Klub

Klub (http://www.klub.kobiety.net.pl/index.php)
-   Edukacja (http://www.klub.kobiety.net.plhttp://www.klub.kobiety.net.pl/f-edukacja-12.html)
-   -   Wasze sposoby na szybszą naukę (http://www.klub.kobiety.net.plhttp://www.klub.kobiety.net.pl/edukacja/t-wasze-sposoby-na-szybsz-nauk-1041-print.html/)

sylwia85 30-04-2012 17:15

Wasze sposoby na szybszą naukę
 
Jestem ciekawa waszych technik i sposób na szybszą naukę. Chodzi np. o różnego rodzaju techniki pamięciowe. Zagadnienie to bardzo mnie zainteresowało od momentu, kiedy zakończyłam kurs na zapamiętywanie - nie sądziłam, że może przynieść tak dobre efekty. Znacznie szybciej opanowuję materiał do egzaminu. Dlatego teraz jestem zmotywowana do dalszego rozwoju osobistego i szukam jeszcze innych ciekawych artykułów i ćwiczeń, poświęconych rozwojowi pamięci.

menago28 21-05-2012 09:36

Skoro nauczyłas się szybszego zapamiętywania, zapewne słyszałeś też o kursie szybszego czytania. Też daje efekty.

Kaśka 06-03-2013 18:08

Mózg to tak naprawdę taki duży mięsień, można go wyćwiczyć:)


__________________
ostropest plamisty

asiax 25-03-2013 23:25

ja polecam szachy :)

Flądra 16-07-2013 00:39

Córkę na taki kurs wysłaliśmy i niestety nie wykorzystuje zdobytych tam umiejętności. Szkoda wielka i wyrzucone pieniądze.

katakata 16-07-2013 08:07

Ja zawsze uczyłam się metodą "przepisywania". Przepisywałam najważniejsze informacje z podręczników na kartki i dzięki temu wiele rzeczy zapamiętywałam. Metoda skuteczna, ale dość czasochłonna no i ręka później boli :P

asterka 24-07-2013 11:44

JA staram się ćwiczyć umysł poprzez szachy - moim zdaniem każdy trening mózgu jest dobry.

waria 27-07-2013 09:40

U mnie również skuteczne jest zapisywanie, zwłaszcza pod kątem nauki języka obcego. Zapisuję zwroty i wyrażenia, potem bardzo szybko je zapamiętuję.

katakata 30-07-2013 09:05

Hehe, przy słówkach z angielskiego oprócz zapisywania wspomagałam się jeszcze skojarzeniami :D czasem dość dziwacznymi, ale pomagało w zapamiętywaniu, więc spełniało swoje zadanie ;-)

Kaśka 30-07-2013 20:14

Gdy uczyłam się grafiki komputerowej skorzystałam z tego kursy photoshop. Polecam ten sposób nauki gdyż jest tam fajnie wszystko wyjaśnione. Zawsze można wrócić do materiałów które się zapomniało.

cichawoda 27-08-2013 11:52

Według mnie najlepszym sposobem nauki są szkolenia oraz ćwiczenia praktyczne to z pewnością najlepiej przygotowuje pracownika do pracy:) ostatnio w naszej firmie mieliśmy takie jedno z Obsługa klienta szkolenia świetnie przygotowane, Jestem bardzo zadowolona:)

andzela777 14-02-2014 22:50

duzo kawy i mozna sie uczyc.

zulma 08-03-2014 18:16

Zawsze wyznaczam sobie małe nagrody :)
Za nauczenie się jakiejś tam partii kostka czekolady albo partyjka mojej ulubionej gierki: http://dogry.pl/plemiona.
Działa świetnie, bo mam motywację do pracy ;)

it's_ok 25-03-2014 14:28

Trzeba przede wszystkim ćwiczyć. Częste proste ćwiczenia na zapamiętywanie których masę można znaleźć w internecie działają cuda. Nawet głupie gierki na zapamiętanie pozycji jakiegoś przedmiotu. Nawet to rozwija pamięć :)

Belkis1701 12-05-2014 09:36

Ja jestem wzrokowcem i kinestetykiem. muszę miec estetyczne notatki, duzo podkreslen, czytam je, chodzac po pokoju, gestykulujac, to na mnie dziala najlepiej. wazne je rowniez wlasnoreczne przepisywanie notatek.

