Klub

Klub (http://www.klub.kobiety.net.pl/index.php)
-   Kuchnia (http://www.klub.kobiety.net.plhttp://www.klub.kobiety.net.pl/f-kuchnia-9.html)
-   -   zdrowe śniadanie (http://www.klub.kobiety.net.plhttp://www.klub.kobiety.net.pl/kuchnia/t-zdrowe-niadanie-1760-print.html/)

jasimnka 06-02-2015 08:04

zdrowe śniadanie
 
Kanapka z polędwicą z indyka, papryką i pomidorem

Kanapka z polędwicą z indyka, papryką i pomidoremSkładniki:

bułka pełnoziarnista z pestkami dyni
polędwica z indyka- duży plaster
papryka czerwona lub żółta
pomidor -2 koktajlowe lub 2 średnie plastry pomidora czerwonego
sałata do woli

jasimnka 06-02-2015 08:05

Omlet z musli

omlet z musliSkładniki:

jajka kurze – 2 sztuki
mąka (najlepiej pełnoziarnista) – 2 łyżki
musli – 3 łyżki
szczypta soli
szczypta proszku do pieczenia
ulubiony dżem i owoce
masło – 1 łyżeczka

Przygotowanie:

Białka jajek ubijamy ze szczypta soli na sztywną pianę, dodajemy żółtka. Dodaj przesianą mąkę z proszkiem. Wszystko delikatnie mieszamy. Na końcu dodajemy musli. Na patelni rozpuszczamy masło i wlewamy ciasto. Smażymy z dwóch stron na złoty kolor. Omlet podajemy posmarowany dżemem i z owocami.

gatsby 18-02-2015 12:23

Ja na śniadanie nie dałabym rady zjeść omleta.

erykk555 27-02-2015 08:20

owsianka
Składniki:

150 g płatków owsianych,
250 ml mleka 0,5%,
1 łyżka waniliowego białka serwatkowego,
1 łyżka syropu klonowego,
1 łyżka siemienia lnianego,
szczypta cynamonu.

Sposób przygotowania

Wsyp płatki do małego garnka i zalej je mlekiem. Gotuj na dużym ogniu 5-8 minut. Odstaw i wymieszaj z białkiem serwatkowym i syropem. Przelej do miski, posyp siemieniem lnianym i cynamonem.

Korzyści dla Ciebie

Przewidujesz długi i ciężki dzień? To śniadanie jest dla Ciebie. Ma wprawdzie nieco kalorii (szczerze mówiąc, od cholery), ale za to utrzyma Cię na nogach bardzo, bardzo długo.

eliza104 27-02-2015 12:42

Jajko sadzone smażone w sosie pomidorowym - bardzo proste i szybkie śniadanie, które jest naprawdę sycące.

femme.m 28-02-2015 19:01

Ale już nie takie zdrowe, bo smażone :)

pikok 01-03-2015 08:55

Omlet z warzywami!

klemcia88 02-03-2015 12:03

Ratunkowa frittata

Składniki:

2 jajka,
1/2 ugotowanego buraka,
1 mały filet wędzonej makreli,
45 g koziego sera,
1 łyżeczka oleju lub masła klarowanego.

Sposób przygotowania

Czasem się przydarza taki bolesny poranek, ale i jego, drania, trzeba przetrzymać. Oto ratunkowy przepis: do miski wbij cicho jajka i cicho wymieszaj z solą i pieprzem. Na patelni rozgrzej cicho tłuszcz i wrzuć cicho małe kawałki buraka. Smaż cicho 1 minutę, wlej jajka, dodaj na górę kawałki makreli (bez skóry) i pokruszony kozi ser. Cichutko podsmażaj 3 minuty na małym ogniu, przenieś patelnię do piekarnika, nastaw funkcję grill i zapiekaj od góry jeszcze przez 3-4 minuty. Przełóż na talerz i cicho zjedz.

dareczka2 02-03-2015 20:57

jajecznica na mleku
Składniki:

3 jajka
łyżka masła
2 grube plastry żółtego sera
1/5 szklanki mleka
szczypiorek (wedle uznania)
sól, pieprz

Jajka rozbijamy do miseczki. Mleko spieniamy, dodajemy do jajek. Solimy, pieprzymy i wszystko razem mieszamy. Smażymy na masełku z żółtym serem pokrojonym w kostkę. Smażymy na wolnym ogniu, by ser zdążył się rozpuścić. Podajemy posypaną szczypiorkiem.

