Klub

Klub (http://www.klub.kobiety.net.pl/index.php)
-   Kultura (http://www.klub.kobiety.net.plhttp://www.klub.kobiety.net.pl/f-kultura-23.html)
-   -   książki)) (http://www.klub.kobiety.net.plhttp://www.klub.kobiety.net.pl/kultura/t-ksiki-2254-print.html/)

Klaudisia22 15-07-2015 15:51

książki))
 
Ja obecnie zaczytuję się w tej powieści: W sieci.
Czasem jedno małe wydarzenie zmienia całe nasze życie, wywracając wszystko do góry nogami. Austin żyje szybko i intensywnie, służba w elitarnym Navy Seal dostarcza mu adrenaliny, a czas wolny wypełniają przelotne romanse. Pewnego dnia poznaje siostrę swojego najlepszego przyjaciela z oddziału, Brady’ego — i obiecuje się nią zaopiekować. Gwen pragnie w życiu tylko spokoju, szczególnie że właśnie udało jej się razem z córeczką uciec od męża sadysty.
Ta para różni się od siebie jak ogień i woda. Ich drogi szybko by się rozeszły, gdyby w życiu Gwen nie zaczęły się nagle dziać dziwne i niepokojące rzeczy, z którymi sama nie jest w stanie sobie poradzić. W tych ekstremalnych okolicznościach między dwojgiem tak różnych ludzi niespodziewanie rodzi się uczucie. Ale czy przetrwa tę ciężką próbę?
Trzecia odsłona bestsellerowej serii „Igrając z ogniem” raz jeszcze wciągnie Cię bez reszty. Fascynujące psychologiczne portrety bohaterów, narastająca atmosfera niebezpieczeństwa i nieoczekiwane zwroty akcji to znaki rozpoznawcze doskonałej prozy Tary Sivec.

septosanek 15-07-2015 18:37

Tylko cień
Sądziłaś, że jesteś silna. Niezwyciężona. Wyobrażałaś sobie, że możesz rządzić światem z wyżyn piedestału. Manipulujesz? A staniesz się ofiarą. Panujesz nad innymi? A staniesz się niewolnicą. Wiedziesz normalne, banalne życie, którego można by ci wręcz pozazdrościć. Odniosłaś sukces, potrafiłaś znaleźć swoje miejsce na świecie. Aż tu nagle, pewnego dnia… Pewnego dnia odwracasz się i widzisz za sobą cień.
Odtąd podąża za tobą. Niestrudzenie. Tylko cień. Tylko cień. Bez twarzy, bez imienia. Bez określonego celu. Ktoś idzie za tobą ulicą, otwiera twoją pocztę, zamyka twoje okna. Obserwuje cię nawet w najbardziej intymnych chwilach.
Policja wysyła cię do psychiatry. Przyjaciele odsuwają się od ciebie. Nikt cię nie rozumie. Nikt nie może ci pomóc. A cień bezustannie jest przy tobie. Za twoimi plecami, w twoim życiu.
A może w twojej głowie…? Gdy zrozumiesz, będzie za późno.

wikto29 17-07-2015 20:05

Fajne są te książki. Podobają mi się bardzo. Dobrze wiedzieć, że ktoś tutaj jeszcze czyta. Kiedyś szukałam takiego faceta co by czytał ale jednak na takiego nie trafiłam i musiałam się pogodzić z tym, że przede wszystkim nikt nie chcę czytać i przede wszystkim ludzie wolą to akurat oglądać filmy.

Kariutyha 18-07-2015 10:09

Dzieci gniewu - Paul Grossman. Polecam, świetna książka:-)
W Stanach Zjednoczonych wybucha wielki kryzys, a Berlin musi radzić sobie z własnymi problemami. Oto bowiem w mieście wybucha epidemia zachorowań.
W tym samym czasie młody detektyw żydowskiego pochodzenia – Willi Kraus – dokonuje szokującego odkrycia. W jednym z miejskich kanałów spoczywa worek zawierający wygotowane dziecięce kości oraz Biblię z zakreślonymi cytatami. Berlińskie media natychmiast podchwytują temat tajemniczego Dzieciożercy. Obywatele żądają ujęcia zbrodniarza, ktoś musi ponieść karę…

olga2015 18-07-2015 12:28

Wybacz mi, Leonardzie - Matthew Quick.
Leonard Peacock kończy osiemnaście lat. Z tej okazji szykuje prezenty dla przyjaciół, goli głowę na łyso i zabiera do szkoły pistolet… Tego dnia zamierza rozliczyć się z przeszłością i dorosłymi, którzy go nie rozumieją. W świecie Leonarda nie ma miejsca na kompromisy, wszystko jest albo czarne, albo białe. Jak w starych filmach z Humphreyem Bogartem... Pif-paf!

