kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogród
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 24-08-2015, 14:17
Katarinatropikalna Katarinatropikalna is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 7
Domyślnie Co używacie do pielęgnacji ogrodu?

Hejka! Podpowiedzcie mi, co używacie do pielęgnacji ogrodu? Chodzi mi generalnie o sprzęt, doniczki, roślinki, nawozy itd Gdzie to zakupić za rozsądne pieniążki? Mój ogród potrzebuje natychmiastowej pomocy, bo byłam dwa tygodnie na urlopie i susza i brak deszczu niestety zrobiły swoje i teraz nie wiem, jak się do tego zabrać, bo na pewno potrzebuję nowego sprzętu i nawozów, żeby roślinki otrzymały nowe życie Szukam czegoś, co posłuży mi na lata i okaże być się w rozsądnej cenie Mam nadzieję, że mi coś doradzicie w mojej sprawie i uda mi się uratować mój ogród od zagłady
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 25-08-2015, 13:48
Kret88 Mężczyzna Kret88 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 10
Domyślnie

w tej chwili to najlepiej idź na działkę i zacznij podlewać ale systematycznie ogród aby pobudzić trawę do życia. Albo w sklepach stacjonarnych albo w internecie poszukaj nawozu do trawy. Jak Ci się trawa pobudzi i znowu zrobi zielona to wtedy możesz pomyśleć o reszcie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 25-08-2015, 19:21
krystynka1814 krystynka1814 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 11
Domyślnie

Jeśli wyjeżdżasz na dłuższy czas, pomyśl o automatycznym zraszaczu do ogrodu. Nie jest zbyt tani, ale jeśli go nastawisz, sam się uruchamia o konkretnej godzinie i podlewa za Ciebie. O ile się nie mylę, może tak działać do miesiąca bez dozoru, ale sprawdź, może coś się zmieniło. Do pojedynczych doniczek warto też doprowadzić podlewanie punktowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 25-08-2015, 19:28
KrystynkaA KrystynkaA is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 10
Domyślnie

W każdym sklepie ogrodniczym znajdziesz to czego potrzebujesz. Fajnie było by zakupić wszystko razem. Proponuje wpisać w wyszukiwarkę szukana frazę, a na pewno wyskoczy coś co Cie zainteresuje. Porównaj ceny i ruszaj na zakupy. Powodzenia.Mam nadzieje, że Twój ogród odżyje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 25-08-2015, 21:06
ameba345 ameba345 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie

Hej, ja wszystkie niezbędne produkty do pielęgnacji ogrodu zamawiam i kupuje tutaj http://www.sklepogrodniczy.pl Jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Każde moje zamówienie było bardzo sprawnie realizowane. Ostatnio kupowałam u nich kilka takich fajnych, kolorowych, fikuśnych doniczek. Szczerze polecam ten sklep.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 12-09-2015, 08:41
zulma zulma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 514
Domyślnie

A jak z dostawą? Długo trzeba czekać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 11-12-2015, 12:32
perelka perelka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 549
Domyślnie

Ja w sumie chyba tylko nawozu do trawy, a reszta jakoś sama rośnie. Co do wybrania nawozu do trawy to tu masz cały poradnik co i jak: http://www.grasslandfarms.pl/porady/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 03-01-2016, 12:16
comon's Avatar
comon comon is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 893
Domyślnie

Najczęście używam chyba sekatory do małych gałązek , w drugiej kolejności konewki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 11-01-2016, 12:59
bueno88 bueno88 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2016
Posty: 1
Domyślnie

Moja odpowiedź jest dość nietypowa ponieważ samodzielnie nie potrafię zająć się ogrodem. Jak wprowadziłam się z rodzinką do nowego domu musieliśmy zatrudnić firmę, która zajmuje się projektowaniem ogrodów oraz jego pielęgnacją http://www.ogrodmiejski.pl/pielegnacja_ogrodow/ - to moje rozwiązanie w takim wypadku ponieważ kompletnie mi to nie wychodzi w pojedynkę Nigdy nie miałam ręki do kwiatów, nic się niestety nie zmieniło jak założyłam rodzinę. Czy ktoś z Was korzystał z usług takich firm? Jakie są wasze wrażenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 05-02-2016, 09:14
Madlen89 Madlen89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 741
Domyślnie

Widzę że macie bardzo ciekawe propozycje na pielęgnację roślinek. Też często szukam czegoś nowego aby mój ogród latem wyglądał jeszcze piękniej niż to jeszcze możliwe. Dlatego w tym roku zastosuję coś nowego http://www.florovit.pl/pro/produkty/fosforowo-potasowy Któraś z Was korzystała z takiego nawozu ? Będą wdzięczna za Wasze opinie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:13.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.