![]()  | 
  ||
| Strona główna Dom Kariera Rodzina Styl Zdrowie Związki Życie Klub | ||
  | 
|||
| 
		 
			 
			#1  
			
			
			
			
		 
		
		
	 | 
|||
		
		
  | 
|||
| 
	
	
		
			
			 Plamy na obrusie? - jak je usunąć jeśli to jest brązowawe jakieś, ale w sumie to nie mam pojęcia co to jest? 
		
	
		
		
		
		
		
	
		
		
	
	
	 | 
| 
		 
			 
			#2  
			
			
			
			
		 
		
		
	 | 
||||
		
		
  | 
||||
| 
	
	
		
			
			 Najlepiej spróbuj je wyczyścić wykorzystując odplamiacz - w temacie jak prać obrus czy jak prać dywan to np taki vanish od lat się sprawdza. 
		
	
		
		
		
		
		
	
		
		
	
	
	Ja używam, choć może nie jest tak tani jak wybielacze z dyskontów, ale na pewno nie uszkodzi Ci obrusu, ubrania itd. A on na rózne plamy fajnie działa.  | 
| 
		 
			 
			#3  
			
			
			
			
		 
		
		
	 | 
|||
		
		
  | 
|||
| 
	
	
		
			
			 Nie za wiele napisałaś. Z czego ten obrus, jaki ma kolor, itp. Ciezko doradzić tak by go nie zniszczyć. 
		
	
		
		
		
		
			
				__________________ 
		
		
		
		
	
		
		
	
	
	http://www.fotnart.pl  | 
| 
		 
			 
			#4  
			
			
			
			
		 
		
		
	 | 
|||
		
		
  | 
|||
| 
	
	
		
			
			 Może wystarczy sama soda oczyszczona? Vanish może wybielić. 
		
	
		
		
		
		
		
	
		
		
	
	
	 | 
| 
		 
			 
			#5  
			
			
			
			
		 
		
		
	 | 
|||
		
		
  | 
|||
| 
	
	
		
			
			 Witaj. Użyj odplamiacza stosownie do koloru obrusu. Ja używam Vanisha i nigdy nie było problemów i właściwie wszelakie plamy schodzą. A jeśli chodzi o wybielanie, to w drastycznych przypadkach używam środków z chlorem, typu Domestos. Pięknie wybiela wszystko. 
		
	
		
		
		
		
		
	
		
		
	
	
	 | 
| 
		 
			 
			#6  
			
			
			
			
		 
		
		
	 | 
|||
		
		
  | 
|||
| 
	
	
		
			
			 Zeszło po odplamiaczu? 
		
	
		
		
		
		
		
	
		
		
	
	
	 | 
| 
		 
			 
			#7  
			
			
			
			
		 
		
		
	 | 
|||
		
		
  | 
|||
| 
	
	
		
			
			 Do plam na obrusach często jest dobrze zastosować środek do czyszczenia dywanów, bo one są stworzone do tego aby właśnie z takimi trudnymi plamami sobie radzić. Tutaj masz kilka odplamiaczy https://dywanwdomu.pl/kategoria/czyszczenie na pewno wybierzesz dla siebie odpowiedni, który zwalczy te zabrudzenia. 
		
	
		
		
		
		
		
	
		
		
	
	
	 | 
| 
		 
			 
			#8  
			
			
			
			
		 
		
		
	 | 
|||
		
		
  | 
|||
| 
	
	
		
			
			 Najprościej najpierw posypać sodą, potem płynem do naczyń, jakimś odplamiaczem. Zwykłą sól nieraz pomaga. Szkoda, że nie wiadomo, z czego jest plama, byłoby łatwiej kombinować. No i że nie jest to plama świeża, wtedy też jest inaczej. 
		
	
		
		
		
		
		
	
		
		
	
	
	 | 
| 
		 
			 
			#9  
			
			
			
			
		 
		
		
	 | 
|||
		
		
  | 
|||
| 
	
	
		
			
			 A sól i cytryna nie pomogą? 
		
	
		
		
		
		
		
	
		
		
	
	
	 | 
| 
		 
			 
			#10  
			
			
			
			
		 
		
		
	 | 
|||
		
		
  | 
|||
| 
	
	
		
			
			 O tym sposobie nie wiedziałam. 
		
	
		
		
		
		
		
	
		
		
	
	
	 |