Wyświetl Pojedyńczy Post
  #9  
Stary 17-10-2017, 14:01
Ravthid Ravthid is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 499
Domyślnie Cera

No cóż cera każdej z nas jest inna, niektóre kobiety mają cerę naczynkową, inne porowatą, niemniej każda powinna zadbać o to, aby jej cera była odpowiednio nawilżona. Mało kto zdaje sobie sprawę, że środowisko, w którym funkcjonujemy, ma bezpośredni wpływ na nasz organizm. A że jest ono coraz bardziej zanieczyszczone i skażone, to nic dziwnego, że potem nasza skóra cierpi. Skóra, która odgrywa rolę filtra, która chroni nas przed niekorzystnym działaniem powietrza, słońca oraz wody. Ja tam żeby zadbać o prawidłowe nawilżenie i natłuszczenie swojej skóry, regularnie stosuję emolienty. Możecie być zaskoczone, że piszę o emolientach, ale one równie dobrze nadają się do stosowania przez dorosłych. Wiem, bo sprawdzam to na sobie A wracając do emolientów, to ich działanie jest głównie skuteczne przede wszystkim dlatego, że tworzą na skórze barierę, zapobiegającą odparowywaniu wody z jej powierzchni. Jakby któraś z koleżanek była zainteresowana tematem, to mogę odesłać do tego artykułu - http://www.eloderm.pl/artykul/27,pra...4-krokach.html. Wiele pożytecznych informacji zawartych w skondensowanej formie.
Odpowiedź z Cytowaniem