kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 04-07-2016, 11:28
groźna's Avatar
groźna groźna is offline
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 80
Domyślnie Często jest mi słabo i mdleję, co może być przyczyną?

Cześć wszystkim. Mam ostatnio taki problem, że bardzo często czuję się słabo jakbym nie mogła złapać tchu, a niekiedy nawet mdleję. Dzieje się to w różnych momentach, czasami po wchodzeniu po schodach, albo jak szybko wstanę po leżeniu albo siedzeniu. Byłam w przychodni na EKG bo lekarz rodzinny podejrzewał coś z sercem ale nic nie wykryło. Co może być przyczyną takiego samopoczucia?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 05-07-2016, 07:00
Dafne34 Dafne34 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 847
Domyślnie

A może jesteś po prostu przemęczona. Sama kiedy bardzo dużo pracuję, odczuwam podobne dolegliwości. Warto sprawić sobie jakiś mały urlop, albo w miarę możliwości po prostu częściej się relaksować. Co więcej, warto sprawdzić, czy norma magnezu we krwi jest zachowana, bo jednak ma on ogromny wpływ na nasze samopoczucie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 05-07-2016, 08:06
florencjaN florencjaN is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 46
Domyślnie

Poziom magnezu może być tego problemem ale ja już dawno przestałam korzystać z publicznych przychodni bo zalezy im tylko na pozbyciu sie pacjenta, nie na wyleczeniu. Powinnaś czym prędzej pójść do prawdziwego specjalisty który zleci badanie holterowskie EKG. Często bywa tak, że na standardowym nic nie wychodzi ale obowiazkiem lekarza jest drążyć temat, a nie puścic czlowieka do domu zeby pytał na forach co mu jest...

Ostatnio edytowane przez florencjaN : 07-07-2016 o 08:10.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 05-07-2016, 13:37
groźna's Avatar
groźna groźna is offline
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 80
Domyślnie

A co to za badanie i gdzie je zrobię? Musze jakoś specjalnie się do niego przygotowywać? Z góry dziękuje za pomoc, bardzo się boję że jestem na coś chora, a oni nie mogą jeszcze tego zdiagnozować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 06-07-2016, 08:16
disturb Mężczyzna disturb is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2016
Posty: 3
Domyślnie

Cześć, nie denerwuj się tylko idź do Nzozrevita bo tam zrobia ci badanie Holterem. To takie EKG które robi się przez 24 godziny, podczas których nosisz na sobie elektrody zapisujące pracę serca. Ważne jest żeby robić to co normalnie robisz na codzień żeby wyniki były jak najbardziej rzeczywiste. Do głowy jeszcze mi przychodzi to, że takie omdlenia moga być zwiazane ze stresem albo zmęczeniem, wiec nie ma co panikować ale zbadać się trzeba koniecznie. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 06-07-2016, 12:38
marzar marzar is offline
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 39
Domyślnie

Również polecam tę przychodnię. Chodzę tam regularnie z babcią na badania ciśnienia bo mają urządzenie Reynoldsa, które wskazuje bardzo dokładne wyniki. Holtera też tu robiliśmy bo mają dobre ceny i używają nowych i sprawdzonych aparatów, warto poczytać sobie o badaniu tutaj: http://www.nzozrevita.pl/uslugi/holter-ekg/. Zbadać się oczywiście trzeba ale postaraj się więcej wypoczywać, bo kolega ma duzo racji ze to moze byc zmeczenie, pzdr.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 07-07-2016, 08:07
groźna's Avatar
groźna groźna is offline
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 80
Domyślnie

Dziękuję za odpowiedzi i rady. Dziś wzięłam wolne, pospałam sobie trochę dłużej i czuję się lepiej ale jutro i tak pójdę się zbadać bo wole wykluczyć że mam jakies problemy z sercem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 23-08-2016, 13:27
Smile Smile is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 342
Domyślnie

Przyczyn może być wiele dlatego najlepiej od razu zrobić podstawowe badania, żeby sprawdzić co jest tego przyczyną. Ja uważam, że w pierwszej kolejności należałoby się skonsultować z kardiologiem i sprawdzić, czy nie ma to podłoża sercowego. Polecam w tym zakresie kardiologa Barbarę Kuśnierz w Bytomiu, która przeprowadzi dokładne badania i nie wypuści Cię, dopóki nie stwierdzi co jest grane.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:09.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.