____________________
Myślę że warto, nic nie tracisz, hospicjum warszawa a wiele może zyskać klikając

janu 30-07-2014 10:06

Wydaje mi się, że najwięcej zależy od książek z których się uczymy. Pamietam, że w liceum jak się uczyłam historii i społeczeństwa to książki tak dobrze były skonstruowane, że mimo mojego bardziej jednak ścisłego umysłu nauka szła mi dobrze. Drugą ważną kwestią zdaje się być osoba przekazująca wiedzę. Byle jak przedstawiony temat jest naprawdę trudny do zrozumienia i nauczenia się.

cichawoda 26-10-2014 20:27

Ja uczę się na komputerze chociaż na początku nie byłam zwolennikiem takiej nauki :P w sieci znalazłam ciekawe kursy z http://strefakursow.pl/kursy/office.html - jest tam wiele działów tematycznych każdy znajdzie coś dla siebie. Ja wybrałam ostatnio kurs office bo praktycznie oprócz Worda to nie znałam innych programów oraz obecnie kurs fotografii tak hobbistycznie :)

elka77 04-11-2014 15:25

Może jestem jakaś dziwna, ale ja żeby się skupić i czegoś nauczyć muszę mieć w pokoju posprzątane i wywietrzone. Inaczej wszystko mnie rozprasza.

ja_justa 05-11-2014 14:15

Mam podobnie jak poprzedniczka, musi być porządek w mieszkaniu, mus stać ciepła herbata na biurku najlepiej zielona z imbirem. Mieszkanie musi być puste bez domowników i wtedy dopiero mi cokolwiek wchodzi do głowy.

kammila 15-11-2014 22:25

Moim najlepszym sposobem na nauke jezyka, jest oglądanie seriali w oryginale. Dzięki temu słówka, zwroty i konstrukcje gramatyczne same wchodzą do głowy. Wiadomo, warto jeszcze potem douczyc się zasad gramatycznych czy ortograficznych, ale te seriale dają mi najważniejsza podstawę.

Hej zoabczcie mojego bloga http://nikifor.blogx.pl/, może komuś się spodoba

Marylin85 02-01-2015 10:18

Dla mnie ta kawa jak ktoś wyżej wspomniał odpada. Jeśli się jej napiję to na niczym się niestety nie mogę skupić i źle mi się uczy. Najlepiej jak zaczniesz porządek od swojego pokoju i wywietrzysz sobie pokój, najdzie zdrowe powietrze, które zmusi komórki do większej koncentracji.

onemarguerite85 03-02-2015 08:58

W moim przypadku przed nauką najlepiej jak pójdę na jakiś spacer czy jakaś aktywność fizyczna, która mnie właśnie pobudzi do takiej aktywności bardziej umysłowej..Z szybszej nauki z tego względu, że ja jestem wzrokowcem to ja polecam takie coś jak zapisywanie jakimś kolorem najważniejszych haseł i podkreślanie tego jakimś zakreślaczem

elka77 13-02-2015 11:28

Ja muszę mieć posprzątane w domu i kompletną ciszę.

Kret88 14-02-2015 20:23

Sposoby powinny być uzależnione od rodzaju materiału, który chcemy opanować. Na studiach wiele osób podczas nauki dzieliło materiał na tzw. fiszki, czyli małe karteczki, które można zabrać wszędzie. Ten sposób jest często wykorzystywany do nauki słówek w języku obcym, ale nie tylko.

gatsby 18-02-2015 12:31

Ja lubię mieć porządek wokół siebie. I to chyba tyle ze sposobów na szybszą naukę :3

mAlinka 24-02-2015 14:07

Kawa wspomaga zapamiętywanie, ale w inny sposób niż sądziliśmy. Polecam przeczytanie tego newsa - http://witara.pl/news-inf/43/kawa-a-...nformacji.html

nisia876 27-02-2015 13:00

U mnie kawa właśnie działa na odwrót i ona mnie jakoś po prostu zdecydowanie usypia. Nie jest to dla mnie dobry sposób bo szybko po tym potrafię zasnąć i jakoś za nią nie przepadam. Bardzo natomiast lubię taki mój sposób na szybszą naukę jest zakreślanie jakiś tam rzeczy zakreślaczem tych najważniejszych.

