kobiety.net.pl   
Strona g³ówna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Zwi±zki   ¯ycie   Klub  


Wróæ   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa u¿ytkownika
Has³o
Zarejestruj siê FAQ Blogi Galerie U¿ytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzêdzia w±tku Przeszukaj ten w±tek Wygl±d
  #1  
Stary 12-06-2021, 11:52
sabina098 sabina098 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 267
Domy¶lnie Zatwardzenie

Jak radzicie sobie z zatwardzeniem u dzieci? Stosujecie raczej naturalne metody, czy leki? Zatwardzenie u dziecka nie jest niczym przyjemnym. Przy tego typu problemach doskwieraj± dziecku najró¿niejsze dolegliwo¶ci, a samo wypró¿nianie po d³u¿szym czasie jest dla niego bardzo nieprzyjemne, bolesne.
Odpowied¼ z Cytowaniem
  #2  
Stary 17-06-2021, 20:19
enigma enigma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Posty: 1 582
Domy¶lnie

U dzieci nie zawsze naturalne metody siê sprawdzaj±.My¶lê ¿e musisz siê udaæ siê do lekarza pediatry, który zazwyczaj przepisuje ¶rodki zmiêkczaj±ce stolec i u³atwiaj±ce wypró¿nianie. Najpopularniejsze leki tego typu to na przyk³ad xenna balance junior któr± my tak¿e stosujemy u syna
Odpowied¼ z Cytowaniem
  #3  
Stary 18-06-2021, 15:26
kawkaBB kawkaBB is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 35
Domy¶lnie

Je¶li jest to problem, który siê powtarza,mo¿e warto zrobiæ bardziej dok³adne, specjalistyczne badania.Wa¿ne by by³y one przeprowadzone przez lekarza do¶wiadczonego,pe³nego empatii i wyrozumia³o¶ci.W Centrum Medycznym Danea http://danea.pl/ znajdziemy takich specjalistów,którzy przy pomocy nowoczesnego sprzêtu, szybko postawi± trafn± diagnozê.
Odpowied¼ z Cytowaniem
  #4  
Stary 14-07-2021, 08:16
gasella gasella is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Posty: 676
Domy¶lnie

U mnie pomog³a dieta i ³agodnie dzia³aj±ce zio³a oraz probiotyk. W moim przypadku najlepszym probiotykiem jest ProctoLact-M a to dlatego ¿e lekarze zalecaj± go osobom z chorobami odbytu a jak od czasu ci±¿y mam problem z hemoroidami. Probiotyk ma dwa szczepy po¿ytecznych bakterii które hamuj± namna¿anie siê chorobotwórczych mikroorganizmów
Odpowied¼ z Cytowaniem
  #5  
Stary 13-08-2022, 14:52
Tymcia Tymcia is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 334
Domy¶lnie

Dieta to podstawa. Du¿o warzyw, owoców, wody i du¿o ruchu. Ale wiadomo, ¿e nie zawsze siê to udaje. Czasami dziecko po prostu nie chce je¶æ tego typu rzeczy albo ma gorszy dzieñ i k³opot gotowy. My na takie awaryjne sytuacje mamy czopki eva qu bambini. Bardzo skuteczne, szybko jest po nich efekt, ale nie jest to jaka¶ gwa³towna reakcja. Oczywi¶cie s± w pe³ni bezpieczne dla dziecka, nie uzale¿niaj±, dzia³aj± miejscowo.
Odpowied¼ z Cytowaniem
  #6  
Stary 28-05-2023, 06:01
Pamelaaaa Pamelaaaa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2023
Posty: 1
Domy¶lnie

ja sama stosowa³am czopki evaqu gdy mia³am problem z zaparciami i bardzo mi pomog³y. Pomagaj± generalnei regulowaæ proces wyprózniania. Dla mnie idelane i do tej pory mam je w domowej apteczce tak na wszelki wypadek
Odpowied¼ z Cytowaniem
  #7  
Stary 16-11-2023, 23:21
anik anik is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2020
Posty: 378
Domy¶lnie

Dzieci czêsto maj± problem z zatwardzeniem przez z³± dietê, zbyt du¿± ilo¶æ s³odyczy a szczególnie czekolady pod ka¿d± postaci±. Warto na to zwróciæ uwagê, do tego odpowiednio nawadniaæ dziecko, podawaæ probiotyki. £atwe w podaniu dla ka¿dego maluszka s± takie w kroplach https://trilac.pl/trilac_plus-forte/ . Dawka dzienna to tylko 5 kropelek, mo¿na je rozpu¶ciæ w napoju czy podaæ tak¿e z jedzeniem.
Odpowied¼ z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzêdzia w±tku Przeszukaj ten w±tek
Przeszukaj ten w±tek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygl±d

Zasady pisania postów
Nie Mo¿esz: tworzenie nowych w±tków
Nie Mo¿esz: odpowiadanie na posty
Nie Mo¿esz: wys³anie za³±czników
Nie Mo¿esz: edytowanie swoich postów

vB code jest W³.
U¶mieszkiW³.
kod [IMG] jest W³.
kod HTML jest Wy³.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:33.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.