kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Dziecko
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 29-08-2019, 14:59
Kasia17_17 Kasia17_17 is offline
Member
 
Zarejestrowany: Aug 2019
Posty: 44
Domyślnie Dziecko chce kota- ulec?

Mój 11-latek od jakiegoś czasu marudzi, że chce kotka. Nie mamy żadnych zwierząt, on nie ma rodzeństwa więc rozumiem, że chce kompana. Patrzyłam na rasy i wyczytałam, że koty syberyjskie nadają się do dzieci. Znalazłam nawet hodowlę koty syberyjskie warszawa, można się zapisywac na kociaki. Ktos z Was ma dziecko i kota? To dobry pomysł ? Kot nie zrobi krzywdy dziecku (dziecko kotu nie- jest nauczone szacunku do zwierząt) ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 06-09-2019, 15:15
kasiagotron's Avatar
kasiagotron kasiagotron is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Posty: 1
Domyślnie

Kupowanie od razu zwierzaka może być bardzo pohopne. Jednak można zacząć przywyczajać dziecko do obowiązków np. sprzątanie kuwety o danej porze (narazie bez zwierzaka), zmienianie wody, dawania jedzenia. Wtedy zobaczyć czy dziecko jest gotowe i czy się nie znudzi.
__________________
książki dla dzieci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 15-09-2019, 21:30
agaagata agaagata is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2019
Posty: 717
Domyślnie

W naszym domu zawsze były zwierzęta Myślę, że to świetny pomysł aby sprowadzić do domu kota lub psa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 26-09-2019, 14:14
Weronika2405 Weronika2405 is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2019
Posty: 52
Domyślnie

Koty syberyjskie Warszawa nadają się do wychowywania z dziećmi, bo nie tylko są łagodne w obyciu, ale też podobno mniej uczulają. Ale to nie znaczy, że masz ulec dziecku - zwierzę to odpowiedzialność i pierw mu to uświadom.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 29-09-2019, 20:48
Rukola Rukola is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2019
Posty: 107
Domyślnie

Uświadom najpierw dziecku, że kot to obowiązek - i to naprawdę duży! Poopowiadaj mu o tym, że trzeba kupować karmę, sprzątać kuwetę, a w przypadku kotów syberyjskich, o których piszesz, również dbać o sierść, regularnie szczotkować i myć. Opowiedz, że są takie preparaty do pielęgnacji sierści dla kotów i czy jest gotowy ich używać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 03-10-2019, 16:37
jenkins.shea jenkins.shea is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2019
Posty: 4
Domyślnie

Według mnie to fajny pomysł, bo uczy dużej odpowiedzialności. Ale wiadomo, trzeba pomagać dziecku w opiece.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 17-10-2019, 20:27
Franczeska Franczeska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 435
Domyślnie

11 latek to juz madre kumate dziecko wiec pomysl jest dobry u nas koty od malenkosci wiec dla mnie to naturalne ze jest taki puszek do tulenia Osobiscie nie przepadam za kupowaniem zwierzat bo w schroniskach te małe bidy tez potrzebuja milosci. Sama mam dwa dachowce wlasnie ze schroniska. Są to koty wychodzace ale zwykle trzymaja sie blisko domu, są zabezpieczone przed pchlami bo kupilam im biobojcze obroze z selecta HTC i oczywiscie wszystkie szczepienia itd. Pamietaj tylko ze kot to nie zabawka i nie wystarczy raz dziennie zwrocic na niego uwage itd to wielka odpowiedzialnosc[/list]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 14-11-2019, 16:33
DizA DizA is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Posty: 686
Domyślnie

Dziecko trzeba nauczyć odpowiedzialności. Nie widzę niczego złego w adopcji kota, z tym że trzeba być świadomym tego że wymaga on odpowiedniej opieki. Trzeba dziecko uświadomić ile zyja koty i że jest to odpowiedzialność na wiele lat
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 19-11-2019, 16:12
temik temik is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Posty: 100
Domyślnie

Sama musisz zdecydować na co pozwalasz dziecku. Pamiętaj tylko, że przy kocie czeka Cię ciągłe sprzątanie i pranie dywanów: http://www.dywanszop.pl Bez tego się nie obejdzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 26-11-2019, 11:46
tswaniawski's Avatar
tswaniawski tswaniawski is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2019
Posty: 4
Domyślnie

Może najpierw powinnaś kupić mniejsze zwierzątko, żeby zobaczyć jak się nim opiekuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:10.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.