kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Dziecko
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 15-11-2014, 10:32
Fantazja30's Avatar
Fantazja30 Fantazja30 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 577
Domyślnie Jak radzić sobie z nadwrażliwą, alergiczną skórą dziecka?

Jak radzić sobie z nadwrażliwą, alergiczną skórą dziecka?
Co robić, żeby szkraba nie narażać na substancje i materiały, które powodują że wszystko go swędzi?
mam wrażenie że dziecko jest jedną wielką wysypka, czasem az mu skóra schodzi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 15-11-2014, 23:30
kammila kammila is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 14
Lightbulb

U nas jak dermatolog zobaczył skórkę, od razu przepisał maści i po dwóch dniach było widać super rezultaty, ale po paru dniach znowu się pojawiły zaczewienienia, ale nie w takim stopniu jak wczesniej. Dostaliśmy wreszcie syrop od alergii, żeby maluszek się nie drapał.

Chcesz przeczytać nowego posta- http://blogkierowcy.blox.pl/html. Zapraszam na mojego bloga.

Ostatnio edytowane przez kammila : 22-06-2015 o 12:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 16-11-2014, 14:26
dzonka dzonka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 626
Domyślnie

Wszystko i tak zależy tu od typu alergii, bo są i lekkie alergie i mocne, jak np w Twoim przypadku to może być atopowe zapalenie skóry, a to sie leczy długimi latami i też nie ma 100% pewności, że kiedykolwiek wyleczy się do końca.
Na stronach poświęconych AZS np tutaj - masz sporo porad dla tych, którzy mierzą się z takimi mocnymi alergiami, bo to jest do pokonania, ale i w trybie życia trzeba wiele zmienić, i w rodzajach noszonych ubrań, pościeli, używanych proszków, kosmetyków - cała filozofia, ale warta uwagi i stosowania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 11-12-2014, 11:29
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

No właśnie, grunt to nie czekać i od razu iść do lekarza. Moja znajoma znalazła dobrego dermatologa w Krakowie na budzicz.pl, sama tam się niedługo wybieram.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 12-12-2014, 15:44
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie

Z tego co słyszałam, u takich najmłodszych dzieci częste podrażnienia wywoływane przez pampersy czy normalne pieluchy można złagodzić stosując pieluszki bambusowe.
Wygląda to tak: http://www.lulajbaby.com/pieluszki-b...we-c-1_19.html - czyli właściwie jak zwyczajna pielucha, ale ma właściwości antyseptyczne i antybakteryjne.
Dzięki temu skóra nie jest podrażniana - oczywiście są to pieluchy wielorazowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 24-03-2015, 13:16
gatsby gatsby is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 048
Domyślnie

Być może Twój szkrab cierpi na jakąś chorobę skóry? Moim zdaniem powinnaś wybrać się do dobrego dermatologa w Warszawie w Febumed.pl, który zidentyfikuje czynnik powodujący zmiany skórne u malucha. Z takimi rzeczami nie ma żartów, bo nieleczone objawy mogą znacząco się zaostrzyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 02-04-2015, 08:39
katakata katakata is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 311
Domyślnie

Ja też jestem zdania, że warto się w takim przypadku udać do dobrego dermatologa, bo może być to jakieś poważniejsze schorzenie skóry. Moja siostrzenica cierpiała na podobną przypadłość i okazało się, że ma łuszczycę. Dziś bierze wprawdzie leki na łuszczycę DrMichaels i ma się całkiem dobrze, ale w pierwszej chwili był to ogromny szok i moja siostra nie wiedziała, co ma z małą robić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 07-05-2015, 20:04
klubra klubra is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Posty: 22
Domyślnie

Teraz coraz więcej dzieci ma alergie i potrzebują specjalnej pielęgnacji skóry. Moja córka nie może jeść produktów z glutenem, więc musimy je eliminować. Stąd http://www.mojealergie.pl/dieta-bezg...nosc-czy-moda/ dowiedziałam się, że ta nietolerancja prowadzi do różnych chorób, więc lepiej tego nie zaniedbywać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 25-05-2015, 21:25
jojka86 jojka86 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 6
Domyślnie

Moja cztero letnia córka ma AZS, próbowaliśmy rożnych specyfików i jak na razie wygrywa kąpiel w krochmalu i emolienty. Bez emolientów nie wyobrażam sobie życia i oczywiście dobry dermatolog to podstawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 26-05-2015, 06:24
Adelka's Avatar
Adelka Adelka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 237
Domyślnie

Moja córcia również ma Atopowe Zapalenie Skóry i powiem Wam,ze bardzo dobry wpływ na skórę maja kosmetyki Emolium. Stała się o wiele delikatniejsza, bardziej nawilżona. Żadne inne kosmetyki tak dobrze na nią nie działały.

Zerknijcie sobie jeszcze na niektore artykuły w sieci. Tutaj jest sporo ciekawych informacji jakie jest leczenie dzieci w tym kierunku - na szczęście pani pediatra powiedziała mi ,że z czasem to potrafi przechodzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:57.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.