funri 27-02-2015 13:41

ja polecam kawę, zawsze mi pomaga w nauce:)

femme.m 28-02-2015 18:52

Przede wszystkim trzeba rozumieć, a nie wkuwać na pamięć :)

myssszka 02-03-2015 09:55

Czasem z rozumieniem jest właśnie problem..Bo jak ja byłam na studiach to u mnie na niektórych przedmiotach wszystko trzeba było znać na pamięć a nie tylko to rozumieć. To właśnie było najgorsze bo albo ocena była 5 lub 2 i żadnego tutaj wyjścia przecież nie było

elka77 02-03-2015 12:23

Jest wielu uczniów z paskami na świadectwach, a ograniczonych życiowo, bo uczono ich jak zdobywać wiedzę, a nie jak ją wykorzystać.

wondefurLIve 09-03-2015 16:29

Tego się po prostu dalej nie zmieni gdyż w szkole tak to już jest, że uczy się tylko po prostu takiej bardzo niepraktycznej wiedzy niestety..Zdecydowanie jeśli ktoś nie chce mieć problemów ze znalezieniem pracy w przyszłości to i tak się musi sam rozwijać poprzez np. czytanie książek.

bozenka085 12-03-2015 13:13

Na mnie znacznie lepiej działa rozłożenie nauki na parę porcji niż zostawienie tego na jeden dzień. W praktyce: lepiej mi idzie jak poświęcę po jednej godzinie w poniedziałek, wtorek i środę(czyli w sumie 3 godziny) niż jakbym usiadła w środę i siedziała 4 godziny.

kocyczka 12-03-2015 16:10

osobiście mam dwa sposoby na naukę :) jeden to taki ze drukuje sobie to, co mam do nauki i zakreślaczami sobie maluje informacje i dobrze zapamiętuje to wszystko, ponieważ jestem wzrokowcem :) Drugi sposób to przepisywanie ważnych informacji na inna kartkę i tak parę razy :D

wittek66 19-03-2015 10:33

Ja miałem spore problemy z zapamiętywaniem słówek z języków obcych. Teraz w pracy mamy sporo kursów. Jak dla mnie najskuteczniejsza metodą okazało się kojarzenie z innymi słówkami z rodzimego języka.

dojrzalsza 22-03-2015 16:19

Tak takie kojarzenia z naszym rodowitym językiem jest bardzo fajno bo szybko to można zapamiętać..Jednak jeszcze bardzo dobrze powtarzać sobie te słówka cały czas i np 10 dziennie się nauczyć nowych a później jeszcze dodatkowo te co sobie spisaliśmy po prostu jakoś się uczymy w ten sposób, że akurat powtórki, powtórki i jeszcze raz powtórki.

sara.lapa 23-03-2015 18:11

Szybsza nauka to jest powtarzanie codziennie takich słówek właśnie angielskich co się wcześniej nauczyliśmy jak w moim przypadku akurat z serialu jakiegoś. : ) uważam, że bardzo dobrze jest obejrzeć sobie serial w języku angielskim na początku z napisami angielskimi a później już po prostu tak jakoś zapamiętywać te słówka co nie znaliśmy.

albert7000 26-03-2015 10:52

Ogólnie jeśli chodzi u mnie o naukę to po prostu właśnie ja bardzo lubię coś takiego, że po prostu wszystko sobie powtarzam i staram się być bardzo systematyczna : ) z tego właśnie względu mam swój taki zeszyt z notatkami i akurat po prostu no wiecie wszystkie te wazniejsze informację sobie podkreślam i tak je zapamiętuję najszybciej.

Adelka 03-04-2015 07:25

Powiem Wam,że warto jest kupować audiobooki. I to nie tylko do nauki języków ale ogólnie. Sama kupuję sobie jak i dzieciom NIektórzy ludzie to słuchowcy i dzięki temu nauka o wiele szybciej wchodzi do głowy.

Przetestujcie sobie ;)

Sama dodam,że warto jest zamawiać w księgarniach internetowych ponieważ ceny audiobooków są o wiele tańsze niż normalnie. Odsyłam do jednego z miejsc:
https://www.inbook.pl

Można tam kupić poszczególne już od 10 zł...

Meegaane 09-04-2015 15:26

Audio booki no jak tak bardzo mocno polecasz to ja się w sumie nad tym zastanowię bo akurat to może być całkiem taki fajny i ciekawy pomysł : ) jeśli o mnie chodzi to tak się sprawa właśnie ma, że ja się uczę wykorzystując wszystkie takie zakreślacze a także na youtube z różnych tutoriali szczególnie mi się przydawały z matematyki jak miałam statystykę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:53.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.