nfreitag 19-07-2015 07:27

Dziewczyna w lustrze.
Nowa książka autorki bestsellerowej powieści „P.S. Kocham Cię!” to dwa piękne opowiadania.
Bohaterką „Dziewczyny w lustrze” jest Lila, która dobrze wie, jaką jest szczęściarą – udało jej się znaleźć wymarzonego mężczyznę. Jednakże gdy w dniu jej ślubu nieoczekiwanie wychodzi na jaw rodzinna tajemnica z przeszłości, los Lily zmienia się w najbardziej zadziwiający sposób.
W opowiadaniu „Maszyna wspomnień” Ahern porusza frapującą kwestię: ponoć nigdy nie zapomina się pierwszej miłości, ale co może wydarzyć się, kiedy hołubione przez nas wspomnienia zaczynają blaknąć? Niektórzy zrobiliby wszystko, żeby przeszłość nie odeszła. Pewien mężczyzna ze złamanym sercem postanawia spełnić ich pragnienie.

zlogowana 20-07-2015 22:23

światło między oceanami - POLECAM!!!!!
Kiedy Tom i Isabel Sherbourne'owie zamieszkali na Janus Rock, niewielkiej wyspie, oddalonej o sto sześćdziesiąt kilometrów od wybrzeży Australii, wierzyli, że odnaleźli upragnione szczęście. On, weteran Pierwszej Wojny Światowej przyjął posadę latarnika, by uciec od koszmarnych wspomnień, ona pragnęła założyć szczęśliwą rodzinę u boku kochanego mężczyzny. Nie spodziewali się, że życie wystawi ich na kolejną ciężką próbę, gdy po dwóch poronieniach i wydaniu na świat martwego chłopca, Isabel dowiaduje się, że nie będzie mogła mieć więcej dzieci. Gdy pewnego dnia do brzegów wyspy przybija łódź, Tom i Isabel znajdują w niej ciało mężczyzny i niemowlę. Tom, wbrew sobie, ulega namowom żony i decyduje się zatrzymać dziecko i wychować je jak własne. W czasie odwiedzin w Point Partageuse, rodzinnym miasteczku Isabel, w dniu chrztu małej Lucy, Tom i Isabel odkrywają prawdę o pochodzeniu dziewczynki. Dowiadują się, że dziecko, które uważali za sierotę w rzeczywistości ma matkę, która od czasu zaginięcia dziewczynki nieustannie jej poszukuje. Nękany wyrzutami sumienia Tom, w tajemnicy przed żoną decyduje się na krok, który na zawsze odmieni losy wielu ludzi.

ameba345 21-07-2015 09:19

Ten jeden dzień:-)
Życie Allyson jest poukładane, zaplanowane, uporządkowane. Okazuje się jednak, że wystarczy jeden dzień, a wszystko może się zmienić. Ostatniego dnia swoich europejskich wakacji Allyson poznaje Willema, obiecującego młodego aktora i wolnego ducha. Willem rożni się Allyson pod każdym względem. Kiedy jednak namawia ją, aby zmieniła swoje plany i pojechała z nim do Paryża, Allyson się zgadza... Ta spontaniczna, nietypowa dla niej decyzja rozpocznie dzień pełen ryzyka i romansu, wyzwolenia i intymności. Nadchodzące 24 godziny mogą zmienić życie Allyson na dobre...

