Wątek: Dieta czy ruch?
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #13  
Stary 27-07-2012, 11:52
Katarzyna87 Katarzyna87 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 4
Domyślnie

A ja myślę, że intensywne ćwiczenia mogą być kluczem do sukcesu. Jeśli zaś chodzi o dietę, to oczywiście ona jest bardzo ważna, ale chciałabym zaznaczyć, że nie musi to być dieta odchudzająca! Jeśli ktoś będzie uprawiał sport regularnie z dość dużym natężeniem, to dieta powinna być przede wszystkim zbilansowana i oparta o pełnowartościowe produkty. Nie jest przecież żadną nowością, że diety z ograniczeniem kcal spowalniają metabolizm i już na wstępie gwarantują efekt jo-jo! Ja jestem zwolenniczką zdrowej żywności ekologicznej. Odkąd zaczęłam kupować w sklepach z bio żywnością i sama przygotowywać sobie posiłki, czuję się pełna energii, dzięki której mam siłę na aktywność fizyczną. Konserwanty, sztuczne barwniki, aspartam, glutaminian sodu i inne "nawozy" na pewno nie sprzyjają chudnięciu i znacznie obniżają wydolność organizmu. Jeśli ułożysz sobie dobrą zbilansowaną dietę (niekoniecznie odchudzającą) i do tego będziesz aktywny, to waga będzie spadać. Tyle, że będzie się to dziać 5 razy wolniej, ale za to zdrowo i bez efektu jo-jo.
Odpowiedź z Cytowaniem