Smacznego!

Adelka 11-03-2015 12:06

Moje najlepsze i najzdrowsze śniadanie? Kefir plus suszone owoce ! Uwielbiam.Po pierwsze :czuję się po tym nasycona oraz pełna energii
Po drugie: mam świadomość,ze zapewnia to organizmowi bardzo wiele dobrych składników oraz nie szkodzi.
Swoją drogą to czy kupujecie jedzenie w sklepach eko? Sama zaczęłam jakiś czas temu.Wcale nie jest to drogie, obecnie produkty takie zamówi się w dobrych cenach przez internet:
http://www.smakiziemi.eu/17-bio-zywnosc
Ewentualnie można poszperać jeszcze w sklepach stacjonarnych .

mychaa7788 12-03-2015 21:59

Serek a la tzatziki
serek ziarnisty wiejski z 1/2 ogórka startego na tarce, 1/2 ogórka pokrojonego w plasterki, łyżką oliwy, kilkoma oliwkami pokrojonymi w plasterki, 2 łyżkami zarodków pszennych, doprawiony do smaku solą, pieprzem ziołowym i ziołami + 2 wafle ryżowe
Koktajl cytrusowy
1/2 pomarańczy, 1/2 grejpfruta, 2 mandarynki zmiksowane z jogurtem naturalnym (200 g) i łyżeczką miodu + grahamka z 2 plasterkami sera żółtego (albo polędwicy) i liściem sałaty
Kanapka z pastą jajeczną
2 listki żytniego pieczywa chrupkiego z pastą: jajko na twardo, 10 dag półtłustego twarogu, dymka ze szczypiorkiem, sól i mielona papryka; 1/2 pomidora, sok pomarańczowy
Grzanki z twarogiem kozim
2 kromki pieczywa razowego zapieczone w opiekaczu z 2 łyżkami miękkiego sera koziego, podane z sałatą skropioną sosem winegret, przybrane kilkoma winogronami, szklanka soku warzywnego

Jenny 16-03-2015 21:02

Całkiem dobre te przepisy ten ostatni mi się bardzo podoba - chociaż mam tutaj takie pytanie czy ktoś już próbował ten przepis bo zapowiada się smacznie : )) ja to akurat po prostu na śniadanie zazwyczaj robię jakąś jajecznicę lub jeśli chleb jest jakiś czerstwy to robimy sobie grzanki i nie jest tak źle.

eliza104 18-03-2015 20:19

Ostatnimi czasy robię bardzo owocowe śniadania, często oparte na różnych placuszkach. Są zdrowe i sycące - idealne na rozpoczęcie dnia.

Michalinka1814 21-03-2015 20:12

musli z owocami

SKŁADNIKI : na cztery pucharki
400 ml jogurtu greckiego Pilos
250 g jeżyn lub (malin,porzeczek,borówek )
kilka łyżek musli
2 łyżki płynnego miodu
PRZYGOTOWANIE :
Jogurt dokładnie mieszamy z płynnym miodem.Owoce myjemy i suszymy na sitku.Do wysokich pucharków wsypujemy po łyżce musli,na to dwie łyżki jogurtu,kilka owoców,znowu musli,jogurt i owoce aż do wyczerpania składników.Dekorujemy deserki pozostałymi owocami i gotowe.Te pyszny i prosty deserek schładzamy w lodówce,podajemy zimny.
Smacznego :)

eliza104 22-03-2015 14:49

Taki musli można urozmaicić o popularne ostatnimi czasy nasiona chia ;).

krystynka1814 22-03-2015 20:52

Jajecznica z kiełkami i szczypiorkiem
Śniadanie w niedzielę kojarzy mi się z jajecznicą lub duszoną cebulą - potrawy te robił tradycyjnie tata. Budziły mnie wtedy miłe dla nosa zapachy i choć ruszyć się z łóżka w niedzielny poranek było ciężko, to jednak robiłam to, by zjeść coś smacznego i po prostu posiedzieć przy wspólnym posiłku. Do dziś lubię w niedzielę (w sobotę też) zjeść taki ciepły posiłek z rana, w ciągu tygodnia jednak czasu brak na takie poranne gotowanie.