zuza.lalkowa 21-07-2015 22:34

7 razy dziś - świetna książka:-)
Nazywam się Sam Kingston. Jestem popularna, mam przystojnego chłopaka i szalone przyjaciółki, z którymi świetnie się bawię. Czuję się lepsza od nudnych kujonów i śmieję się z dziewczyn, które nigdy nie dostały liściku miłosnego. Robię, co chcę i kiedy chcę. Nie obchodzi mnie, czy kogoś zranię, bo i tak wszystko uchodzi mi na sucho. Aż do dzisiaj…

malaczarna88 21-07-2015 23:17

Smak pestek jabłek - teraz to połykam:-)
Po śmierci babci Iris dziedziczy jej dom. To wydarzenie otwiera dla niej bramy do świata, który wypadł poza ramy czasu. Miejsca, gdzie porzeczki w tajemniczy sposób zmieniają kolor, a kobiety krzeszą iskry z palców. Iris na tydzień zostaje sama w domu Berthy. Nie wie, czy w ogóle chce go zatrzymać. Pływa w czarnym jeziorze, przyjmuje gości, całuje brata dawnej przyjaciółki i maluje mur. Spacerując z pokoju do pokoju, po omacku przebija się przez własne wspomnienia i własną niepamięć, odtwarzając splątane losy trzech pokoleń niezwykłych kobiet.

Kropeelakaa 22-07-2015 07:49

Mary Alice Monroe. Siostry na lato

Trzy wnuczki. Trzy miesiące. Jeden dom nad morzem.
Mariettę Muir martwi fakt, że jej ukochane wnuczki są sobie niemal obce. Dorosłe już: Carson – wolny duch, Dora – piękność Południa, a teraz mama na pełny etat, oraz Harper – typowa dziewczyna z miasta; nie spędzały ze sobą czasu, odkąd jako dzieci przyjeżdżały na wakacje do Morskiej Bryzy, letniego domu na Wyspie Sullivana w Karolinie Południowej. Gdy Marietta układa przebiegły plan, aby jeszcze raz zebrać je razem z okazji swoich osiemdziesiątych urodzin, okazuje się, że różnice pomiędzy kobietami mogą wywołać rozłam raz na zawsze.

tadeusz 22-07-2015 09:28

Fajne ale za długie. Nie chcę mi się tego opisu książki czytać. Nie jest to dla mnie dobre..Wolę jak mi ktoś opowie dlaczego warto przeczytać jakąś książkę. Głównie to mnie interesuję. Ja od siebie dodaję, że na pewno warto poczytać sę książki biograficzne aby się dowiedzieć historii najlepszych piłkarzy.

Misia99 23-07-2015 18:34

A ja polecam zwłaszcza na wakacje serię z Merde w tytule. O perypetiach pewnego zabawnego Anglika, który postanowił rozwinąć interes we Francji. Ma problem ze wszystkim, począwszy od języka aż po przezabawne zwyczaje Francuzów.

Haneczek23 24-07-2015 00:03

ja chyba polecam ksiażki fantastycznie - science - fiction jednym słowem coś odległego od naszej chorej szarej rzeczywistosci tam jest jeszcze gorzej i to jest pocieszające czy to Ubiku Dicka czy Blade Runnera po prostu pocieszam się że będzie gorzej a teraz mam tylko trochę źle :D

Klaudynka 04-08-2015 22:25

Woziłam arabskie księżniczki.
Mają wszystko, co można kupić za pieniądze, ale żyją w złotej klatce Wynajęty za kilkadziesiąt tysięcy dolarów pokój dla serwisu do herbaty, walizki pełne pieniędzy, niekończące się zakupy w najdroższych butikach i serie operacji plastycznych traktowanych równie lekko, co wizyta u fryzjera – to wszystko zobaczyła autorka tej książki, zatrudniona jako szoferka dla saudyjskich księżniczek i ich...

zegariusz 05-08-2015 16:32

McGuire Jamie - Chodząca katastrofa
Historia trudnej miłości i namiętności, pojawiających się na przekór zdrowemu rozsądkowi.
Abby marzy o ustabilizowanej przyszłości. Travis uosabia wszystko to, od czego Abby chce uciec. A jednak dziewczyna godzi się na proponowany przez niego zakład. Czego boi się bardziej? Wygranej czy przegranej? I czego tak naprawdę chce on? Travis Maddox, wytatuowany twardziel, biorący udział w nielegalnych walkach i zmieniający dziewczyny jak rękawiczki. Wychowany przez ojca wdowca, wśród licznych braci, doskonale pamięta czego przed śmiercią starała się go nauczyć matka: kochać mocno i walczyć jeszcze mocniej. Każda historia ma dwie strony. Znamy już opowieść Abby. Teraz nadszedł czas, aby zobaczyć tę samą historię, ale widzianą oczami Travisa.

mesariusz 05-08-2015 17:01

Lauren Oliver - 7 razy dziś.

