kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #71  
Stary 26-01-2017, 14:19
marlenkaa marlenkaa is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 730
Domyślnie

Stres jest bardzo niebezpieczny dla naszego organizmu. Sama wiem, że w ten sposób możemy miec wciąż bóle głowy, a do tego brakuje nam witamin Odpowiednia dieta to jednak podstawa. Ostatnio zdecydowałam się na badania http://www.dfmedica.eu/, dzięki nim na podstawie naszego DNA można stwierdzić potrzeby naszego organizmu Zarówno na mikroelementy, jak i aktywność fizyczną!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Stary 14-02-2017, 07:39
Majka89 Majka89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 862
Domyślnie

Jasne, że może wywołać różne choroby, ale pamiętajcie, że każdy organizm inaczej reaguje na stres. U jednej osoby będą występowały kłopoty żołądkowe, u innej bezsenność a jeszcze inna będzie miała nerwice serca, którą może pomylić z arytmią serca, bo mają bardzo podobne objawy. Tutaj https://rodzinazdrowia.pl/jak-odrozn...mii-lub-zawalu możecie sobie o tym poczytać. Ja akurat żyłam tylko przez pół roku w dość silnym stresie spowodowanym zmianą stanowiska w pracy i cierpiałam tylko i wyłącznie na bezsenność, ale znam sporo osób, które mają problemy z sercem przez to, że żyją w ciągłym stresie i nie mają kiedy i jak się odstresować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Stary 28-02-2017, 19:04
ami_dudek ami_dudek is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 2 230
Domyślnie

Pewnie, że może. Trzeba być tego świadomym. Moja znajoma cierpi na raka jelita grubego i musi nosić sprzęt stomijny: http://stomalife.pl/. Nikt nie wie skąd ten rak się wziął ale trzeba przyznać, że prowadzi ona dość stresujące życie. Można to więc w jakiś sposób powiązać ze sobą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Stary 06-03-2017, 10:41
Smile Smile is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 342
Domyślnie

dlatego trzeba zawsze znajdować sobie jakieś zajęcie które pozwól się wyładować i zrzucić całe napięcie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Stary 02-04-2017, 13:53
Ravthid Ravthid is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 499
Domyślnie

Stres moim zdaniem nie może być główną przyczyną powstania choroby, ale może przyczynić się do powstania objawów choroby, która już w nas jest, ale jest tak jakby ukryta. Być może część z Was sie ze mną nie zgodzi, ale rok temu przez kilka miesięcy żyłam w ogromnym stresie i przyczynił się on do pojawienia się u mnie łuszczycy paznokci. Nigdy wcześniej nie miałam z tym problemów, nie miałam najmniejszych objawów a teraz cały czas leczę sie na tą chorobę. Na początku co prawda liczyłam tylko na swojego dermatologa, ale leczenie nie przynosiło dużych efektów i zaczęłam na własną rękę szukac informacji o łuszczycy paznokci i trafiłam tu http://www.febumed.com.pl/luszczyca/...enes-wiedziec/ . Mam nadzieje, że po zastosowaniu się do porad zawartych w tym artykule zmniejsze swoje objawy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Stary 27-06-2017, 20:34
Franczeska Franczeska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 435
Domyślnie

U mnie stres wywołuje silne migreny :/ Masakre wtedy mam bo nie potrafie sobie z nimi poradzić...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Stary 27-06-2017, 22:55
comon's Avatar
comon comon is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 893
Domyślnie

Powinnaś wówczas odizolować się od źródeł głośnych dźwięków, warto też przysłonić okna, powinno być lepiej. Z tego co czytam to kwas tolfenamowy- https://portal.abczdrowie.pl/kwas-to...ma-wlasciwosci , też pomaga w bólach migrenowych. Nie pozostawiaj tego problemu samemu sobie, to należy leczyć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Stary 28-06-2017, 07:57
thannaaa thannaaa is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 53
Domyślnie

oj tak, choroby ale też np. pogorszenie stanu cery i wypadanie włosów
__________________
laserowe zamykanie naczynek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Stary 03-07-2017, 08:48
gatsby gatsby is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 048
Domyślnie

Oczywiście, stres najczęściej wywołuje różnego rodzaju neurozy, nerwice, bóle, ogólnie może atakować cały organizm.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Stary 07-07-2017, 07:43
chrupki chrupki is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Posty: 1
Domyślnie

Może je wywoływać. Ja przez wzmożony i długotrwały stres nabawiłam się refluksu żołądka. Dwa lata zajęło lekarzom zdiagnozowanie mojej przypadłości, łącznie z oczekiwaniem na gastroskopie, kiedy to w ciągu tych dwóch lat nie znałam dnia ani godziny ataku. W czasie wakacji, gdy pojechałam do domu przeleżałam trzy dni w pozycji embrionalnej, bo dostałam takich boleści. Pół roku leczenia i bardzo dużo gotówki i jestem zdrowa, od dwóch lat nie miałam ataku. Ale dużo zmieniłam w swoim życiu - nie stresuję się byle czym, nie przejmuję się rzeczami, na które nie mam wpływu. Warto zmienić nastawienie, żeby być zdrowszym
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:38.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.