Składniki:

- 4 jajka

- 4 łyżki posiekanego szczypiorku

- 3 łyżki prażonej cebulki

- niewielka garść kiełków rzodkiewki

- olej

- przyprawy (sól, pieprz, odrobina suszonego koperku)

Jajka wbijamy do miseczki. Na patelni rozgrzewamy olej, na niedużym ogniu. Wlewamy na patelnię jajka, posypujemy cebulką, kiełkami, przyprawami i szczypiorkiem. Nie zwiększając ognia delikatnie wszystko mieszamy. Ja najbardziej lubię gdy najpierw zetną się białka, a dopiero później żółtka, więc mieszam wszystko omijając delikatnie żółtka i dopiero pod koniec smażenia je rozwalam. Patelnię z jajkami trzymamy na ogniu dopóki nie uzyskamy odpowiedniego dla nas poziomu ścięcia się jajek. Ja lubię gdy nie wszystko jest idealnie ścięte.

Jajecznicę przekładamy na talerze i zajadamy zagryzając chlebkiem.

rudakucharka 31-03-2015 16:19

Kasza jaglana z gruszką, białym serem i żurawiną

kasza jaglana z białym serem i żurawnąSkładniki:

kasza jaglana – 3 pełne łyżki
gruszka – sztuka średnia
ser twarogowy chudy- 50g (2 plastry)
żurawina suszona- pełna łyżka
masło – płaska łyżeczka
szczypta soli
cynamon lub mieszanka przypraw do jabłecznika (cynamon, skórka cytrynowa, goździki, imbir)
starty imbir – na czubek noża – niekoniecznie
łyżeczka soku z cytryny
Przygotowanie:

Kaszę wysypać na sitko, przepłukać zimną wodą i wrzucić do małej ilości gotującej się wody. Dodać szczyptę soli i gotować na małym ogniu około 10 minut. Gruszkę pokroić w kostkę. Odłożyć kilka cząstek do dekoracji i skropić sokiem z cytryny by gruszka nie ściemniała.
Pozostałe cząstki gruszki przełożyć do drugiego garnka i razem z żurawiną poddusić w małej ilości wody (około 3-4 łyżek). Po 10 minutach gotowania kaszy, przełożyć kaszę do garnka z gruszką i żurawiną. Dodać przyprawy, imbir, masło i gotować jeszcze przez 2 minuty cały czas mieszając. Gdy kasza zmięknie, przykryć garnek pokrywką i pozostawić do całkowitego wchłonięcia wody przez ziarenka kaszy.
Kaszę z owocami przełożyć do miseczki dokładając rozdrobniony ser twarogowy – wymieszany z całością wygląda mniej apetycznie.
Na wierzchu dania ułożyć wcześniej odłożone cząstki gruszki.

wlitejj 01-04-2015 23:37

Na śniadanie to chyba najlepiej zjeść coś lekkiego no nie wiem jakieś płatki czy po prostu jakaś dobra jajecznica. Jest to chyba najlepszy sposób, żeby dostarczyć odpowiedniej ilości kcal swojemu organizmowi naszemu : ) Czasem jak już jestem mega głodna to jem rano omleta hihi

jestegienka 02-04-2015 18:39

Omleta nawet jesz to już całkiem miazga jak tak sobie lubisz omleta wcisnąć : ) jeśli chodzi o mnie to sprawa wygląda w taki sposób, że ja na śniadnie po prostu sobie zjadam jakieś takie płatki śniadaniowe i kanapeczki sobie robię po prostu jakieś takie właśnie z serem i szyneczką.

annetka 03-04-2015 00:25

Muffiny jajeczne z jarmużem i cukinią




Składniki, 4 muffiny:
• 2 liście jarmużu (lub garść już poszatkowanego)
• 2 jajka
• 1/3 cukinii
• 40 g sera koziego (użyłam pleśniowego w roladce)
• 1/2 ząbka czosnku, startego
• 1 łyżka posiekanego szczypiorku
• sól i pieprz
• 1 pomidor rzymski









Przygotowanie:
Piekarnik nagrzać do 180 stopni C. Jarmuż umyć, odciąć liście od twardych łodyżek pośrodku. Liście wrzucić na wrzątek i zblanszować (trzymać we wrzątku przez ok 3 minuty), odcedzić i posiekać na desce.
Cukinię oraz ser kozi zetrzeć na tarce o dużych oczkach. W misce roztrzepać jajka, dodać jarmuż, cukinię, ser kozi, drobno starty czosnek i szczypiorek. Doprawić solą i pieprzem, wymieszać widelcem.
Cztery kokilki (lub cztery wgłębienia w formie do muffinów) wysmarować oliwą lub roztopionym masłem, napełnić masą, na wierzchu położyć plasterek pomidora, doprawić solą i pieprzem, skropić i oliwą i piec przez 15 minut.

