kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > KARIERA > Praca
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 15-03-2021, 08:31
jmalinowska's Avatar
jmalinowska jmalinowska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 148
Domyślnie Urlop macierzyński i wychowawczy

czy ktoś był w takiej sytuacji - w momencie starania się o przyjęcie do przedszkola starszej córki, przebywam na urlopie macierzyńskim, z racji urodzenia drugiego potomka i nie mam umowy o pracę, gdyż wygasła gdy byłam w ciąży, a pracodawca przedłużył do dnia porodu. W związku z powyższym, tracę cenne punkty rekrutacyjne do przedszkola bo tylko ojciec pracuje, a matka już nie. Dodam, że oczywiście gdy skończy mi się macierzyński (w październiku) to podejmuję pracę - po to oddaję dziecko do przedszkola. Zależy mi na tym, konkretnym przedszkolu i mam poczucie niesprawiedliwości że z tytułu nie posiadania umowy na stałe, córka się nie dostanie czy jest jakieś wyjście z takiej sytuacji czy liczyć tylko na szczęście?
__________________
Czasami się zastanawiam, czy przypadkiem coś jest ze mną nie tak. Być może za dużo czasu spędzam w towarzystwie moich bohaterów literackich i, co za tym idzie, moje ideały i oczekiwania są zdecydowanie zbyt wysokie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 15-03-2021, 09:24
Adelka's Avatar
Adelka Adelka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 237
Domyślnie

Ktoś wymyślił takie kwalifikowanie dzieci i tak już jest. U mnie w mieście jest tak, że przedszkola prywatne są bardziej przepełnione niż państwowe, bo większość rodzin mieszka na obrzeżach miasta czyli w gminie wtedy Państwowe przedszkole nie przysługuje, no chyba że ktoś ma szczęście i się załapie w 2 rekrutacji.

Zerknij sobie tutaj:
korax-finanse.pl

Na stronie jest więcej informacji w tej tematyce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 21-03-2021, 21:22
DariaM11 DariaM11 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2020
Posty: 2 000
Domyślnie

Jeżeli chcielibyście poszerzyć wiedzę w zakresie praw jakie macie będą pracownikiem w firmie to tutaj zdecydowanie mogę polecić Wam, żebyście wzięli pod uwagę wskazówki przygotowane na blogu https://www.apexnet.com.pl/blog/kadr...ypoczynkowego/ gdzie dowiecie się więcej w temacie m.in "Wymiar urlopu wypoczynkowego" z niezbędnymi informacjami jak to dokładnie działa. Warto wiedzieć od razu na co zasługujecie i czego od pracodawcy możecie oczywiście wymagać. Pozdrawiam serdecznie i sukcesów zawodowych życzę!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 09-06-2021, 21:41
lorcia lorcia is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jun 2021
Posty: 62
Domyślnie

Wiele pytan związanych ze świadczeniami z ZUS masz na tematycznych stronach, np. prawozus.pl gdzie specjaliści odpowiadają na tego typu pytania i wiesz wiele więcej dzięki nim. Korzystam na co dzień, pracuje w biurze rachunkowym i chcę być na bieżąco
__________________
prawo zus
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 05-08-2021, 13:31
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Warto też poszukać informacji w sieci, o powrocie mamy do pracy, na przykład z urlopu macierzyńskiego, można przeczytać więcej tutaj. Dla wielu mam to bardzo stresujący czas więc warto się przygotować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 05-08-2021, 14:45
gfeil's Avatar
gfeil gfeil is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2021
Posty: 4
Domyślnie

Są fora prawnicze, gdzie można się tego dowiedzieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 15-11-2021, 17:23
ayris ayris is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 1 175
Domyślnie

Ja jestem zdania, że wszelkie sprawy związane z ZUS najlepiej załatwiać pomocą radcy prawnego. Od siebie mogę polecić Panią Joannę Kawecką - https://odwolania-zus.joanna-kawecka.pl/ Ma ogromne doświadczenie w sprawach przeciwko ZUS-owi. Nie działaj na własną rękę, bo i tak wyjdzie na ich.,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 15-12-2021, 08:01
gabi gabi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 638
Domyślnie

My z ZUSem mieliśmy rózne przeprawy. nie polecam... Gdyby nie pomoc radcy prawnego z https://odwolania-zus.joanna-kawecka.pl/ to nie wiem jakby się to wszystko skończyło. Pani Kawęcka ma duże doświadczenie w sprawach związanych z ZUSem i wiele spraw już wygrała.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 12-01-2022, 17:50
andromeda23 andromeda23 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 1 568
Domyślnie

To prawda w niektórych sytuacjach oczywiście taki urlop się należy i to praktycznie bez dwóch zdań. Ja również jestem zdania, że świetnie we wpisie na stronie https://www.mentora.pl/zarzadzanie/k...p-wypoczynkowy zostało przedstawione to kto może liczyć jeszcze na dodatkowy urlop wypoczynkowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 09-02-2022, 10:51
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Urlopy macierzyńskie i kwestie związane z pracą po powrocie z niego są uregulowane prawnie. Tutaj można przeczytać więcej na temat tego, ile przerw, dni wolnych przysługuje pracującej matce. Na pewno warto zachować work&balans
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:25.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.