kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #111  
Stary 12-06-2015, 11:15
nikolina44sa nikolina44sa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 3
Domyślnie

Też uwielbiam szpinak, podsmażony z czosnkiem i dodatkiem śmietany jako sos do makaronu jest doskonały.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Stary 12-06-2015, 19:26
Lenka89 Lenka89 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 8
Domyślnie

MM to niebo w gębie też ten szpinak lubię, najlepsza rzecz dla mnie i najlepsze danie jakie tylko można sobie wymarzyć. Dziwię się tym wszystkim osobom co tego szpinaku nie lubią. Gdzie wy macie podniebienie i gdzie wy macie jakiś swój smak ? Przecież to akurat najwiecej on ma witamin.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Stary 14-06-2015, 18:02
karolalola karolalola is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 7
Domyślnie

Ja uwielbiam, mogłabym jeść wszystko ze szpinakiem, ostatnio odkryłam super przypis na zapiekankę naleśnkową. Robię takie warsty każdą kolejną przekładam naleśnikiem: szpinak z jogurtem i czosnkiem, pieczarki z papryka, kurczak z cebulka, mozarella z feta, do tego sos czosnkowy, polecam spróbować
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Stary 14-06-2015, 20:45
tylkosnie tylkosnie is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 9
Domyślnie

Nie lubię szpinaku, najgorsze co może być Moja babcia jak byłam mniejsza zmuszała mnie kiedyś do jedzenia tego ale nigdy więcej, najgorsze co może być. Już wolę bardziej łazanki za którymi też nie za bardzo przepadam. Szpinak to takie jedzenie bardziej chyba dla takich osób co dużo trenują jakiś sportów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Stary 15-06-2015, 13:11
gabinr1988 gabinr1988 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 5
Domyślnie

Szpinak jest bardzo dobry w smaku. To prawda, że wygląda mało apetycznie. Jest jednak bardzo zdrowy. Można go też dodawać np. do pierogów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Stary 16-06-2015, 17:57
kasia87 kasia87 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 6
Domyślnie

Ja także uwielbiam szpinak. Także w każdej postaci. Najczęściej robie z kurczakiem fetą i makaronem. Pyszne sa także naleśniki ze szpinakiem polane sosem czosnkowym + oczywiscie szpikak z jajem! Pyszna jest też zupa szpinakowa, ale to wiem ze slyszenia, nigdy nie robilam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117  
Stary 17-06-2015, 08:03
kursantka kursantka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 8
Domyślnie

Witam. Ja również należę do miłośników szpinaku Niedawno robiłam nowe danie krokieciki z ciasta kopytkowego nadziewane właśnie szpinakiem z czosnkiem i białym serem. Taki krokiecik panieruje się tak jak zwykłego kotleta i smaży. Polać sosem czosnkowym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118  
Stary 18-06-2015, 18:22
biedroneczkacacy biedroneczkacacy is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 6
Domyślnie

Szpinak z ziemniakami i boczkiem
Składniki

40 dag młodych (lub sałatkowych) ziemniaków
7 łyżek śmietany 22%
łyżka ostrej musztardy
łyżka miodu
2 łyżki octu z białego wina
2 łyżki oliwy
sól, pieprz
czerwona cebula
20 dag szpinaku
10 dag pomidorków koktajlowych
10 dag chudego boczku
słodka mielona papryka
panierka panko (lub zwykła tarta bułka)
4 jajka na twardo
kiełki słonecznika
Ziemniaki gotujemy ze skórką w osolonej wodzie, studzimy, obieramy i kroimy w plasterki. Śmietanę, musztardę, miód i ocet ucieramy trzepaczką; nie przerywając, dodajemy po troszeczku oliwę, przyprawiamy solą i pieprzem. Cebulę kroimy w cienkie talarki, szpinak czyścimy, pomidorki dzielimy na połówki. Boczek kroimy w słupki, oprószamy papryką, panierujemy w panko i kładziemy na suchą, dobrze rozgrzaną patelnię, obsmażamy kilka minut. W salaterce mieszamy ziemniaki, szpinak, cebulę i pomidorki, polewamy sosem. Na wierzchu kładziemy paski boczku, cząstki jajek, posypujemy kiełkami, oprószamy pieprzem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119  
Stary 23-06-2015, 10:28
rafaela80 rafaela80 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 7
Domyślnie

kooocham szpinak, na prawdę. bez niego kuchnia nie byłaby ta sama. robię go tradycyjnie jak każdy z jajkiem, albo np z kurczakiem i makaronem, ale wtedy dodaję fetę. mam też super przepis na rybę ze szpinakiem.

Potrzebne jest ciasto francuskie, trzeba wyłożyć tym ciastem jakąś brytwankę, potem nałożyć szpinaku (samego,z jajkiem, fetą - jak kto woli) na to jakaś rybka, znów szpinak i na koniec przykrywamy drugą warstwą ciasta, do piekarnika na trochę i smacznego!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #120  
Stary 23-06-2015, 19:25
Wiwka77 Wiwka77 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 6
Domyślnie

Szpinak to aktualnie jedno z moich ulubionych warzyw , chociaz stało się tak dopiero jak miałam lat 16 i sprobowałam lasanii ze szpinakiem. Wtedy dopiero okazało się , że niekoniecznie musi być to ohydna , smakująca trawskiem zielona paćka na talerzu...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:01.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.