georgina 05-04-2015 17:42

Naleśniki gryczane z dodatkami




Składniki:

• 200 g kaszy gryczanej niepalonej lub mąki gryczanej
• szczypta soli morskiej
• 1 małe jajko
• 1/2 łyżki oleju (użyłam kokosowego, ale może być dowolny lub masło)
• ok. 3 szklanek wody










Propozycje dodatków:

• jajko, szynka, ser (w plasterkach lub tarty), szczypiorek, suszone pomidory
• salami, rolada kozia pleśniowa, czerwona papryka, rukola
• wędzony łosoś, tarta mozzarella, koperek
• blanszowany szpinak, ser pleśniowy


Przygotowanie:

Naleśniki:

Kaszę zmielić na proszek (mąkę) w młynku do kawy lub młynku do zbóż. Mąkę wsypać do miski, zrobić w niej dołek, dodać sól, jajko i roztopiony tłuszcz. Mieszać łyżką jajko z mąką stopniowo zagarniając coraz więcej mąki i dolewając wodę. Ciasto można zmiksować mikserem. Ma być gładkie, bez grudek mąki i dość płynne (ma swobodnie rozprowadzać się po patelni, czyli konsystencja podobna do mleka skondensowanego, w razie potrzeby dodać więcej wody. Ciasto najlepiej zostawić na ok. 15-30 minut, ale można też smażyć naleśniki od razu.
Naleśniki smażyć na rozgrzanej większej patelni naleśnikowej smarując powierzchnię odrobiną oleju. Z każdej strony smażyć po ok. 20 sekund. Naleśniki mają być miękkie, będą dosmażane jeszcze później, z nadzieniem.

Smażenie z dodatkami:

Z jajkiem: naleśnika położyć na patelni i ustawić średni gaz. Na środek wbić jajko i smażyć przez około 1-2 minuty, następnie obłożyć jajko kawałkami szynki, dodać ser. Gdy białko będzie już w ponad połowie ścięte a spód naleśnika lekko zrumieniony, założyć brzegi naleśnika do środka i przytrzymać łopatką. Smażyć jeszcze przez ok. 1-2 minuty aż całe białko będzie ścięte. Posypać szczypiorkiem, posiekanymi suszonymi pomidorami, doprawić świeżo zmielonym pieprzem.
Bez jajka: naleśnika położyć na patelni i chwilę podgrzać, położyć plasterki wędliny oraz sera. Po chwili smażenia, gdy ser zacznie się roztapiać, złożyć brzegi naleśnika do środka, docisnąć łopatką i smażyć jeszcze 1-2 minuty. Zdjąć na talerz, posypać pokrojoną papryką i rukolą, doprawić solą i pieprzem

oolivka 09-04-2015 11:56

Ale przepis długi aż mi się tego nie chcę czytać ; )) możesz to wszystko jakoś tak streścić, żeby to bbyło właśnie szybciej ; )) i pytanko czy nie masz jakiegoś takiego po prostu krótszego przepisu ? Ten co podałeś trochę jest długi i zdecydownaie za długi niestety przecież hihi Na zdrowe śniadanie robię zdrową jajecznicę.

gabriela101 09-04-2015 23:02

Zimowa frittata z cieciorką i jarmużem

Składniki na 2-4 osoby:

4-6 jajek od szczęśliwej kury
1/2 szklanki ugotowanej cieciorki
jarmuż, brokuł lub brukselka
2 cm kłącza imbiru
szczypta curry
1 ząbek czosnku
olej rzepakowy tłoczony na zimno lub inny dowolny
szczypta kminu rzymskiego (opcjonalnie)
szczypta utartego w dłoni majeranku
sól morska lub himalajska do smaku
pomidorki koktajlowe (opcjonalnie)
świeży tymianek (opcjonalnie)

Przygotowanie:

Ugotowaną cieciorkę zamarynuj kilka minut z utartym imbirem, czosnkiem wraz ze szczyptą curry i oleju rzepakowego. Odstaw w miseczce.

Jarmuż porozrywaj na drobne listki, usuń stwardniałe części i zalej wrzątkiem na kilka minut. Następnie przelej na sitku zimną wodą.

Jajka wymieszaj dodając szczyptę kminu i utartego majeranku, Dopraw solą.

