kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Sylwetka
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 11-02-2018, 09:50
marzycielkazostendy marzycielkazostendy is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 632
Domyślnie Dużo treningów i skurcze

Od jakiegoś czasu trenuję bardziej intensywnie.
Wiadomo, lato idzie, trzeba zadbać o siebie. Tylko, że zauważyłam, że po tych treningach coraz częściej łapią mnie skurcze i to nie tylko łydek, ale właściwie na całym ciele.
Co można z tym zrobić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 14-02-2018, 13:38
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie

Jak łapią cię skurcze, to może oznaczać, że masz za mało magnezu.
Przy częstych treningach to normalne. Musisz po prostu pamiętać o uzupełnianiu dziennego zapotrzebowania na takie pierwiastki.
Na przykład ta woda http://muszynskiezdroje.pl/ z powodzeniem zastąpi suplementy. Pokrywa większość dziennego zapotrzebowania na magnez i wapń u aktywnych osób.
Do tego nie kosztuje dużo, bo poniżej 2 zł i da się ją kupić w niektórych hipermarketach typu Auchan.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 14-09-2018, 00:16
Judyta3 Judyta3 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 723
Domyślnie

Akurat wiem, ze odpowiedni poziom magnezu w organizmie wspomaga regenerację mięśni. Myślę, że wygodne do stosowania po treningu będą tego typu specyfiki z magnezem http://zechsal.pl/61-zechsallsport Akurat te od Zechsal mają wygodną formę żelu i płatków do kąpieli. Po treningu warto skorzystać, bo na efekty nie trzeba czekac dlugo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 24-09-2018, 10:54
Marikaika Marikaika is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 430
Domyślnie

Musisz pamiętac o uzupełnianiu witamin. Musisz uzupełniać magnez i inne witaminy. Jak pijesz dużo kawy to też się wypłukuje. Intensywne treningi wymagają dostarczania odpowiedniej ilości witamin, więc tutaj dużą rolę odgrywa także Twoja dieta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 28-09-2018, 04:37
malenkaola malenkaola is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Posty: 4
Domyślnie

Skurcze mogą pojawiać się z kilku przyczyn, pierwsza to złe dobrane ćwiczenia drugie to zły sposób w jaki te ćwiczenia są wykonywane w tym wypadku niezwłocznie powinnyście się zgłosić do trenera personalnego lub fizjoterapeuty. Ostatnią przyczyną skurczu mogła być stare nie do końca sprawne maszyny. Sprawdźcie czy na waszej siłowni korzystają ze sprzętu który można znaleźć na tej stronie http://totalfitnessconcept.pl , maszyny tam są naprawdę nie zawodne, jeśli siłownia jest w nie zaopatrzona to najprawdopodobniej problem leży w 2 pierwszych powodach które wymieniłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 19-02-2020, 18:33
Wera Wera is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Posty: 1 631
Domyślnie

Pewnie brakuje Ci magnezu i kilku innych witamin oraz minerałów, które warto suplementować, aby znosić trudy treningów Jednak ważny jest też dobór ćwiczeń do naszych potrzeb i możliwości. Ja na siłownię chodzę ponad rok i na początku też nie wiedziałam jak to ugryźć. Natomiast całe szczęście wybrałam dobrą siłownię, a jest to City Fit https://cityfit.pl/ we Wrocławiu. W cenie karnetu mogę liczyć na konsultacje z trenerami, czy też możliwość uczestniczenia w zajęciach grupowych i indywidualnych. Po kilku dniach już załapała i tak zaczęła się moja przygoda. Sam klub jak najbardziej polecam, bo do tego jest 11 stref aktywności oraz czynny 24/7 więc nawet pracę na różne zmianowej można pogodzić z treningami. Cena karnetu to niecałe 90 zł, więc niewiele i na pewno warto. Może ktoś już też do nich uczęszcza? Pozdrawiam i życzę dobrych i owocnych ćwiczeń!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 21-02-2020, 17:27
Alka's Avatar
Alka Alka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2020
Posty: 22
Domyślnie

Osoba regularnie trenująca musi dbać o swoją dietę tak by nie brakowało w niej ważnych składników. Organizm poddany wysiłkowi ma większe zapotrzebowanie na energię, składniki odżywcze. Jeśli są jakieś niedobory to objawiać się to może m.in. w postaci skurczów mięśni właśnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 01-03-2020, 14:30
liliane71 liliane71 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Posty: 4
Domyślnie

Może warto w takiej sytuacji zaprzestać na chwilę treningi i wybrać się do lekarza, sprawdzić, w czym może tkwić przyczyna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 01-03-2020, 19:37
Paulisss Paulisss is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 6 935
Domyślnie

Witam! Zamierzam kupic pilki lekarskie do szkoły , chciałbym by byly dobrej jakosci, poki co znalalem takie https://sklep.fitnessleon.pl/kategor...lki-lekarskie/ co o nich sadzicie? beda dobre na szkolna silownie? Mam nadzieje,ze szybko sie zdecyduje i mi jakos sensownie doradzicie Zycze udanego dzionka!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 30-03-2020, 03:53
reksio78 reksio78 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 321
Domyślnie

Skoro po treningach pojawiają się skurcze to na pewno czegoś brakuje organizmowi. Koniecznie trzeba dbać o swój organizm, także kiedy chodzi się na siłownię itp. Warto na przykład w sklepie https://www.divinebody.pl/ kupić witaminy i inne suplementy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:40.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.