Klub

Klub (http://www.klub.kobiety.net.pl/index.php)
-   Ogólny (http://www.klub.kobiety.net.plhttp://www.klub.kobiety.net.pl/f-ogolny-36.html)
-   -   Ile wydajecie na swoje hobby? (http://www.klub.kobiety.net.plhttp://www.klub.kobiety.net.pl/ogolny/t-ile-wydajecie-na-swoje-hobbyn-1729-print.html/)

marzycielkazostendy 23-01-2015 10:37

Ile wydajecie na swoje hobby?
 
Ile średnio miesięcznie pieniędzy wydajecie na swoje zainteresowania, ale też zainteresowania waszych partnerów i całych rodzin?

kwiecienplecien 23-01-2015 15:32

Ja staram się nie przepłacać. Wiem, że niektóre rzeczy można kupić dużo taniej, więc czekam na okazje.
Dobrym sposobem na to jest coś takiego: http://okazjoner.pl/ - instaluje się taki dodatek w przeglądarce i on dla nas monitoruje ceny produktów, które nas interesują.
W ten sposób jak tylko pojawi się coś w niższej cenie, od razu się o tym dowiadujesz.

solversky 24-01-2015 23:45

Sporo. Moim nowym hobby jest kitesurfing, więc podczas wakacji idzie na wyjazdy, sprzęt i pozostałe rzeczy na prawdę sporo pieniędzy. Do tego mieszkam w centralnej Polsce wiec nad wodę mam daleko niestety

zazou 16-02-2015 13:57

Cytat:

Napisał solversky
Sporo. Moim nowym hobby jest kitesurfing, więc podczas wakacji idzie na wyjazdy, sprzęt i pozostałe rzeczy na prawdę sporo pieniędzy. Do tego mieszkam w centralnej Polsce wiec nad wodę mam daleko niestety


Fajna pasja. Zawsze chciałam spróbować.

Ja mały majątek zostawiam jeżdżąc konno, ale cóż, warto! :D

gatsby 28-02-2015 09:25

Aktualnie nic nie wydaję na swoje hobby, bo oszczędzam. A tak, to chyba przepuściłabym całą pensję na książki i ciuchy.

femme.m 28-02-2015 18:49

Wydawanie na książki - skądś to znam ;)

elka77 06-03-2015 13:13

Jeżdżę na snowboardzie, a latem na rolkach, więc w sumie niewiele :)

perfekcyjnapani 15-03-2015 19:31

Kilkaset złotych miesięcznie. Niby sporo ale nie mam zamiaru oszczędzać pieniędzy na czymś, co sprawia mi przyjemność i czym sięinteresuję bo bez tego moje życie stałoby się moim zdaniem zbyt jałowe

Jenny 16-03-2015 20:58

Tak się w sumie nie zastanawiałam ale teraz powiem, że chodzę kilka razy w miesiącu na basen i jeśli miałabym to wszystko wyliczyć to mi akurat wychodzi takie coś na miesiąc po prostu 70 zł chyba to nie jest aż tak dużo na miesiąc co myślicie ? Przecież o zdrowie trzeba dbać i ja lubię takie hobby; ))

elka77 17-03-2015 13:18

Na zdrowiu się nie oszczędza :)

xkarola24 28-03-2015 13:05

Moim hobby są książki, więc to nie jest bardzo duży wydatek, ale również mam kolejne hobby, które wymaga wkładu pieniędzy, natomiast są to rowery. Jak wiadomo rowery nie są tanie a lubię dużo jeździć rower się zużywa. Tak Jak koleżanka napisała wyżej na zdrowiu się nie oszczędza.

glosnaaJaa 31-03-2015 18:37

Moje hobby to fotografia i szczerze mówiąc trudno oszacować mi wydatki. Wiadomo, że trzeba mieć aparat i odpowiednie obiektywy, które mało nie kosztują, ale z drugiej strony nie są to często ponoszone wydatki. Moje hobby ma taką zaletę, że mogę się mu oddawać w różnych okolicznościach, np. w czasie podróży.

elka77 03-04-2015 12:45

Ja lubię dużo pływać, więc w miarę tanie hobby :)

myssszka 06-04-2015 10:02

Pływanie oczywiście jest takie fajne i tanie bo tylko kupujesz strój i o nic się nawet nie martwisz. Jeśli o mnie chodzi to mój sport też jest tani a nawet bardzo tani. Ja bardzo często sobie biegam i po prostu tak raz na rok wydaję na jakieś nowe buty gdzie ceny tych butów wynoszą od 200 do 300 zeta ; )

wondefurLIve 06-04-2015 13:36

Ja mam hobby czytanie książek może to nie jest wymagające pod względem funduszy, ale czasem drogie są ksiązki. Drugim moim hobby, to jest jazda na rowerze akurat tu nadrabiam utrzymanie rowera czasem awaria poważna sprzętu jest dość droga, ale jak się kocha to, co się robi to czemu nie.

