kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #11  
Stary 20-03-2014, 06:31
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Wydaje mi się, że lepsza jest budowa, gdyż gotowy i tak będziesz musiała przerobić do swoich potrzeb
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Stary 07-04-2014, 10:44
szymon9 szymon9 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaśka
Myślicie, że lepiej jest kupić dom czy wybudować nowy? Jeżeli kupić to w którym mieście zrobić to najlepiej ?

Jeśli kupisz dom od dewelopera to zapłacisz średnio 30-50% więcej niż samodzielne budowanie. Samodzielne czyil wynajmujesz nadzorcę budowy i dobrą firmę budowlaną. Samemu nadzorowac nie ma co bo oszukają na materiałach itp.

Dom używany jest zawsze też drogi ale jak się zrobi dla niego operat szacunkowy to zawsze wyjdzie jakieś 20% mniejszy niż średnia cena rynkowa a wtedy można negocjować dobrze.

Budowa powinna trwać od pół roku do 2 lat w zależności od systemu. To tez jest koszt. Duży ciężki dom musi odstać zanim się dach położy i gładzie zrobi po popęka wszystko i opadnie. Duży ciężki dom powinien w stanie surowym posiedziec sezon i dopiero wykańczamy i mieszkamy.

Warto skontaktować się z doradcą jakimś

http://www.expander.pl/
znany i ceniony, polecam

http://pixelhub.me/index
te kredyty mieszkaniowe polecam

http://www.open.pl/kredyty_i_pozyczki.html
warto zoabczyć też konkurencję

http://www.dknotus.pl/kredyty/kalkul...nosc-kredytowa
mają własny kalkulator nawet
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Stary 13-04-2014, 08:31
Kaśka's Avatar
Kaśka Kaśka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 347
Domyślnie

Nie jestem tylko pewna czy warto kupować dom... W ostatnich czasach trochę się pozmieniało pod tym względem. Został uruchomiony nowy program - Mieszkanie dla Młodych - o którym można poczytaj dalej tutaj. - który w założeniu ma pomóc w podjęciu decyzji o zakupie nowego mieszkania deweloperskiego. Pomoc jest duża - więc dlaczego z tego nie skorzystać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Stary 14-04-2014, 17:00
NATALYAEVIL1528 NATALYAEVIL1528 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 9
Wink

Pomoc jest niby i duża, ale masz dość mocno związane ręce jeśli chodzi o wybór lokalizacji, itp. Bo musisz koniecznie szukać mieszkań w blokach świeżo wybudowanych. A domek na obrzeżu to i przestrzeń większa...

____________________
Nie rób takiej miny data center ceny dopasujemy do ciebie!

Ostatnio edytowane przez NATALYAEVIL1528 : 19-05-2014 o 13:02.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Stary 19-08-2014, 07:00
jmalinowska's Avatar
jmalinowska jmalinowska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 148
Domyślnie

Nie wiem czy sama osobiście porwałabym sie na budowę domu. Co jak co ale wymaga to jednak dużych nerwów i bardzo dużej ilości wolnych funduszy. Mam doświadczenie w remontach i wszystko zawsze wychodzi droższe niż się zaplanowało tak więc podejrzewam,ze w przypadku domu będzie podobnie.
Tak wiec jeśli już chciałabym zamieszkać w domu to planowałabym zakupic coś od dewelopera. Szczególnie,że jak ktoś wspomniał wcześniej można skorzystać z programu MDM:
http://targimieszkaniowe.net/krakow-...nek-pierwotny/ - tutaj jest dobra strona.Są to wirtualne targi nieruchomości gdzie można przejrzeć sobie praktycznie wszystkie oferty deweloperów w Krakowie jak i całej Polsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Stary 01-10-2014, 17:02
Natta Natta is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 106
Domyślnie

Dobra sprawa takie targi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Stary 04-10-2014, 14:07
TheRuben1226 TheRuben1226 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 10
Question

nigdy nie słyszałam o czymś takim jak targi ale brzmi to naprawdę fajnie niestety z budowaniem domu jest taki problem, że jak się ktoś nie zna to naprawdę mogą robotnicy zrobić wszystko, chyba, że się trafi na jakąś porządną firmę

____________________
Wszystko jest*możliwe apartamenty inwestycyjne nasza oferta jest super!

Ostatnio edytowane przez TheRuben1226 : 29-04-2015 o 15:06.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Stary 20-10-2014, 14:13
elka77 elka77 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 745
Domyślnie

Cytat:
Napisał TheRuben1226
nigdy nie słyszałam o czymś takim jak targi ale brzmi to naprawdę fajnie niestety z budowaniem domu jest taki problem, że jak się ktoś nie zna to naprawdę mogą robotnicy zrobić wszystko, chyba, że się trafi na jakąś porządną firmę

No co Ty mówisz, na takich targach najwięcej ludzi z branży się reklamuje. I to nie ma znaczenia czy to są nieruchomości w Tychach czy w Gdańsku. Na targach chodzi o to, by się dobrze zareklamować i przekonać, że jesteśmy dobrą firmą. Dzięki temu potencjalny klient, wie komu może zaufać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Stary 27-11-2014, 13:13
mAlinka's Avatar
mAlinka mAlinka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 156
Domyślnie

Pewnie zależy od twoich funduszy ale ja wolałabym budować
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Stary 04-12-2014, 10:54
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Ja wolałabym kupić gotowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:53.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.