Wyświetl Pojedyńczy Post
  #17  
Stary 22-03-2018, 14:14
Agnieszka Agnieszka is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 51
Domyślnie

Cytat:
Napisał iolanta
Weszłam w ten temat z ciekawości, bo nigdy nie słyszałam określenie "podolog". Przez przypadek okazuje się, że to specjalista, który może mi pomóc. Mam problem z wrastającym paznokciem w dużym palcu lewej stopy. Miałam już kiedyś jeden zabieg (skierowanie od lekarza rodzinnego), który polegał na wycięciu paznokcia. Niestety pomogło tylko na jakiś czas. Po 1,5 roku znowu czuję potworny ból, prawdopodobnie znowu wda się jakieś zakażenie. Możecie mi powiedzieć czy podolog to tylko wizyty prywatne, czy może da się załatwić wizytę na Fundusz Zdrowia?

Mam ten sam problem i chodzę do podologa. Niestety NFZ nie uznaje podologii za medycynę i wszyscy są prywatni. A szkoda, bo problem wrastających paznokci, haluksów, stopy cukrzycowej... to nie są "kosmetyczne" sprawy, tylko poważne schorzenia. A podolodzy czasem są porównywani do kosmetyczki... Pozostaje czekać, aż coś się zmieni. Wycinanie paznokcia chirurgicznie niestety tylko pogarsza sytuację - u mnie tak właśnie było. Mam uszkodzoną macież i łożysko, więc podolog oprócz wyprowadzenia mojego paznokcia musi wykonywać mi raz na jakiś czas rekonstrukcję.

Odnośnie grzybicy paznokci u stóp - ja używałam tego preparatu, który kupiłam od podologa:

Tylko upewnijcie się, że to grzybica, a nie np. mechaniczne uszkodzenie (bo coś Wam upadło na stopę i zrobił się siniak).
Odpowiedź z Cytowaniem