kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Ciąża
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 20-07-2008, 19:38
truffi truffi is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 1
Smile ciąża wegetariańska

Jestem studentką 5-go roku pedagogiki (praca socjalna) i zamierzam przeprowadzić badania na temat ciąży wegetariańskiej.
O wegetarianizmie można dzisiaj wiele usłyszeć. Tylko to, co się mówi nie zawsze musi być zgodne z prawdą. Swoją ankietą chciałabym poruszyć aspekt wegetariańskiej ciąży. Jak dużo kobiet się na nią decyduje, jakie są motywy podjęcia takiego, a nie innego wyboru, jak wygląda sam przebieg takiej ciąży. Sama jestem wegetarianką od ponad czterech lat i kiedyś stanę przed podobną decyzją.
Respondentki, których poszukuję to: kobiety, będące na diecie wegetariańskiej (najlepiej planujące ciążę lub będące w ciąży oraz matki-wegetarianki).
Oto link do ankiety:
http://www.barlinek.biz/ankieta/ankieta.php

--
Bardzo dziękuję za pomoc,
Alicja
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 19-02-2016, 19:15
Coldi Coldi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 839
Domyślnie

Ja tam uważam, że podczas ciąży powinno się jeść normalnie ze względu na to by dziecku niczego nie zabrakło. Jednak bardzo obawiam się podczas ciąży chroby takiej jak: zakrzepowe zapalenie żył bo nei wiem jak ono moglo by wpłynąć na zdrowie dziecka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 28-02-2016, 14:54
Smile Smile is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 342
Domyślnie

Zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta w ciąży to podstawa. Przecież chodzi o to, aby dzidziuś rozwijał się prawidłowo i nie brakowało mu podstawowych witamin i wartości odżywczych. We wszystkim tak naprawdę znajdują się potrzebne dla dziecka witaminy. Największy orzech do zgryzienia mają kobiety które są wegetariankami i nie chcą z tego zrezygnować. Ale spokojnie, nie trzeba z takiej diety rezygnować zupełnie tylko trochę ją urozmaicić. Dla dobra dziecka. Jak to można zrobić dowiecie się z artykułu o wegance w ciąży na eu-eu.eu i jeśli chcecie dostarczyć dziecku wszystkiego co najważniejsze dla prawidłowego rozwoju, to zastosujecie się do tych zasad.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 22-03-2016, 12:20
Mikaela Mikaela is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 621
Domyślnie

Dieta w ciąży to podstawa. To nie te czasy, że jadło się za dwoje. Ważne by dostarczać odpowiednie witaminy, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Przy okazji mam pytanie czy boli wątroba? Ostatnio mam takie dziwne uczucie wzdęcia i kucia. Zastanawiam się co może być przyczyną i czy to wątroba mi się odzywa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 25-03-2016, 07:51
Madlen89 Madlen89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 741
Domyślnie

Jak dla mnie to już lekka przesada. Przecież mięsa ma wiele wartości odżywczych które są potrzebne dziecku dla prawidłowego rozwoju. No ale jeśli mi nie wierzycie to polecam zajrzeć na http://lovi.pl/pl/breast-feeding/51
Gdzie wiele ciekawych informacji na temat sposobów żywienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 03-11-2017, 08:32
ami_dudek ami_dudek is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 2 219
Domyślnie

Oczywiście uważam, że wszystko jest do zrobienia. Sama jestem wegetarianką - to jak miałabym nagle zacząć jeść mięso w ciąży? W moim przypadku jest to nie do zrobienia. Jeśli chcecie dowiedzieć się trochę więcej o odżywianiu w ciąży to warto zrobić sobie kurs dietetyki online, a dokładniej kurs Żywienie kobiet w ciąży i karmiących piersią. Dzięki niemu poznacie wszystkie tajniki odżywiania w tym okresie życia. A przy okazji otrzymacie dyplom specjalisty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 15-12-2017, 20:26
justa31 justa31 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 204
Domyślnie

znam kilka weganek , które ciążę przeszły be zproblemów, na pewno trzeba pilnować poziomu żelaza, ale mieso można spokojne zastąpić roślinnymi odpowiednikami, dobre witaminy i bedzie ok, nawet nie weganki mają problemy zeby dostarczyć sobie w ciązy kwas foliowy czy dha, sama biorę mama dha premium, bo nie jestem w stanie zjeść 7 kg szpinaku czy prawie pól kg tuńczyka dziennie, a tyle musiałam jeść zeby kwas foliowy i dha mieć na dobrym poziomie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 04-01-2018, 23:47
PatrycjaWilk PatrycjaWilk is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2016
Posty: 119
Domyślnie witaminy

Kwas dha dla ciężarnych jest ważny dla prawidłowego rozwoju maluszka ja wybrałam ten z Prenatale. Ma wysoką przyswajalność. Dodatkowo wspomaga prawidłowy rozwoju mózgu i siatkówki oka u dziecka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 12-01-2018, 10:34
janusia7 janusia7 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 117
Domyślnie

ja jak miałam taką dietę w ciąży, to potem niestety był problem - nabawiłam się anemii, dieta nie pomagała.. musiałam stosować suplement dicofer,żeby sie wyleczyć i wróciłam do mięsa..to była tragedia, ale teraz juz jest dobrze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 15-01-2018, 23:13
annamar annamar is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 998
Domyślnie

Ciąża wegetariańska to wydaje mi się duże wyzwanie, szczególnie dla lekarza by dobrze poprowadził ciążę. Ja np. mialam bardzo fajną lekarkę co mi ciążę prowadziła - Beata Chołys - Duszyńska, na prawdę wszystko super i podejście i troska.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:12.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.