Wyświetl Pojedyńczy Post
  #13  
Stary 20-05-2019, 09:42
Majka89 Majka89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 862
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tereska087
Do tej pory myślałam, że cierpię na atopowe zapalenie skóry bo miałam podobne objawy, ale okazało się, że to jednak chyba jest egzema. Czytam trochę na ten temat i szukam preparatów, które mi pomoga wreszcie doprowadzić moją skórę do porządku. Już długo męczę się ze swędzeniem, zaczerwieniami oraz plamami. Przynajmniej teraz już mam pewność co do tego co mi dolega i mogę podjąć odpowiednie działanie.

Strasznie przykro jest coś takiego czytać – życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia, mam nadzieję, że uda Ci się rozprawić z tym dziadostwem . Całe szczęście ja sama nigdy nie musiałam borykać się z egzemą, ale mam przyjaciółkę, która przechodziła przez to i wiem, jakie to potrafi być uciążliwe . Przed podjęciem jakichkolwiek bardziej zdecydowanych działań polecam sobie dokładnie poczytać na temat tego, na czym egzema polega, jak ona przebiega, jakimi środkami można z nią skutecznie walczyć. Tutaj jest świetny artykuł, z którego możesz – tak Ty, jak i wszyscy inni tematem zainteresowani – bardzo wiele się dowiedzieć: https://www.eloderm.pl/artykul/33,eg...-leczenia.html. Z tego co się orientuję, to w walce z egzemą można bardzo sobie pomóc stosując odpowiednią dietę oraz stosując preparaty określane jako emolienty – wspomniano zresztą o tym w podlinkowanym artykule. Wiedza to potężna broń – na pewno pomoże w wygraniu z egzemą . Trzymam kciuki!
Odpowiedź z Cytowaniem