Wyświetl Pojedyńczy Post
  #8  
Stary 24-07-2016, 20:53
Majka89 Majka89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 862
Domyślnie

Zależy o jaki kwas chodzi. Na pewno peelingów kwasami nie można wykonywać w okresie wiosennym i letnim (wyjątkiem jest kwas migdałowym, bo nie jest fotouczulający). Przeciwwskazaniem do peelingów kwasem jest nadwrażliwość na dany kwas i bardzo duża ilość stanów zapalnych. Generalnie kwasy mogą też spowodować wysyp pryszczy i jest to naturalna reakcja oczyszczająca się skóry. Po prostu trzeba to przeczekać. Nie występuje to zawsze i jest to także zależne częściowo od stężenia danego kwasu. U mnie wysyp wystąpił zarówno przy kwasach AHA jak i BHA i miksie tych kwasów, ale przeczekałam to i po 2 seriach zabiegów przestałam mieć wysypy trądziku. Jeśli chodzi o kwasy to należy po tych zabiegach bardzo nawilżać skórę, nie wolno na siłę usuwać płatów skóry, które będą odchodzić i nie wolno wystawiać skóry na długie działanie promieni słonecznych, a także wychodzić z domu bez nałożenia wysokich filtrów przeciwsłonecznych. I nie wystarczy tu krem z filtrem 15, bo minimum wynosi 30. Tutaj jest ciekawa oferta peelingu kwasem http://www.qclinique.pl/zabiegi/zabi...ry-tradzikowej . Nie jest droga a mają w ofercie peeling kwasem AHA plus BHA lub PHA a nie spotkałam się z tym w innym gabinecie.
Odpowiedź z Cytowaniem