Wyświetl Pojedyńczy Post
  #12  
Stary 19-12-2017, 14:18
Grazynka105 Grazynka105 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 364
Domyślnie

Ja także zawsze dokładnie sprawdzam skład naturalnych kosmetyków. I robię to dlatego, że jak już się zdecydowałam korzystać z takich kosmetyków to naprawdę chcę kupić kosmetyki naturalne, a nie podające się za naturalne. Niestety nie ma regulacji prawnych odnośnie kosmetyków naturalnych. Każdy producent tak naprawdę może swoje kosmetyki nazwać naturalnymi czy organicznymi. A przecież surowce nie tylko muszą być zielone, ale też ich produkcja taka musi być. Oczywiście skład takich kosmetyków jest głównie roślinny, ale istnieją także składniki zwierzęce takie jak wosk pszczeli czy lanolinę. Ale trzeba podkreślić, że pozyskiwanie tych składników odbywa się bez szkody dla zwierząt. Jak już się znajdzie taką 100 % eko firmę to raczej się jej trzyma. Ja na przykład mój pierwszy eko kosmetyk kupiłam na https://www.naturativ.pl/sklep/k-2-c...masla-mgielki/ i od tego czasu, a to już z 0,5 roku kupuję naturalne kosmetyki tylko u nich. A dokładnie sprawdziłam skład ich kosmetyków i informację o firmie tak wiec kupuję kosmetyki ze sprawdzonego źródła.
Odpowiedź z Cytowaniem