Nazywam się Sam Kingston. Jestem popularna, mam przystojnego chłopaka i szalone przyjaciółki, z którymi świetnie się bawię. Czuję się lepsza od nudnych kujonów i śmieję się z dziewczyn, które nigdy nie dostały liściku miłosnego. Robię, co chcę i kiedy chcę. Nie obchodzi mnie, czy kogoś zranię, bo i tak wszystko uchodzi mi na sucho. Aż do dzisiaj…
Wychodzę z imprezy. Oślepiają mnie światła samochodu jadącego z naprzeciwka. Czuję niewyobrażalny ból. Spadam w niekończącą się pustkę.
Umarłam?
A jednak budzę się w swoim łóżku. Tylko że znów jest piątek 12 lutego, a ja od nowa przeżywam ten sam dzień. Czy naprawdę zasłużyłam na tak surową karę? Chcę tylko odzyskać moje idealne życie. Bo przecież było idealne, prawda?

Abbi 06-08-2015 18:05

Ostatnio coś mnie wzięło dziewczyny na kryminały, sama nie wiem czemu..Zaczęłam czytać sobie książkę pt. Ojciec Chrzestny. Na początku nie miałam przekonania co do tej powieści, myślałam sobie 'to na pewno książka do facetów' później jednak po kilku rozdziałach co innego stwierdziłam..Ta książka to arcydzieło.

Bambinia 07-08-2015 20:01

Jeśli chodzi o książki o miłości mnie zaintrygowała książka L. Oliwer. Opowieść o tym, że miłość jest chorobą, z której trzeba się leczyć, a każdy człowiek przechodzi terapię, żeby się nigdy nie zakochać, a główna bohaterka tuż przed zabiegiem poznaje chłopaka i obdarza uczuciem, potem zaczyna się walka o wolność i o miłość.

Rodreld 08-08-2015 12:03

Plan szczęście.
Ellen Jacobc właśnie rozwiodła się z mężem, kłamliwym draniem, którego niegdyś bardzo kochała i który puścił ją w trąbę z młodszą kobietą. Porzuciwszy miasto, kobieta przeprowadziła się do niewielkiego, malowniczego miasteczka w Cheshire, gdzie powoli układa swoje życie na nowo. Plan Ellen jest prosty - znaleźć odpowiedzialnego mężczyznę i wyjść za niego za mąż. Nie z miłości, bo tej ma już dosyć, ale z rozsądku. Idealnym kandydatem wydaje się być Duncan Carter, bogaty prawnik, specjalista od rozwodów.

Yagna 10-08-2015 13:20

Muszę przeczytać.

ismenap1979 10-08-2015 22:58

A ja myślę, że muszę przeczytać książki z serii Harrego Pottera :) oczywiście rozpocznę od pierwszego tomu..Koleżanka mówiła, że to nie jest taka zwykła powieść dla młodzieży. To jest książka dla każdego bez względu na wiek - nie ma tu żadnych ograniczeń wiekowych.

michalina.krop 31-08-2015 12:15

ja ostatnio czytam książki australijskiej pisarki: KATE MORTONA, jej pierwsza powieść która wpadła mi w ręce czyli: Zapomniany Ogród zafascynowała mnie tak ze przeczytałam ją w 3 dni i od razu sięgnęłam po kolejną "Strażnik Tajemnic", która okazał się tak sam dobra, a teraz czytam 3 powieść tej samej autorki pod tytułem: "Milczący zamek"