Rozgrzej piekarnik do temp. 180. stopni. Na patelni rozgrzej olej rzepakowy i delikatnie obsmaż cieciorkę, dodaj jarmuż i po chwili wlej ubite jajka. Dodaj kilka pomidorków koktajlowych i zapiekaj przez ok. 10 minut lub troszkę dłużej. Zależnie od tego jaką pragniesz uzyskać konsystencję jajek.

Na zdrowie!

Annafot 10-04-2015 09:34

Zupa krem z dyni na ostro

Składniki:

1 kg dyni
1 l bulionu (może być z kostki)
1 ząbek czosnku
10 kropli sosu Tabasco
po 2 łyżki pestek dyni i słonecznika
natka pietruszki
sól, biały pieprz, pieprz kajeński

Sposób wykonania:

Dynię obrać, oczyścić z pestek i włókien, miąższ zetrzeć na grubej tarce.
Bulion zagotować, dodać do niego dynię i przyprawy, wymieszać i gotować na wolnym ogniu około godzinę.
Zmiksować na jednolity krem. Jeżeli będzie taka potrzeba doprawić ponownie.
Zupę nalewać do talerzy lub miseczek. Każdą porcję posypać ziarnami dyni i słonecznika, udekorować gałązką natki pietruszki. Można ozdobić kleksem gęstej śmietany.

ana7766 12-04-2015 15:12

Dietetyczne śniadanie: pasta kanapkowa - brokułowa
Potrzebujesz: (śniadanie dla 2 osób, około 4-6 kromek)


pół brokuła
2 jaja ugotowane na twardo
1 czubata łyżka gęstego jogurtu naturalnego
1 ząbek czosnku
do smaku ewentualnie sól, pieprz, jeśli ktoś chce może dodać łyżeczkę majonezu

Przygotowanie:
Jajka gotujemy na twardo
Brokuł dzielimy na różyczki i wrzucamy do wrzącej wody z odrobiną soli i cukru. Gotujemy 5 minut, odcedzamy i przelewamy zimną wodą. Przekładamy na deskę i siekamy nożem na drobne kawałki. Mieszamy z posiekanymi jajkami i jogurtem. Doprawiamy czosnkiem i ewentualnie solą i pieprzem (ja nie dałam nic poza czosnkiem, nie widziałam takiej potrzeby).

Smacznego!!

jaskierka 14-04-2015 14:12

Muffiny jajeczne z jarmużem i cukinią




Składniki, 4 muffiny:
• 2 liście jarmużu (lub garść już poszatkowanego)
• 2 jajka
• 1/3 cukinii
• 40 g sera koziego (użyłam pleśniowego w roladce)
• 1/2 ząbka czosnku, startego
• 1 łyżka posiekanego szczypiorku
• sól i pieprz
• 1 pomidor rzymski









Przygotowanie:

Piekarnik nagrzać do 180 stopni C. Jarmuż umyć, odciąć liście od twardych łodyżek pośrodku. Liście wrzucić na wrzątek i zblanszować (trzymać we wrzątku przez ok 3 minuty), odcedzić i posiekać na desce.
Cukinię oraz ser kozi zetrzeć na tarce o dużych oczkach. W misce roztrzepać jajka, dodać jarmuż, cukinię, ser kozi, drobno starty czosnek i szczypiorek. Doprawić solą i pieprzem, wymieszać widelcem.
Cztery kokilki (lub cztery wgłębienia w formie do muffinów) wysmarować oliwą lub roztopionym masłem, napełnić masą, na wierzchu położyć plasterek pomidora, doprawić solą i pieprzem, skropić i oliwą i piec przez 15 minut

bunga 17-06-2015 23:04

królewskie śniadanie

Składniki na porcję:
Granola jagodowa - 5 łyżek
Jogurt naturalny - 4 łyżki
Świeże owoce - u mnie 1/2 banana, kilka truskawek i garść jagód


Sposób przygotowania:

Na spód naczynia wsyp 2 łyżki granoli, zalej to łyżką jogurtu.
Kolejna warstwa to posiekana w kostkę część banana, truskawek i jagód oraz łyżka granoli.
Polej to 2 łyżkami jogurtu, rozrzuć kolejną część owoców i łyżkę granoli.
Podobnie postąp z ostatnią warstwą ;)

kolakina 18-06-2015 17:52

Koktajl owocowo warzywny

- 1 szklanka chłodnego mleka
- 1 duża garść świeżego szpinaku
- 1 dojrzały banan
- 1 szklanka świeżych truskawek

