Wyświetl Pojedyńczy Post
  #33  
Stary 07-12-2015, 10:59
Majka89 Majka89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 862
Domyślnie

Faktycznie jest duże zapotrzebowanie na absolwentów kierunków technicznych, ale mimo tego, że tych absolwentów jest bardzo wiele, to wciąż brakuje dobrych specjalistów z tych branż. Jest to spowodowane systemem kształcenia w Polsce, który stawia na teorie, a nie na praktykę, a także podejściem studentów, którzy myślą, że jeśli skończą takie, a nie inne studia, to na pewno będą mogli przebierać w ofertach pracy. Po skończeniu studiów spadają na ziemie, podejmują się jakiejkolwiek pracy i w zasadzie zamykają sobie drogę do kariery. Sama skończyłam kierunek techniczny, bo skończyłam informatykę. Z mojego roku tylko 10% osób pracuje w zawodzie. Ofert pracy jest bardzo dużo, ale pracodawcy nie chcą przyjmować ludzi bez doświadczenia lub dodatkowych umiejętności, bo im się to zwyczajnie nie opłaca. Podczas studiów skończyłam kilka kursów, które udało mi się znaleźć dzięki tej stronie http://serwis.inwestycjawkadry.info.pl/ . Dzięki nim dostałam pracę w zawodzie już podczas studiów. Co prawda na początku nie była to praca z wysokimi zarobkami, ale moje zarobki systematycznie wzrastały i teraz zarabiam dość dużo i pracuje w zawodzie. Pamiętajcie, że dyplom ukończenia studiów, to nie wszystko.
Odpowiedź z Cytowaniem