Wy¶wietl Pojedyńczy Post
  #19  
Stary 27-04-2017, 12:10
Ravthid Ravthid is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 499
Domy¶lnie Zdrowa m±ka

A zdajecie sobie sprawę koleżanki, że zwykła biała, m±ka różni się od zdrowej, pełnoziarnistej? Ostatnio u¶wiadomiła mi to dopiero siostra, która jest dietetyczk±. Mianowicie biała m±ka zawiera ogromne ilo¶ci skrobi, która jest szkodliwa dla naszego organizmu. Natomiast jej pełnoziarnista odmiana zawiera dużo błonnika, który wpływa korzystnie na nasz metabolizm i hamuje przyswajanie cukrów. Poza tym, m±ka pełnoziarnista zawiera dużo mniej kalorii , a korzystaj±c z niej, przyswajamy fosfor, magnez i żelazo.
Często też spotkałam się z mitem, że unikaj±c produktów zrobionych ze zwykłej m±ki, rezygnujemy z wielu smacznych potraw, choćby makaronu. Bzdura, ponieważ istnieje makaron na bazie m±ki pełnoziarnistej i możemy go spożywać np. w pomidorowej. No ale do¶ć tego mędrkowania, dzięki temu forum dowiedziałam się też wielu ciekawych rzeczy. Przy okazji, mogę Wam polecić m±kę, z której korzystam - https://www.jedzpij.pl/maki_pszenne. Zdrowa, w przystępnej cenie, a dostawę otrzymuję naprawdę szybko. Możecie wej¶ć na stronę i tam poczytać.
OdpowiedĽ z Cytowaniem