Wyświetl Pojedyńczy Post
  #84  
Stary 12-12-2017, 09:26
Grazynka105 Grazynka105 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 364
Domyślnie

Jeśli chodzi o kolektory słoneczne to ja je uważam za coś bardzo fajnego. Sama oglądałam ofertę kolektorów słonecznych na https://www.hewalex.pl/oferta/prozni...tory-sloneczne i nie powiem, zainteresowały mnie. Mogę one przynieść dość duży zysk. Szczególnie gdy skorzysta się z dofinansowań na ich zamontowanie to praktycznie można dobre kolektory dostać prawie za półdarmo. W każdym razie my sami nie odczujemy tego tak bardzo po kieszeniach jak się kiedyś wydawało. Do tego trzeba też wziąć pod uwagę, że ta technologia wciąż się rozwija. I teraz kolektory są o wiele lepsze jakościowo i efektowniejsze niż te sprzed 10 czy nawet 3 lat. Do tego dobre jest to, że kolektory działają cały czas ponieważ wyłapują promieniowanie rozproszone. Ja sama na pewno używałabym je do ogrzania wody czy do produkcji energii, którą na pewno w gospodarstwie domowym bymz zużyła. Ale jeszcze bałabym się oprzeć na tym sposobie ogrzewanie w domu. Bałabym się je nawet oprzeć w 100 % na pompie ciepła, która jest wydajniejsza od kolektorów.
Odpowiedź z Cytowaniem