Aidanna 08-04-2015 22:43

U mnie hobby to zbieranie figurek z Mangi. Hobby dość drogie bo za kazdą figurkę trzeba dać jakieś 70-80 zł lub nawet więcej, a średnio nowe figurki wychodzą po trzy w serii co dwa miesiące.

marysska0011 09-04-2015 23:46

Około 10% pensji miesięcznie. Wydaje mi się to dość rozsądnym poziomem, mam dość dobrze zrównoważony budżet i wydatki na hobby w żaden sposób nie są dla niego obciązeniem, ale po prostu nie chcę wydawać wszystkiego

malciutkorka 13-04-2015 15:22

Moim hobby jest hodowla kwiatów nie są to kwoty wygórowane ale czasem idzie trochę pieniędzy stracić ale co się nie zrobi by mieć piękne kwiaty. Trudnie się tym już dość długi czas więc nie chciała bym policzyć kasy całkowitej.

jajknica 15-04-2015 16:53

Ja interesuję się numizmatyką jest to hobby dość drogie, lecz czasem, żeby mieć to, co się chcę trzeba więcej jak pieniędzy, ale nie żałuję tego, że mam takie hobby bardzo mnie kręci. Nie chciałbym zmieniać swojego hobby.

Lena 18-04-2015 18:17

Wydaje tyle ile potrzebuje. Myślę, że wszytko zależy od nas. To przecież nasze hobby. Ja sobie niczego nie odmawiam. mam nadzieje, że jest więcej takich osób.

Gabryska 18-04-2015 20:05

Też mi się tak wydawało, że wydaje, ile mi potrzeba, ale jak przyszły obowiązki musiałam trochę zrezygnować z takich dużych wydatków. Mam kilka hobby trochę książek znaczy trochę prawie cała ścianę biblioteczki na dodatek od niedawna zaczęłam się interesować paznokciami hybrydowymi na to idzie masa kasy.

ogrodnisia 21-04-2015 11:55

Na szczęście moje hobby nie jest zbyt kosztowne. Ciekawe jak mój facet by zareagował jak na przykład zbierałabym monety albo znaczki, albo puszki po piwie :)

dziubeniek55 24-04-2015 13:15

Ja wydaje kilkaset złotych rocznie, więc to nie jest jakaś oszałamiająca kwota i obciązenie dla budżetu domowego. Za to jestem zrelaksowana, to chyba warto.

jestegienka 24-04-2015 21:50

My z mężem nie wydajemy dużo, bo we dwoje posiadamy z pracy karty Multisport i odciągana jest nam z wypłat niewielka kwota. Także siłownie, fitness, basen, saunę, ściankę wspinaczkową i inne takie atrakcje, mamy za nieduże pieniądze. A możliwości jest wiele.

karply 25-04-2015 13:50

Fajny taki voucher posiada twoja firma a tak z czystej ciekawości, gdzie pracujesz?. Ja na swoje hobby wydaje nie wielkie pieniądze jeżdżę na rowerze dokładnie lubię duże podrożę rowerowe w tym roku planuję wyjechać nad morze rowerem morze jest to szalone, ale warto spróbować.

balbinka11 26-04-2015 17:39

Rower super sprawa, ale sam rower jest drogi jako hobby, chyba że masz tyle kasy i dla Ciebie to żądny wydatek to fakt inny temat. Ja uwielbiam czytać książki nie są tanie nie, które egzemplarze, ale lubię nowości i siedzę w tym na codzień. Szczególnie, że mam swój kont w domciu do czytania książek.

krys80 26-04-2015 22:32

hej,
moim hobby też są książki, to hobby dostępne dla każdego, książki póki co można wypożyczyć, kupić na wyprzedaży albo pobrać z sieci, czytanie może być kosztowne, jak lubimy mieć stały dopływ nowości z półek księgarni i kupować książki ładnie wydane (to jak książka jest wydana ma duży wpływ na jej cenę!) albo np. zbieramy jakieś cenne okazy po antykwariatach to wydamy sporo kasy, mi wystarczy interesująca treść, na okładkę itp. zwracam uwagę w drugiej kolejności.