Woman33 24-09-2015 18:39

Ja kończę czytać Grom z jasnego nieba, Larsona. Polecam, świetna książka dla entuzjastów gatunku:-)
Jeden z największych w historii pościgów policyjnych. Marconi, opanowany bez reszty obsesją stworzenia sposobu łączności, który w owych czasach wydawał się nadprzyrodzonym, z zapałem walczy z falą sceptycyzmu, by wbrew wszelkim przewidywaniom, przejść ze swym wynalazkiem do historii.
W tym samym czasie Hawley Crippen, ceniony lekarz popełnia zbrodnię niemal doskonałą. Najpierw truje swoją żonę, potem jej poćwiartowane zwłoki chowa w piwnicy, a następnie rozpowiada wśród znajomych, że małżonka wróciła do Stanów. Kiedy Scotland Yard odkrywa podczas przeszukania domu zwłoki kobiety, Crippen, by uniknąć aresztowania, zmuszony jest uciekac do Anglii.
Grom z jasnego nieba to fascynująca opowieść o wielkiej pogoni przez ocean, którą śledziły miliony czytelników gazet na całym świecie.

Mikaela 05-10-2015 07:30

Ja czyam bardzo dużo. Jest parę książek do których wracam z przyjemnością ale są i takie które po jednym przeczytaniu odkładam na bok. Prócz tego ciągle jakieś nowe ksiązki dokupuje. Teraz chcę tą miec http://www.empik.com/dziennik-o-bled...0837,ksiazka-p - lekka, łatwa i przyjemna ;) Idealna do czytania w czasie jazdy do pracy :)

sliweczka23 09-10-2015 12:11

Teraz czytam Otchłań:-)
Wrocław 20 lat po wojnie nuklearnej. Z niemal siedmiuset tysięcy wrocławian przetrwała ledwie garstka w ciągnących się pod miastem kanałach. Tworzą oni niewielkie zamknięte społeczności, zwane enklawami. Mimo upływu lat powierzchnia wciąż nie nadaje się do ponownego zasiedlenia. Promieniowanie jest tam wciąż zbyt silne, a co gorsza, zmutowane rośliny i zwierzęta stworzyły w ruinach nowy, wyjątkowo nieprzyjazny człowiekowi ekosystem.
Dostępne zasoby ulegają wyczerpaniu i w enklawach zaczyna brakować najbardziej podstawowych produktów, pojawia się głód. Zdesperowani mieszkańcy coraz częściej łamią tabu i uciekają się do kanibalizmu.

Peszka 17-10-2015 12:16

Moja książka na weekend to Mścicielka, autorstwa Bernhard Aichner.
Blum jest właścicielką zakładu pogrzebowego, szczęśliwą żoną, troskliwą matką dwóch dziewczynek i kobietą o wielkim sercu. Wiedzie cudowne życie. Lecz nagle idylla zamienia się w koszmar. Jej mąż, policjant, ginie w wypadku. Na jej oczach Mark zostaje śmiertelnie potrącony, a sprawca ucieka z miejsca zdarzenia. Blum jest zrozpaczona. Nagle traci najbliższą osobę, swoje oparcie, swoje... Dopiero zaczęłam czytać, ale wciąga od pierwszej strony, co dobrze rokuje na przyszłość:-)

Stefa56 19-10-2015 16:21

Ja kocham czytać książki! To moja odskocznia od rzeczywistości i sposób na stres... czytam wszystkie gatunki, oprócz romansów i książek dokumentalnych. Najbardziej lubię thrillery i horrory:-) obecnie czytam książkę Karin Slaughter pod tytułem Moje śliczne, świetna lektura!!! Opowiada mniej więcej o tym, że pewnego dnia dziewiętnastoletnia Julia zniknęła bez śladu. Tragedia na zawsze naznaczyła jej najbliższych. Ojciec popełnił samobójstwo, a siostry, Claire i Lydia, zerwały ze sobą kontakt. Mija dwadzieścia lat. Paul, mąż Claire, wpływowy milioner, zostaje zamordowany. Przeglądając jego rzeczy, Claire odkrywa przerażające nagrania, na których ktoś brutalnie gwałci i morduje dziewczyny... Polecam!!

Stefa56 20-10-2015 16:32

Dzisiaj skończę Bliźnięta z lodu. Zaskakująco dobra powieść, wcale nie taka długa, w sam raz na jeden wieczór, ma około 200 stron i ma świetny klimat...Rodzina przeprowadza się na wyspę, gdzie są bagna, parę domów i latarnia morska, przypływy i odpływy, istne pustkowie, co już mi się spodobało. Rodzina składa się z męża, żony i córki, która jest bliźniaczką jednojajową. Niestety, druga siostra nie żyje, a matka zaczyna miec wątpliwości na tej wyspie, czy aby wie, która córka przeżyła... świetna lektura:-)

eliza104 30-10-2015 09:21

Ja zabrałam się za całą serię Ani z Zielonego Wzgórza. Mam sentyment do tych książek i raz na jakiś czas do nich powracam.

