Klub

Klub (http://www.klub.kobiety.net.pl/index.php)
-   Ogólny (http://www.klub.kobiety.net.plhttp://www.klub.kobiety.net.pl/f-ogolny-36.html)
-   -   Jak znaleźć czas na gotowanie? (http://www.klub.kobiety.net.plhttp://www.klub.kobiety.net.pl/ogolny/t-jak-znale-czas-na-gotowanien-1562-print.html/)

muszkieterka 01-11-2014 09:24

Jak znaleźć czas na gotowanie?
 
Macie czas na gotowanie?
Jestem ciekawa czy udaje się wam połączyć takie domowe obowiązki z codziennym chodzeniem do pracy.

marzycielkazostendy 02-11-2014 10:20

Rzeczywiście bywa trudno, ale warto nauczyć się wykorzystywać zdobycze techniki, żeby trochę sobie życie ułatwić.
Tutaj możesz poczytać o multicooerach. Moim zdaniem to najlepsza opcja, jeśli chcemy spędzać w kuchni mniej czasu, ale nie tracić na wysokiej jakości dań i ich wartościach odżywczych.
Podobno też świetnie sprawdza się w przygotowywaniu posiłków dla dzieci.

zulma 05-11-2014 20:47

Na wszystko można znaleźć czas przy odpowiedniej organizacji. Ja gotuję średnio co dwa dni, plus w zamrażalce mam zawsze jakiś awaryjny obiad.
Mam też czas na czytanie i gierki w stylu tej: http://dogry.pl/soccerstar . No i do tego pracuję na etat oczywiście :)
Wszystko się da pogodzić, chociaż na początku nie jest łatwo.

Maniulka 07-11-2014 07:34

ja nie chodzę do pracy, więc mam czas na domowe obowiązki

onemarguerite85 11-11-2014 19:53

nigdy się nad tym nie zastanawiam po prostu gotuję. przed albo po pracy zależy od zmiany ale może tylko dlatego że bardzo lubię gotować i cieszyć nie tylko żołądek ale i nos zapachami potraw

Nowe życie, w nowym świecie - moja historia na blogu http://elektronicznamela.blog.pl/.

catrinse90 30-11-2014 20:30

też często zadaję sobie takie pytanie. często w weekend poświęcam na to więcej czasu i część mrożę albo biorę się za gotowanie jak tylko wrócę a gdy obudzi się we mnie leniwiec to cóż.. zamawiam

Odwiedź proszę mojego bloga http://nieruchomoscija.blog.pl/2015/...ruchomosciami/, nie pożałujesz.

femme.m 04-12-2014 10:50

Dobre pytanie - jak?

InterDong2095 11-12-2014 11:22

Ja zazwyczaj gotuję obiady na 2 dni. No i sporo czasu spędzam w kuchni przez weekend - piekę ciasta, tarty, rzeczy, które mogę zamrozić i zjeść w tygodniu. Tyle, że ja to naprawdę lubię :)

thetrevor1179 12-12-2014 21:49

Pierś kurczaka pokrojona w kostkę zamarynowana w jogurcie i gotowym pataks Tika
Masala.
Czas przzygotowania : pięć minut , marynowanie ze dwie godziny.
Można zamarynowac wieczorem i wsadzić do lodówki.
Smażenie niewiele dłużej niż ugotowanie ryżu , max pół godziny.
Albo mrożonka wok , wrzucona do pokrojonego uprzednnio mięsa lub kurczaka , 20
minut.

ExtraAyanna1993 14-12-2014 09:44

Ja za to chciałabym znaleźć czas na gotowanie, jak ja to mówię, "ekskluzywne" :) Kiedy patrzę na wszystkie blogi kulinarne i wymyślność różnych potraw, mam ochotę sama coś przyrządzić (ambitnego), ale okazuje się, że często są dość pracochłonne...A czasu mało.

zazou 15-12-2014 08:17

Cytat:

Napisał InterDong2095
Ja zazwyczaj gotuję obiady na 2 dni. No i sporo czasu spędzam w kuchni przez weekend - piekę ciasta, tarty, rzeczy, które mogę zamrozić i zjeść w tygodniu. Tyle, że ja to naprawdę lubię :)


Mam tak samo. Narobię rzeczy przez weekend, pomrożę, a potem w tygodniu mam podejrzanie dużo czasu. Zresztą ja nie mam problemów ze znajdowaniem czasu na gotowanie, bo tak jak Ty po prostu to lubię :D

Robienie jedzenia od zawsze mnie odprężało.

IDORTHA2117 17-12-2014 15:15

Ja przy gotowaniu się znakomicie relaksuję. Nie mam sprawdzonego sposobu każdy musi go znaleźć sam. Jednak polecam metodę małych kroczków od przygotowania mniejszych dań do większych, powoli do celu.

elka77 18-12-2014 09:23

Możecie wrzucić zdjęcie jak Wam to wyszło? Chciałabym zobaczyć.

