Wyświetl Pojedyńczy Post
  #68  
Stary 05-09-2014, 22:31
Charissa1316 Charissa1316 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 11
Smile

rożki ze szpinakiem i fetą
Składniki, 4 porcje:

Nadzienie:

250 g szpinaku
100 g sera feta
125 g sera ricotta
przyprawy (wszystkie lub do wyboru): sól i pieprz, szczypta gałki muszkatołowej, 1 łyżeczka suszonego estragonu, 1 łyżeczka suszonego oregano, 2 łyżeczki posiekanej natki pietruszki, ewentualnie świeży tymianek, estragon
2 - 3 łyżki oliwy extra vergine
opcjonalnie - 5 - 6 plasterków (100 g) szynki parmeńskiej lub szynki gotowanej




Ciasto:
ciasto francuskie (np. mrożone) + oliwa lub masło do posmarowania + roztrzepane jajko
ciasto filo + roztopione masło i oliwa do posmarowania
świeże zioła (tymianek lub rozmaryn)

Do podania (przykładowo):
konfitura gruszkowa (przepis poniżej)
oliwa extra vergine
sól morska i świeżo zmielony pieprz
inny ulubiony sos np. czosnkowy lub gęsta śmietana

Przygotowanie:
Nadzienie: Szpinak opłukać i dokładnie osuszyć, włożyć do garnka i mieszając podgrzewać przez około minutę, tylko do czasu aż zacznie więdnąć. Wyłożyć na sitko, odcisnąć z wody. Posiekać, włożyć do miski, dodać pokruszony ser feta, ser ricotta, przyprawy, oliwę i drobno posiekaną szynkę jeśli jej używamy. Delikatnie wymieszać i odstawić.
Ciasto francuskie: wyjąć je z opakowania, odłożyć na blat na około 20 - 30 minut do ocieplenia. Podsypując delikatnie mąką rozwałkować na dwa razy cieńsze płaty (ja zlepiłam kawałki ciasta w kulę i dopiero potem rozwałkowałam). Wycinać kwadraty, nakładać po łyżeczce nadzienia, zlepić boki, zawinąć łączenie pod spód i docisnąć. Rożki posmarować z dwóch stron roztopionym masłem lub oliwą i układać na tacy lub desce wyłożonej papierem do pieczenia. Wstawić do lodówki na 2 godziny, maksymalnie na 1 dzień (po schłodzeniu przykryć luźno ściereczką aby nie obeschły). Jeśli nie mamy czasu, rożki możemy od razu upiec.
Ciasto filo: rozmrozić w temperaturze pokojowej, pokroić na kwadraty, układać 4 - 5 kwadratów jeden na druki smarując każdy pędzelkiem roztopionym masłem, oliwą lub mieszanką masła i oliwy. Na środku położyć łyżeczkę nadzienia, złożyć boki, zlepić i zawinąć brzegi pod spód i docisnąć smarując w razie potrzeby tłuszczem. Ułożyć na desce wyłożonej papierem do pieczenia i wstawić do lodówki na 2 godziny, maksymalnie na 1 dzień. Po schłodzeniu przykryć ściereczką aby nie obeschły. Jeśli nie mamy czasu, rożki możemy od razu upiec.
Pieczenie: Piekarnik nagrzać do 200 stopni, blaszkę wyłożyć papierem do pieczenia, ułożyć rożki i piec na złoty kolor przez około 15 - 20 minut (z ciasta francuskiego) i 10 - 12 minut (z ciasta filo). Rożki z ciasta francuskiego można przed pieczeniem posmarować roztrzepanym jajkiem (lub żółtkiem). Na rożkach przed pieczeniem można rozsypać świeże zioła. Podawać z konfiturą gruszkową, oliwą, solą morską, świeżo zmielonym pieprzem lub ulubionym sosem. Można zamrażać, świeże po przygotowaniu lub po upieczeniu.

____________________
My mamy takie ceny http://remontnaszybko.blox.pl/2014/1...py-zakupy.html każdego zadowolimy!

Ostatnio edytowane przez Charissa1316 : 04-03-2015 o 19:15.
Odpowiedź z Cytowaniem