kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #11  
Stary 19-08-2015, 18:17
grabarz Mężczyzna grabarz is offline
Member
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 31
Domyślnie

Rozmowa, rozmowa, rozmowa słuchanie, odpowiadanie na reakcję dziecka. Dużo empatii, ciepła, wsparcia, gdy dziecko będzie tego potrzebowało. Szczerość też uważam, że jest ważna.
Jeśli dziecko będzie przeżywało ból, cierpienie, to ważne, żeby być przy dziecku w tym czasie. Pozwolić mu przeżywać i wyrzucić to z siebie. Niech wie, że to co przeżywa, jest dla was ważne i że może to zrobić przy was w bezpieczny sposób.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Stary 25-09-2015, 08:37
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Można też spróbować tabletek uspokajających bez recepty, ziołowych na przykład. Albo melisę. To nikomu nie zaszkodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Stary 07-01-2016, 13:58
Majka89 Majka89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 862
Domyślnie

Moi rodzice rozwiedli się jak miałam 12 lat i wiem co wtedy czują dzieci. Czułam się straszna, obwiniałam się o ich rozwód, a później byłam wściekła na mamę, bo zaczęłam w niej szukać winny. Zamknęłam się w sobie, przestałam spotykać się z koleżankami i miałam także problemy w nauce i ogólnie w szkole. Wydaje mi się, że w takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest pomoc psychologiczna. Myślałyście może o coachingu dla młodzieży?
Koleżanka niedawno wspominała o tej ofercie http://www.osrodekintra.pl/menu-1/po...rapia-coaching
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Stary 12-01-2016, 10:26
Smile Smile is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 342
Domyślnie

Cytat:
Napisał femme.m
Można też spróbować tabletek uspokajających bez recepty, ziołowych na przykład. Albo melisę. To nikomu nie zaszkodzi.

tak, nafaszerujmy dziecko prochami. Weź co Ty bredzisz. Musicie siąść z dzieckiem i przeprowadzić poważną rozmowę. W razie potrzeby idźcie nim do psychologa i poradźcie się jak postępować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Stary 19-01-2016, 08:51
Przemiln's Avatar
Przemiln Przemiln is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2016
Posty: 6
Domyślnie

Ja bym zaczęła od rzeczowego tłumaczenia, że będzie nas czekała przeprowadzka (jeśli nie zostajesz w tym samym domu czy mieszkaniu), albo że to tata się wyprowadzi. Co nie oznacza, że dziecko straci z nim kontakt. Nie mówiłabym nic o uczuciach i emocjach, że Twój tata mnie już nie kocha, wolał inną. Po prostu, teraz będziemy mieszkać osobno, bo tak chcemy. Nie ma żadnego straszenia, ze już nie zobaczysz taty, bo jest zły. Dzieci bardzo kochają swoich rodziców i dla nich fakt, że jedno będzie dalej to już wielki problem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Stary 26-01-2016, 11:04
Smile Smile is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 342
Domyślnie

trzeba razem usiąść i poważnie z dzieckiem porozmawiać, wytłumaczyć mu zaistniałą sytuację.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Stary 29-02-2016, 08:20
berila berila is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 3
Domyślnie

Jest to na pewno trudna sytuacja dla dziecka. Cały jego swiat się zmienia. Niemniej jeśli ludzie nie są w stanie się ze soba dogadać to jest to lepsze niż być ze sobą i się kłócić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Stary 29-02-2016, 10:15
funri funri is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 395
Domyślnie

Dziecko może zareagować w różny sposób, również agresją. Warto więc dowiedzieć się, jak reagować na agresję dzięki artykułowi na blog style. W moim przypadku okazał się on bardzo pomocny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Stary 07-03-2016, 09:50
Smile Smile is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 342
Domyślnie

ciężko będzie, wszystko zależy od tego jakie ma relacje z rodzicami. Ale tak w 100% nie da się go na to przygotować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Stary 04-10-2016, 19:13
Coldi Coldi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 839
Domyślnie

W przypadku dziecka najlepiej byłoby iść razem na terapie rodzinną np tutaj http://www.4koloryzycia.com/terapia-rodzinna . Myślę, że z pomocą waszą i psychologa dziecko na pewno lepiej przyjmie wiadomość o rozstaniu rodziców. Uważam, że jest to najrozsądniejsze wyjście z tej sytuacji
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:46.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.