kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 05-12-2018, 12:13
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie Jak zmniejszyć ból kręgosłupa?

Jak skutecznie zmniejszyć ból kręgosłupa?
Macie na to jakieś swoje sprawdzone metody?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 05-12-2018, 13:42
Dulcynea Dulcynea is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 747
Domyślnie

Może warto wykorzystać jakieś alternatywne metody walki z bólem pleców?
Bo w sumie ten ból może być spowodowany różnymi czynnikami - od siedzącej pracy, poprzez jakieś nerwobóle, aż po skrzywienia kręgosłupa.
Czytałam też tutaj http://zdrowie.ponadczasowe.eu/ o takich hologramach, które wpływają na pole elektromagnetyczne.
Zmniejszają promieniowanie np. wi-fi, komórek itd. Nie zaszkodzą, a mogą pomóc
Poczytaj tam sobie o nich coś więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 11-12-2020, 21:35
eulah16's Avatar
eulah16 Mężczyzna eulah16 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2020
Miasto: Warszawa
Posty: 11
Domyślnie

Jeżeli bóle pojawiają się sporadycznie, to wystarczy zmiana stylu życia, albo po prostu krótkie przerwy na ruch w pracy. Gdy bóle są duże i stałe, warto wykonać rezonans magnetyczny celem wykrycia przyczyny bólu.
__________________
Tomma Warszawa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 11-01-2021, 12:40
anielina anielina is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Posty: 227
Domyślnie

Jeśli macie stałe bóle kręgosłupa, i nic nie pomaga to warto zrobić rezonans magnetyczny, by wyjaśnić jego przyczynę. W Warszawie polecam rezonans w Lux Med - https://www.luxmed-diagnostyka.pl/dl...ns-magnetyczny . Mają nowoczesny sprzęt, kompetentny i miły personel. Moja mama miała tam robiony rezonans i szybko miała wynik, a to było bardzo ważne, by jak najszybciej ją zdiagnozować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 12-01-2021, 07:28
Marra Marra is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 655
Domyślnie

Jeśli ból jest nie do wytrzymania, to niezbędna będzie wizyta u lekarza. Jeśli jednak występuje sporadycznie i nie jest poważny, to można udać się na masaż klasyczny, który pozwoli na zmniejszenie dolegliwości bólowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 15-01-2021, 14:29
Fiolka Fiolka is offline
Member
 
Zarejestrowany: May 2018
Posty: 66
Domyślnie

Najważniejsze by ból zmniejszyć skutecznie,a w tym bardzo pomocne są aparaty do magnetoterapii
Są to urządzenia wykorzystujące pole magnetyczne,które jak wiadomo od dawna świetnie uśmierza ból,działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.Zabieg tym urządzeniem można wykonywać samemu w domu,co może być świetnym uzupełnieniem rehabilitacji oferowanej przez ośrodek zdrowia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 20-04-2021, 10:56
karo karo is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 714
Domyślnie

Przede wszystkim rehabilitacja. Jak u mnie się pojawiły bóle kręgosłupa i po całej diagnostyce miałam zleconą rehabilitację która mi naprawdę bardzo pomogła. Jeśli szukasz odpowiedniego miejsca to zobacz jaką ofertę ma Szpital Carolina. Oni zajmują się dolegliwościami kręgosłupa kompleksowo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 21-04-2021, 17:10
AnitaT AnitaT is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Posty: 229
Domyślnie

Na pewno warto zainwestować też w porządny materac Ja całkiem niedawno zamawiałam dla siebie z sovea z pianki termoelastycznej i musze przyznać, że jest prze wygodny. Dobrze dopasowuje się do ciała, nie robią się żadne dziury! Już od pierwszej nocki wiedziałam, że sobie go zostawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 23-04-2021, 19:35
Felka Felka is offline
Member
 
Zarejestrowany: Feb 2017
Posty: 62
Domyślnie

Na bolący kręgosłup najlepsza jest rehabilitacja,ćwiczenia pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty i oczywiście zmiana trybu życia.Faktem jest,że trudno jest się dostać na zabiegi oferowane przez NFZ, dlatego też innym, ale równie wartym uwagi pomysłem jest pomoc fizjoterapeuty.
fizjoterapia Piaseczno pomoże pozbyć się bólu,wprowadzi i dobierze do naszej sylwetki ćwiczenia i pomoże utrzymać kręgosłup w dobrej firmie na długie lata.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 28-04-2021, 00:32
Nastka Nastka is offline
Member
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 45
Domyślnie Wkładki ortopedyczne Rzeszów

A może wkładki ortopedyczne? Mała zmiana a pomaga! Ja zmagałam się z bólem całe życie, całe - dosłownie. Chodzenie po lekarzach itd. Finalnie u fizjoterapeuty okazało się, że jedna noga jest minimalnie krótsza i korekta wkładkami pomogła. Nikt wcześniej tego nie wyłapał. Ból przeszedł jak ręką odjął. Jeśli chodzi o wkładki ortopedyczne Rzeszów to ja swoje kupowałam tutaj: https://fizjomat.rzeszow.pl/nowoczes...opedyczne-icb/ ale pewnie w innych miastach też znajdziecie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:36.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.