kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 20-06-2017, 19:38
starla starla is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 575
Domyślnie Ile wody dziennie pijecie?

Podczas ostatniej wizyty u lekarza dowiedziałam się, że wszystkie moje dolegliwości wskazują na odwodnienie organizmu rzeczywiście jak pomyślałam to stwierdziłam, że pół litra dziennie to max czystej wody jaką wypijam... aż sama się przeraziłam jak pomyślałam a Wy ile wypijacie? jak wyrobić w sobie nawyk regularnego picia co najmniej 1,5 litra dziennie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 22-06-2017, 10:42
Agnieszka Agnieszka is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 51
Domyślnie

Ja z niewyleczonego zapalenia dróg moczowych trafiłam do szpitala z zapaleniem nerek. Dostałam wtedy wytyczne, że mam pić 2 litry płynów (woda, herbata, napoje, zupy - wszystko się liczy). Mam teraz aplikację na telefonie, która co 2 godziny przypomina mi o wypiciu szklanki wody, zaznaczam w niej też ile wypijam w ciągu dnia. Po trzech miesiącach sama o tym pamiętam, wyrobiłam już sobie taki nawyk.
Pół litra to zdecydowanie za mało! Organizm potrzebuje o wiele większej ilości płynów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 22-06-2017, 15:03
reii's Avatar
reii Mężczyzna reii is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 1
Domyślnie

Ja jak mam pod ręką butelkę wody to odruchowo po nią co chwilę chwytam Jak nie mam to wcale nie chce mi się pić, ale jak mam to piję Trzeba zagwarantować sobie swobodny dostęp.
__________________
Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 22-06-2017, 15:37
konieczna5 konieczna5 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 1
Domyślnie

takiej wody niegazowanej - około 1,5-2 litrów i raczej staram sie tego pilnować.
A że mam tak już od kilku lat, to jak nie wypiję tego minimum 1,5 litra to źle się czuję :/
__________________
Jedzenie po 18-tej - fakty i mity - czyli wszystko co musisz wiedzieć na ten temat!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 26-06-2017, 19:20
Natally Natally is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 2
Domyślnie

ja wypijam 1 butelkę + kilka kubków herbaty. generalnie takie normy powinno się ustalac z lekarzem, bo przeciez każdy z nas w ciągu dnia oddaje większą lub mniejszą ilośc wody. jedni się poca bez powodu, nawet jak nie uprawiają sportu, inni np. podczas sportu prawie w ogóle się nie pocą.
__________________
Polecam: wibratory naturalne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 04-07-2017, 21:52
karo karo is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 714
Domyślnie

Naprawdę malutko pijesz, musisz to zmienić! objawy odwodnienia nie muszą wcale być takie typowe https://www.darnatury.pl/blog/articl...enie-organizmu. Ja staram się pić 2-3 litry dziennie, dolewanie do szklanki wody jak wypijemy to dobry sposób, ja dzięki temu jakiś litr dziennie więcej wypijam, szczególnie w pracy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 06-07-2017, 11:17
ami_dudek ami_dudek is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 2 219
Domyślnie

Ja staram się pić te dwa litry ale nie zawsze mi to wychodzi. Głównie dlatego, że często zapominam po prostu kupować wody. Dlatego zastanawiam się teraz nad tym, aby zacząć ją zamawiać. Iwoniczanka ma świetną ofertę, zobaczcie sami: http://iwoniczanka.pl/zamowienie/.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 06-07-2017, 11:59
KarolaRe KarolaRe is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Posty: 15
Domyślnie

30ml na kg masy ciała to prawidłowa ilość. Warto też czasem pic wodę zasadową np Java albo Kuracjusz Beskidzki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 09-07-2017, 17:30
szalona szalona is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 1 984
Domyślnie

Staram się pić około 2 litrów wody dziennie. Bardzo dobra jest woda https://www.frisco.pl/pid,10410/n,kr...an/stn,product ma właściwości lecznicze. jest zalecana np przy chorobach nerek i układu moczowego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 10-07-2017, 14:18
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Ja dość sporo wody piję. Ale nie liczę tego jakoś specjalnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:41.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.