SANTANA2921 19-12-2014 20:19

Jeśli ktoś lubi gotować, to zawsze znajdzie na to czas. Jeśli nie, no cóż, dobrym sposobem jest gotowanie większych ilości. Na przykład obiad na dwa, trzy dni.

ola.bis 20-12-2014 20:33

Ja neistety coraz częściej odpuszczam gotowanie i zamawiam obiad w pracy. Po prostu szkoda mi czasu, na zakupy i na gotowanie, no ale z drugiej strony wiem, że te obiady w pracy super zdrowe nie są.

najbudzimir1659 26-12-2014 09:26

Z mężem mamy taką pracę, że zawsze któreś znajdzie czas na przygotowanie obiadu. Bardzo często gotuję też obiad na dwa-trzy dni, sporo mrożę, co oszczędza nasz czas spędzony w kuchni.

gosiakowicz 28-12-2014 10:00

Zazdroszczę tym, które znajdują czas na gotowanie. Pracuję do późno, a po powrocie do domu nie mam już siły stać w kuchni. Dlatego jem niezdrowo, na mieście. Bardzo chciałabym to zmienić.

Lenka90 03-01-2015 12:09

Niestety nie dość że nie mam czasu to jeszcze tego nieznoszę :P

Dorotkaqwe 06-01-2015 15:25

odp
 
Podobno jeśli brak Ci czasu musisz znaleźć sobie kolejne zajęcie. Ja wiele rzeczy przygotowuje wieczorem. Ale niektóre produkty zmieniają smak tak jak na przykład marchewka obsycha więc musisz jeść od razu po obraniu i sok z pomarańczy nabiera przez kilka godzin goryczy.

zulma 10-01-2015 09:58

Wszystko to kwestia organizacji. Nie jest lekko, ale da się to ogarnąć :) Gotowanie wieczorami, mrożenie na zapas, zakupy raz w tygodniu itp.
Pomocne są też różne gadżety w stylu tych: http://www.dekoracje.brw.com.pl/kuchnia/ociekacze/. Ułatwiają gotowanie, ale i cieszą oczy :)

EkoCherish77 11-01-2015 09:35

Wszystko zależy od odpowiedniej organizacji i dobrego planowania czasu. Mam taką pracę, że niby nie mam czasu na gotowanie, ale jakimś cudem zawsze znajdę chwilę na stanie w kuchni. Bo lubię gotować.

SONIA1307 15-01-2015 18:35

Ja też bardzo lubię gotować, no a przecież dla czegoś, co się lubi zawsze można trochę czasu wygospodarować. Gotuję wieczorami, gotuję w weekendy i mrożę co naszykowałam. I daję radę. Ze wszystkim można sobie jakoś poradzić, jak się ma odrobinę chęci

cattwomen 04-02-2015 14:44

Po prostu jak chcecie mieć czas na gotowanie to musicie zapisać sobie gdzieś na kartce takie coś dzisiaj jest środa - to 1 godzina gotowania. I przystępujecie bardzo mocno i ostro właśnie do działania bez żadnych tam wymówek. Bo przecież każda kobieta powinna to umieć.

emiliada 06-02-2015 07:15

Tak zgadzam się z tym, że każda kobieta powinna dobrze umieć gotować oraz piec i tutaj co do tego nie mam żadnych wątpliwości : ) Po prostu zaplanujcie sobie wcześniej np. dzisiaj zrobię szarlotkę. Macie taki plan i działacie jak dzisiaj jest piątek to pod koniec tygodnia więcej czasu i wtedy realizujecie ten plan

erykk555 27-02-2015 08:15

Ja umiem doskonale piec i gotować choć przy dwójce dzieci jest to ciężkie, ale powiedzcie jak wy w tym natłoku domowych obowiązków znajdujecie jeszcze czas dla siebie, ja czasami nie mam czasu nawet kiedy wlosow umyc,( czuje sie zaniedbana, brzydka, albo to depresja, albo wiosenne przesilenie jak wy sobie radzicie?

nisia876 27-02-2015 12:55

To przez pogodę po prostu zacznij jakoś działać : ) nie możesz mieć takiego okropnego nastawienia złego. Moim zdaniem zdecydowanie głowa do góry to takie hasło dnia. Wiem, że dobrze jest po prostu zrobić sobie taki rachunek sumienia z całego dnia i np . dzisiaj piątek a ja znowu nie gotowałam to znaczy, że zawaliłam dzień itp

gatsby 28-02-2015 09:24

Moim zdaniem w natłoku codziennych obowiązków ciężko jest znaleźć czas na gotowanie. Dobrze jest więc skorzystać z pomocy partnera w tym temacie.

