kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 23-11-2015, 11:26
muszkieterka muszkieterka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 1 290
Domyślnie Co powoduje wrzody?

Jakie są najczęstsze powody pojawiania się wrzodów?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 24-11-2015, 10:27
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie

Już w kilku źródłach spotkałam się z tym, że najważniejszym czynnikiem powodującym takie dolegliwości jest stres.
Poczytaj sobie na przykład tutaj skąd może się wziąć wrzód dwunastnicy. Co ciekawe, takie choroby często dopadają osoby młode. Te z kolei mają sporo stresu związanego ze szkołą, studiami, pierwszą pracą.
Może zwyczajne unikanie stresu i odpowiednia dieta wystarczą?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 25-02-2016, 18:57
zulma zulma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 514
Domyślnie

To ja zapytam z trochę innej strony - jakie są objawy choroby wrzodowej?
Co powinno nam niepokoić?
Póki co w necie znalazłam opis, jak wyglądają choroba wrzodowa żołądka objawy. Czy ktoś z Was zaobserwował coś takiego u siebie?
A może jesteście w stanie coś dodać do tej listy objawów?
Na pewno wiele osób z tego skorzysta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 01-03-2016, 21:09
Ciril Ciril is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 182
Domyślnie

Też czytałam że stres odgrywa tu sporą rolę, trzeba też uważać na nadużywanie alkoholu, które może prowadzić także do dolegliwości wątroby , generalnie o zdrowie warto zawsze dbać. Ono jest najważniejsze i jedno dane nam raz na całe życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 09-02-2018, 08:34
AgataNow AgataNow is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2017
Posty: 120
Domyślnie

Oprócz stresu, wrzody są często spowodowane bakterią helicobacter która często siedzi w organizmie uśpiona i nie daje żadnych objawów swojej obecności albo właśnie powoduje nudności, bóle brzucha itp. dlatego warto się badać, można to zrobić np. testem z Domowego Laboratorium, który wykonuje się w kilka minut i nie kosztuje dużo a może nam zaoszczędzić masę problemów zdrowotnych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 13-02-2018, 15:49
oliwia oliwia is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 650
Domyślnie

Główną przyczyną wrzodów jest szybkie, nieregularne oraz niezdrowe jedzenie. Niestety to jest niebezpieczne, bo może rozwinąć się groźna choroba. Przede wszystkim należy wybrać się do lekarza i zmienić złe nawyki żywieniowe. Ja wyeliminowałam niezdrowe jedzenie. Pije dość sporo wody oraz jem duże ilości kaszy jaglanej. Przeczyłam, że ma bardzo dużo dobrych właściwości i jest lekko strawna. Możecie sobie o niej przeczytać tutaj: http://melvit.pl/kaszenasze/proso.html Na pewno coś pomoże Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 26-03-2018, 10:54
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Dlatego podstawą jest zmiana diety. Tutaj http://medicalsensus.pl/artykuly/die...ozna-jesc.html znajdziecie na ten temat sporo informacji, chociaż warto swoją wiedzę systematycznie rozszerzać. W skrajnych przypadkach konieczna może być pomoc specjalisty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 08-05-2018, 21:30
turina turina is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Posty: 934
Domyślnie

Problemy z ukladem trawiennym to w ogole jest jakas masakra. Sama mialam niezle przeboje z powodu problemow z jelitem drazliwym. Na szczescie leki, dobrana dieta i srodek intesta pomogly mi uregulowac dzialanie mojego ukladu trawiennego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 06-05-2020, 14:12
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Nie tylko lekami czy operacją można walczyć z wrzodami. Pomocna jest też właściwa dieta. W artykule na http://zdroweporady.pl/domowe-sposob...bie-wrzodowej/ są przedstawione domowe sposoby leczenia choroby wrzodowej, warto sprawdzić, co można zrobić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:21.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.