barnabela 27-04-2015 21:14

U mnie hobby to jest pływanie. Na nie nie wydaję dużo bo mam jeden strój, który jest uniwersalny i nic mi więcej do basenu nie potrzeba. Nie lubię pływać w okularach bo w nich wyglądam tak śmiesznie jak kaczka :P To już mi się koszty mojego sportu redukują i tylko w grę wchodzi cena czepka.

aniulka675 28-04-2015 14:46

No własnie ja tez lubię pływać. Na szczęscie to niedrogie hobby. Jedynie opłaty za kryty basen, bo w lecie trochę łatwiej za damo znaleźć miejsca do pływania, no moze prawie za darmo ... wiadomo dojazd też kosztuje, ale ogólnie to tanie hobby jest i pożyteczne.

Kret88 28-04-2015 21:19

Można w lecie znaleźć za darmo miejsce, to jest prawda :) szczególnie nad polskim morzem tylko nie zawsze wtedy jest gdzie popływać bo jest pełno ludzi w morzu. Jeszcze nad jeziorami nie jest tak za darmo bo akurat u mnie na jeziorze nyskim w sezonie za wejście trzeba zapłacić i jeśli się nie ma biletu ulgowego to normalny trochę daję po kieszeni :P

Ivona 30-04-2015 12:34

Moje hobby to urządzanie mieszkania :) I na to wydaje najwięcej. Teraz planuję wymianę mebli w łazience- nawet znalazłam coś ładnego tu http://www.rokos.pl/ i nareszcie moja łazienka będzie skończona :)

favikonka 01-05-2015 14:59

Moje hobby jest raczej mało kosztowne, bo raz zakupiony sprzęt wystarczy na lata.

malibu0992 02-05-2015 17:42

Moim hobby jest jazda na rowerze i granie w tenisa wiec tylko wydaje na korty tenisowe pieniądze a rower mam jeden parę lat czasem konserwacja czy awaria, ale to tylko tyle i nie często, więc myślę, że szału nie wydaje, a to hobby.

bridget78 05-05-2015 21:13

No moje hobby również nie wymaga zbyt dużego nakładu. Można zadowolić się sprzętem raz kupionym. Nie obciąża to budżetu rodzinnego.

Margaretta09 07-05-2015 11:40

Może to nie jest dużo dla nie których , dla mnie jednak jakaś suma zwłaszcza , że nie zarabiam milionów :P wydaję około 400 zł miesięcznie - interesuje się tańcem i często też chodzę na zumbe :) polecam fajna zabawa i przy okazji ruch :)

hakutra 07-05-2015 15:34

No to sporo jak 400zł wręcz bardzo dużo, ale czego się nie robi dla swojego hobby. Ja interesuję się numizmatyką jest to dość nieznane hobby zanikające praktycznie. Czasem wydam więcej jak koleżanka wyżej, ale na to nie będę oszczędzała. To jest hobby rodzinne, więc, tym bardziej nie będę oszczędzała.

Emily 08-05-2015 11:09

ja nie tak dużo, bieganie na szczęście oprócz odpowiedniego stroju nie wymaga innych kosztów:)

klubra 10-05-2015 16:30

Jak coś jest twoją prawdziwą pasją to pieniądze się nie liczą :) zawsze znajdzie się sposób, żeby je zdobyć. Ja w tym roku wysyłam dziecko na obóz kitesurfingowy http://www.megasurf.com.pl/kitesurfi...ng-hel-chalupy , bo oszalało na tym punkcie, a sama mam zamiar skoczyć ze spadochronem :)

Katarytka 10-05-2015 16:37

Fajny obóz powiem ci szczerze zgodzę się z tobą w tym, że jak masz prawdziwą pasje to żadne pieniądze się nie liczą jestem dokładnie tego samego zdania. Zajmuję się jazdą na rowerze, więc wydatki mam na bieżąco, jeżeli są jakieś awarie albo ubzduram sobie nowy rower.

mistella 13-05-2015 11:41

Ja ostatnio wydałam bardzo dużo :( Jako iż moim hobby jest nagrywanie filmów z powietrza to postanowiłam sobie kupić nową kamerę, na którą wydałam 4000zł :( ale warto było! Efekty są super! :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:26.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.