawek do dekoracji.

Biszkopt
Oddzielić żółtka od białek. Białka ubić na sztywną pianę. Żółtka ubić z cukrem na puszystą masę. Do masy jajecznej dodawać po łyżce mąki wymieszanej z proszkiem dopieczenia i miksować do czasu połączenia się składników. Na końcu dodać sztywną piane z białek i delikatnie wymieszać. Ciasto przełożyć do tortownicy wyłożonej papierem do pieczenie piec w nagrzanym piekarniku ok. 10 min.

Masa waniliowa
Jeżeli używamy twarogu w kostce należy go zmielić
W ¾ szklanki gorącej wody rozpuścić żelatynę, odstawić do przestygnięcia.
Pozostałe składniki masy serowej dokładnie wymieszać, dodać chłodną żelatynę, wszystko dokładnie połączyć.

Masa truskawkowa
W ¾ szklanki gorącej wody rozpuścić żelatynę, odstawić do przestygnięcia.
Umyte i pozbawione szypułek truskawki zblendować dodać pozostałe składniki oraz żelatynę i ponownie dokładnie wymieszać.

Obie masy odstawić do chwili aż zaczną żelować/ tężeć. Jeżeli jogurt oraz ser są prosto wyjęte z lodówki masa po przygotowaniu zaczyna bardzo szybko żelować. Dlatego też warto mieć obok przygotowane naczynie z gorąca wodą i gdy zajdzie taka potrzeba wstawić miskę z masą go wrzątku, chwile masę pomieszać, wówczas nabierze odpowiedniej konsystencji.

Przestudzony biszkopt pozostawić w tortownicy, na spód wylewać na przemian po 2 łyżki masy waniliowej i truskawkowej. Pozostało mi trochę więcej masy waniliowej więc posmarowałam nią wierzch sernika a na niej ułożyłam truskawki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:16.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.