perfekcyjnapani 15-03-2015 19:33

Myślę, że najlepiej by było zacząć od znalezienia takich przepisów które nie zajmują wiele czasu a przy okazji gwarantują dobre i efektowne dania. Bo trzeba najzwyczajniej w świecie przyzwyczaić sie do stasnia nad garami w kuchni

Jenny 16-03-2015 20:57

Napisać chociażby sobie na lodówce taką karteczkę gdzie umieści się informację np. taką - ucz się gotowania codziennie o 21 : ))jeśli to się uda wykonać to po prostu akurat tutaj będzie wszystko okej i zaznaczycie sobie plusa jak wam się nie uda to minusa i jakieś brzydkie na wasz temat sobie wpiszecie - taki mój system na znalezienie czasu

elka77 17-03-2015 13:18

Ja mam taką pracę, że niestety nie mogę sobie zaplanować całego dnia...

arturo900 25-03-2015 13:30

Cytat:

Napisał perfekcyjnapani
Myślę, że najlepiej by było zacząć od znalezienia takich przepisów które nie zajmują wiele czasu a przy okazji gwarantują dobre i efektowne dania. Bo trzeba najzwyczajniej w świecie przyzwyczaić sie do stasnia nad garami w kuchni

dokładnie ... a prostych i szybkich przepisów jest na prawdę mnóstwo

ernest33 26-03-2015 17:28

Jak znaleźć w sposób prosty ustawić sobie chociażby na komórce coś takiego właśnie, że po prostu no wiecie przypomnienie takie gdzie będzie dzownić w każdy dzień np. o godzinie 19 i wtedy będziemy sobie po prostu przypominać, że właśnie będzie bardzo okej nam przypominać, że to jest taki time to cooking hihi

xkarola24 28-03-2015 12:42

Przypomnienie też jest dobrym rozwiązaniem, a nawet możesz sobie kartki na lodówce powiesić, żeby ci przypomniały o obiedzie albo gdzieś, gdzie często patrzysz. Drugim takim sposobem może zacząć trochę od przepisów, które się łatwo wykonuję a pożniej z czasem lepsze trudniejsze dania :)

glosnaaJaa 31-03-2015 18:40

No cóż.. dobre książki kucharskie oraz dokładne przepisy, które można znaleźć w internecie, zazwyczaj podają przewidywany czas przygotowania posiłku, więc można się kierować tym parametrem. Z drugiej strony takie informacje nie zawsze się sprawdzają, gdyż dużo zależy od umiejętności osoby przygotowującej danie.

myssszka 06-04-2015 10:03

Jakoś no nie wiem trza się zebrać w sobie kobietki i dalej jakoś tak czynić swoje cały czas ; ) czyli napisać sobie w kalendarzu czy też notesie dzisiaj poniedziałek czyli gotowanie i robimy jakieś piękne i dobre ciasto : ) jeśli chodzi o mnie to ja w sobotę i poniedziałek robię jakieś takie ciasta : )

wondefurLIve 06-04-2015 13:38

Ja też często nie mam czasu na gotowanie, więc czasem gotuje obiad na dwa dni a, jeżeli już mam czas to na bieżąco gotuje obiad. Często sobie ustawiam powiadomienie na telefonie czy piszę na lodówce notatkę kupić to tam, to i co ugotować, bo czasem mi się zdarzy zapomnieć co miałam gotować.

balbinka11 26-04-2015 17:43

Czasem tak jest, że nie mamy czasu na ugotowanie obiadu, ale to jest ważny posiłek w ciągu dnia i trzeba gospodarować sobie jakoś ten czas, by nawet na najprostsze dania znaleźć czas. Miałam ten sam problem rok temu, ale po czasie właśnie się zorientowałam, że muszę mieć czas na obiad, bo dłużej tak być nie może.

Martyny 28-04-2015 09:05

Zamiast pisać i się zastanawiać czy się znajdzie czas na gotowanie i tego typu rzeczy trzeba się zabrać do działania. Po prostu to jest jedyny sposób do tego by znaleźć czas na jakieś gotowanie. Nic innego mi nie przychodzi do głowy, jak mam narzekać to się zawsze zabieram do pracy.

aniulka675 28-04-2015 14:49

tak, popieram poprzedniczkę. Nie ma co marnowac czas na neta, tylko trzeba się brac za gotowanie :-) Sporo jest jednak szybkich przepisów, które można wykorzystać i szybciutko cos fajnego przygotować. Trochę inwencji trzeba wykazać.

malibu0992 02-05-2015 17:46

Dokładnie trzeba działać jeszcze raz działać obiad to podstawowy posiłek ciągu dnia i nie wyobrażam sobie, by go w moim życiu mogło zabraknąć. Czasem ze wszystkiego rezygnuje, by tylko zrobić obiad a, jeżeli już brakuję mi czasu to coś na szybko przygotuję.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:39.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.