kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogród
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 31-03-2015, 22:05
paulinqa1990 paulinqa1990 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 24
Domyślnie Trawa

Witam,

Potrzebuję pomocy, a raczej informacji Mieszkam razem z rodzicami w jednym domku, a obok na działce jest dom mojej siostry, która ma już swoją rodzinę. Właśnie urodziła i w okolicach maja-czerwca będą chrzciny naszego maleństwa. Nasza działka jest w opłakanym stanie, nasz "ogród" nie ma trawy i kwiatów. Chciałabym się Was zapytać czy jak teraz zasieję trawę to ona urośnie mi w ciągu 2-3 miesięcy? Bo tutaj widziałam fajne rodzaje nasion trawy i chciałabym kupić!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 03-04-2015, 13:41
elka77 elka77 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 745
Domyślnie

Możesz też zastosować regeneracyjny nawóz do trawnika. Nie jest to drogie, a daje efekt. Zobacz na stronie sklepu http://www.bricomiechow.pl/nawoz-do-...col-1,2kg.html Powinno szybko zadziałać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 09-04-2015, 11:52
Madlen89 Madlen89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 741
Domyślnie

też miałam co roku problem z trawą ale teraz rośnie mi równo i gęsto a to wszystko dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli nie wiecie jakiś środków najlepiej stosować to polecam zapoznać się z http://www.florovit.pl/hobby/produkt...ewow-owocowych Tutaj znajdziecie wszystko co potrzebne do odpowiedniej pielęgnacji roślin
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 17-04-2015, 10:26
bienka bienka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 9
Domyślnie

Jeżeli nie pada, jest słonecznie to podlewać należy nawet kilka razy dziennie, natomiast jak niebo jest zachmurzone to automatycznie częstotliwość podlewania jest mniejsza. Jeżeli ziemia jest ciągle wilgotna to trawa posiana w maju wschodzi po 7-10 dniach, nie później niż dwa tygodnie. Posiej, na pewno nie będzie gęsta, ale przynajmniej się zazieleni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 18-04-2015, 17:34
Maadziaaz Maadziaaz is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 10
Domyślnie

Większość gatunków trawy wschodzi dosyć szybko, ale to zagęszczenie trawnika może potrwać znacznie dłużej. Wiele zależy od wybranego do wysiewu gatunku trawy, jakości gleby, nasłonecznienia oraz podaży wody. Oczywiście można zastosować jakiś nawóz w celu pobudzenia wzrostu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 19-01-2016, 21:02
Emily Emily is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 957
Domyślnie

Teoretycznie trawy rosną dość szybko, ale jeśli wolisz coś pewniejszego to polecam trawę w rolkach od tej firmy: http://www.grasslandfarms.pl/ Sam mam taką w ogródku, jest piękna, równiutka, mniej roboty z nią jest niż z tą naturalną, także myślę, że to będzie dobry wybór. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 25-01-2016, 15:14
comon's Avatar
comon comon is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 893
Domyślnie

Tego typu produkty najlepiej szukać w castoramie. Mają tam duży wybór traw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 11-02-2016, 15:21
MilenkaM MilenkaM is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 12
Domyślnie

byłoby najlepiej gdybyś zasięgnęła języka w wyspecjalizowanym punkcie; trawa trawie nie równa. Są różne, różniste. Poza tym, samo posianie trawy to dopiero początek :-) Później ważne będą regularne przycinanie, podlewanie, nawożenie, wertykulacja, aeracja :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 27-07-2016, 19:38
ayris ayris is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 1 175
Domyślnie

Powinna urosnąć chociaż moim zdaniem lepiej zainwestować w trawę w rolce taką jak tutaj http://www.multigrass.pl/pl/produkty/trawa-w-rolce Urośnie i będzie ładnie wyglądać. Jak zasiejesz zwykłą trawę to może rosnać nierówno i wyglądać nieciekawie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 28-09-2016, 08:22
ami_dudek ami_dudek is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 2 219
Domyślnie

A ja mam trochę inną sprawę ale też w temacie działki dlatego dorzucam tutaj swoje parę groszy. Zastanawiam się nad budową domu ale oczywiście wiąże się to z zakupem działki. I nie wiem właśnie czy zakup działki nad jeziorem będzie dobrym pomysłem. Jak sądzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:20.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.