Wyświetl Pojedyńczy Post
  #18  
Stary 11-07-2017, 10:38
Ravthid Ravthid is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 499
Domyślnie Energia elektryczna

A ja mam do Was pytanie dotyczące poniekąd energii, więc się podczepiam pod temat, może mi pomożecie. Mianowicie chodzi o to, że wykańczamy już z moim mężem budowę naszego domu i mamy dylemat odnośnie systemu fotowoltaicznego. Muszę Wam przyznać się, że budowa ciągnęła się i ciągnęła, trwało to wszystko już ponad trzy lata i naprawdę cieszę się, że wkrótce będziemy na "swoim". Po drodze mieliśmy jeszcze trochę perypetii, między innymi jakiś cholerny złodziej skradł w nocy część naszych materiałów budowlanych, ale na szczęście zdążyliśmy się wcześniej ubezpieczyć. Wracając do tematu, to mąż bardzo mnie namawia, abyśmy na dachu naszego domu zamontowali system paneli, które energię słoneczną zamieniałaby na energię elektryczną. Znalazł nawet firmę, która specjalizuje się w tego typu usługach - https://www.hewalex.pl/fotowoltaika/...ne-instalacje/. To jednak dosyć poważny wydatek i jestem raczej sceptycznie nastawiona. Nie chcę jednak podejmować pochopnie żadnej decyzji i dlatego zwracam się do Was z prośbą o radę. Co myślicie o takich instalacjach, kalkulują się?
Odpowiedź z Cytowaniem