Wyświetl Pojedyńczy Post
  #9  
Stary 07-10-2016, 11:46
brajko's Avatar
brajko brajko is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Posty: 10
Domyślnie

Przede wszystkim należy pamiętać o częstych wizytach kontrolnych, aby sprawdzać przebieg ciąży, bo czasami możemy same sobie nie zdawać sprawy, że coś się dzieje. Dobry ginekolog sam będzie się interesował i doradzał, żeby rozwiać nasze wszelkie wątpliwości.
Pierwsze tygodnie są obarczone największym ryzykiem poronienia, dlatego opieka lekarska w naszym kraju jest tutaj ścisła i należy zgłaszać natychmiast jakiekolwiek niepokojące sygnały. Ja tak miałam, jak byłam w Londynie, przez co musiałam zwolnić się znacznie wcześniej z pracy, bo po prostu ciąża była zagrożona. A że akurat trafiłam na angielskich specjalistów, którzy mieli bardzo... luzackie podejście do ciąży, to postarałam się znaleźć polskiego ginekologa, bo wiedziałam, że bardziej się zainteresują moim stanem. Udało się zrobić USG w http://panamedic.eu/lekarz/usg-3d/, za co jestem wdzięczna do dzisiaj, bo nie musiałam czekać na wizytę, jak byłoby w publicznej placówce w Polsce.
Wraz z postępem kolejnych miesięcy płód się rozwija, a u nas pojawia się coraz więcej objawów, m.in. wymioty, zatrzymywanie wody w organizmie, zapotrzebowanie na inne składniki odżywcze, większy apetyt. Myślę, że większość z nas wie, jakie są więc nie będę wymieniać wszystkich. Tak naprawdę USG i określenie płci dziecka powinno następować gdzieś tak koło 20-25 tygodnia, bo dziecko jest już lepiej wykształcone i łatwiejsze do wykrycia.
Nie ma się czego obawiać, trzeba się tylko pilnować, by nie chorować, a jeśli się już zdarzy to leczyć się domowymi sposobami, bez konsultacji z lekarzem lepiej nie brać leków.
Odpowiedź z Cytowaniem