Wszystkie owoce i warzywa dokładnie myjemy, osuszamy, a następnie wkładamy do miski i blendujemy.

krycha112 18-06-2015 22:25

Wszystko świetnie, tylko rano zawsze mam tak mało czasu, że przygotowanie takiego śniadania to wyzwanie! zostaje mi kawa, szybka kanapka, czasem jogurt i jakiś owoc... o odpalaniu blendera albo piekarnika bladym świtem już nie wspomnę :) jak mam dużo czasu, to robię sobie owsiankę, jajecznicę albo tosty - ale to tylko w wolne dni.

Kajetanka 22-06-2015 13:11

To ja proponuję na przykład chleb żytni na zakwasie, do tego prawdziwe masełko (żadne sztuczne margaryny!), do tego na patelnię wrzucić parę plasterków chudego boczku wędzonego i na to 2-3 jajka sadzone, tak żeby żółtka lekko się śćięły bo wtedy nie tracą cennych witamin i minerałów.

rafaela80 23-06-2015 10:26

jajko na miękko, albo i dwa + papryka surowa posypana przyprawami. DO tego podaję sałatkę zrobioną z sałaty, kukurydzy, pomidora, ogórka i zależy co mam w lodówce, ale może być feta, cammembert, dodaję czasem też przyprażonego słonecznika. i tyle. pycha. :D

mahanka565 23-06-2015 11:18

Dla mnie najzdrowiej to jest zjeść jajecznicę z pomidorami. Do tego sałatka z tuńczykiem i sałatą. Odrobina oliwy do wszystkiego i jest pycha! Można się spokojnie najeść. Zdrowo i smacznie. Rano jeszcze przed śniadaniem wypijam szklankę ciepłej wody z cytryną.

Wiwka77 23-06-2015 19:23

Naprawdę zdrowe śniadanie powinno się opierać na białku- jogurty , płatki z mlekiem. Dobre jest też chrupkie pieczywo z serem żółtym i na przykład z pomidorem , ogorkiem. Nie ma sensu bawić się codziennie w jajecznicę- gora raz w tygodniu , bo tłusta , i herbatka.

eliza104 26-06-2015 09:29

Jajecznica jest tłusta? A to od kiedy jeśli mogę wiedzieć?

lilka91 28-06-2015 15:20

Do zdrowego śniadanka obowiązkowo herbata np z http://www.konesso.pl/pol_m_Herbata-...soria-492.html Ja ostatnio piję czerwoną i zielona ;) Wierzę, że maja zbawienny wpływ na mój metabolizm ;) Niedługo mam zamiar spróbować białej herbaty, czy ktoś z was już ją pił?

rafaela80 29-06-2015 11:46

koktajl

Składniki

Składniki:
Część truskawkowo- morelowa:
250 g truskawek
1 nektarynka
½ łyżki miodu
1 łyżeczka soku z cytryny(niekoniecznie)
Część bananowo- ananasowa:
1 średni banan
100 g ananasa jeśli świeży to bez skórki
2 łyżki jogurtu naturalnego
1 łyżeczka soku z cytryny

Wszystko wymieszać i gotowe!

Oliwa 30-06-2015 20:30

Polecam sałatkę z białego sera białego, pomidorów malinowych i świeżej bazylii, do tego trochę soli i olej lniany, ja zwykle jem do tego kromkę wiejskiego chleba z masłem... palce lizać :)

gryglewski 22-07-2015 19:26

No u mnie też jest całkiem dobry przepis na jakieś to śniadanie ale bardzo często lubię no wiecie zjeść w jakiejś knajpie. Bo nie lubię jakoś tak samemu robić bo czasem mi wychodzi na śniadanie taki nawet to spory zakalec z omleta lub rano potrafię sobie coś przypalić.

eliza104 23-07-2015 06:45

Mam dzisiaj bardzo zdrowe i pyszne śniadanie - gryczane placuszki z domowym dżemem.

Pilotka 24-07-2015 19:40

Ja na śniadanie jem owsiankę - nie gotowaną, tylko namaczam na noc płatki owsiane w wodzie. Rano dodaję owoce, zalewam jogurtem albo mlekiem, a czasami nawet jem tylko takie na wodzie. Daje kopa na cały dzień, ale nie napycha, więc dla mnie to jest idealne śniadanie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:18.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.