Wyświetl Pojedyńczy Post
  #16  
Stary 10-10-2018, 07:58
Majka89 Majka89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 862
Domyślnie

Cytat:
Napisał Madlen89
W przypadku budowy domu energooszczędnego moim zdaniem warto zainteresować się energią odnawialną w celu ogrzewania i zasilania takiego domu. Sama na ten przykład w trakcie budowy własnego domu zastosowałam tak zwaną pompę ciepła, która wykorzystuje naturalne zasoby gruntu ziemi do ogrzewania mojego domu. Ponadto zastosowałam również panele fotowoltaiczne
Też uważam, że panele słoneczne to świetny patent : ). Jak komuś bardzo zależy na efektywności, to polecam zainteresowanie się systemem EKOKONTROL, dzięki któremu można sobie na bieżąco monitorować wytwarzaną energię, zdalnie włączać i wyłączać funkcję, zmieniać temperaturę wody cieplnej itd. – strasznie fajne rzeczy. No i zakładając panele trzeba zawsze zwrócić uwagę, czy są mono- , czy może polikrystaliczne (te pierwsze to na przykład JA SOLAR 290, a poli – 270, można je sobie porównać tutaj https://www.hewalex.pl/fotowoltaika/...otowoltaiczne/ i zobaczyć, czym się różnią), bo to też może znacząco wpłynąć na wydajność pozyskiwania energii z takiej fotowoltaiki.
Odpowiedź z Cytowaniem