Bożenna 02-11-2015 08:56

Mezopotamia Żadana - świetna książka, dostała ostatnio Angelusa za najlepszą książkę środkowoeuropejską.

ela1595 03-11-2015 10:10

Zaciekawiła mnie ta książka http://haker.nie-spamuj.eu/sql-injection.html . Muszę sobie ją przeczytać.

Funia 05-11-2015 17:50

Super, że jest ten wątek, bo aż pękam, jaką książkę skończyłam wczoraj:-) Obietnica pod jemiołą, autor Evans Paul Richard. Rewelacyjna, naprawdę, koniecznie do przeczytania! Uwielbiam Evansa:-)
Streszczenie króciutkie tu: Obietnica pod jemiołą to nowa powieść Richarda Paula Evansa, uznana przez czytelników za jedną z najbardziej przejmujących w jego dorobku. Autor bestsellerowych Obiecaj mi, Stokrotek w śniegu i Szukając Noel przypomina, że pojawiliśmy się na ziemi po to, aby nauczyć się kochać.

szalona 17-11-2015 12:21

Też uwielbiam czytać, a teraz dorwałam się do książki Dziennik o-błędnik. Świetna pozycja, chociaż mówi o trudnych sprawach, dylematach życiowych bohaterki. Są też wątki humorystyczne, może i dlatego dobrze się czyta. Ja lubię książki które zmuszają do refleksji, a to wlasnie taka pozycja.

Bożenna 30-11-2015 10:25

"Mezopotamię".
Mój znajomy ciekawie o niej napisał:

Żadan - recenzja

Mikaela 08-12-2015 18:29

Ja przymierzam się do przeczytania książki "Dziennik o-błędnik" Widziałąm ją w Empiku http://www.empik.com/dziennik-o-bled...0837,ksiazka-p no i mnie zaciekawiła. Mam nadzieję że dostane ją pod choinkę ;) Pisana tak jak blog- z komentarzami, opowiada o perypetiach zyciowych młodej dziewczyny. Napisana z humorem i lekko ;)

Amelia78 12-12-2015 12:05

Książki:-) O miłości:-) Proszę, polecam tą: Stirling Joss - Znajdę cię, Crystal. Najlepsze miejsce na Ziemi aby się zakochać? Wenecja! Crystal Brook zostaje wystawiona na ciężką próbę – z całych sił próbuje się oprzeć urokowi sawanta, Xava Benedicta. Wśród romantycznych zabytków i malowniczych widoków czai się jednak niebezpieczeństwo. Ktoś zagraża rodzinie Benedict i najbliższym Crystal. Czy Crystal i Xav będą umieli współpracować, aby ich chronić? I co zrobić z ujawnioną nieoczekiwanie tajemnicą? :-))))

Ewa_Jabłkowska 13-01-2016 08:22

Przekonałyście mnie, kupuję "Dziennik o-błędnik" już dziś! Ale znalazłam ją jeszcze taniej w internetowej księgarni literackiej oksiegarnia.pl bo już za 23zł :) Skoro tyle osób poleca tą książkę to musi być fajna :)

ksancia 19-01-2016 15:43

Ja się przymierzam do kryminału "Diabeł w błękitnej sukience". Zachęcił mnie opis stąd: http://brawojasiu.pl/pl/diabel-w-ble...ey-788068.html. Do tej pory zaczytywałam się w skandynawskich kryminałach, ale teraz przyszedł czas na zmianę. Akcja dzieje się w LA pod koniec lat 40-tych, więc totalna zmiana klimatu :) A może któraś z Was już czytała?

eliza104 25-01-2016 07:38

W zeszłym tygodniu czytałam fantasy książkę Lilith - pierwszą część. Jest bardzo wciągająca, więc z pewnością sięgnę po kolejne tomy - jak tylko się ukażą. A Wy czytacie fantastykę?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:15.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.