kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Uroda
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 16-04-2015, 13:26
tylkosnie tylkosnie is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 9
Domyślnie Alternetywa dla apartu ortodontycznego

Niedawno skończyłam odkładać pieniądze na wizytę u ortodonty i założenie aparatu, który wyprostuje moje uzębienie. Obawiam się jednak reakcji znajomych, szczególnie kolegów i koleżanek z pracy, na widok aparatu ortodontycznego, który jednak rzuca się w oczy i to bardzo. Poczytałam w internecie na ten temat i odkryłam, że istnieje takie coś jak aparaty lingwalne, które nakłada się od wewnętrznej strony zębów, dzięki czemu są niewidoczne z zewnątrz. Czy któraś was nosiła taki aparat? Jest to dużo droższe od zwykłego aparatu korygującego?a
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 16-04-2015, 17:06
karply karply is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 8
Domyślnie

Wiesz nie uważam, że aparat na zęby jest powodem do wstydu. Wiele osób z niego korzysta. To dzisiaj naprawdę normalna rzecz. Pomaga nam, a to chyba najważniejsze. Sama taki nosiłam i uważam, że był skuteczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 21-04-2015, 08:51
katuska katuska is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 8
Domyślnie

Nie słyszałam o takim rodzaju aparatu :P, ale faktycznie to moze byc dobre rozwiazanie dla osob, ktore wstydza sie chodzic w tradycyjnym. choc nie do konca rozumiem, co w tym wstydliwego. obecnie to raczej jest traktowane wrecz jak bizuteria (rozne kolory gumeczek itd.). powiedzialabym nawet, ze to ladnie wyglada , w kazdym razie nie jest szpecace.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 21-04-2015, 12:29
bastari bastari is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 9
Domyślnie

Tak, są obecnie dostępne takie formy aparatów, z tym, że faktycznie są nieco bardziej kosztowne. Ale moim zdaniem nie powinnaś sie przejmować wyglądem siebie w aparacie, bo wiadomo, że to dla Twojego dobra i swojego komfortu psychicznego i lepszej samooceny, więc moim zdaniem nie jest to żaden powód do wstydu, a raczej potwierdzenie, że chcesz zadbać o własny wizerunek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 22-04-2015, 23:15
tylkosnie tylkosnie is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 9
Domyślnie

Cytat:
Napisał katuska
Nie słyszałam o takim rodzaju aparatu :P, ale faktycznie to moze byc dobre rozwiazanie dla osob, ktore wstydza sie chodzic w tradycyjnym. choc nie do konca rozumiem, co w tym wstydliwego. obecnie to raczej jest traktowane wrecz jak bizuteria (rozne kolory gumeczek itd.). powiedzialabym nawet, ze to ladnie wyglada , w kazdym razie nie jest szpecace.

To znaczy zdaję sobie sprawę z faktu, że te współczesne aparaty wyglądają w miarę estetycznie pod względem wizualnym, ale raczej kolorowego aparatu sobie nie zafunduję Wolałabym raczej żeby nie rzucał się zbytnio w oczy. Chyba faktycznie czas się rozejrzeć za jakimś gabinetem ortodontycznym i dowiedzieć się u źródła jak to wygląda. Co prawda nie bardzo mam rozeznanie w tym zakresie, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 27-05-2015, 14:13
lilka91 lilka91 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 462
Domyślnie

Teraz jest o wiele więcej rodzajów aparatów niż wtedy gdy ja leczyłam zęby. Niestety to wszystko kosztuje. Jeśli chcesz założyć aparat, wypytać o leczenie itd to może zgłoś się do http://www.jesionowa-dental.pl/o-nas/klinika-od-srodka/ powinni ci coś doradzić. Ja miałam aparat 10 lat temu ale zastanawiam się czy nie założyć znowu bo nie jestem zadowolona z mojego uśmiechu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 29-05-2015, 15:17
wala wala is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 1 374
Domyślnie

Teraz są nawet takie aparaty, których na pierwszy rzut oka nie widać. Nosi taki chociażby Siwiec.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 11-11-2015, 00:28
Aniela Aniela is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 18
Domyślnie

Teraz noszenie aparatu jest w modzie. Nie masz powodu do obaw, że ktoś się będzie z Ciebie śmiał. Przyznam się Tobie, że też mam w planach założenie aparatu na zęby Nie wiem skąd jesteś ale słyszałam, że w Olsztynie w NZOZ Centrum Polkard http://centrum.polkard.pl/uslugi/ortodoncja.html zakładają aparaty ortodontyczne. Muszę jeszcze dozbierać pieniążki i zapiszę się na założenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 06-06-2016, 11:52
Smile Smile is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 1 342
Domyślnie

Wydaje mi się, że aparat ortodontyczny to ostateczność, jednak zanim zdecydujemy się na taki krok najpierw musimy wyleczyć pozostałe zęby, jeśli tego wymagają. Bez tego ani rusz. Jeśli macie problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca, polecam Wam do przeczytania artykuł o stowarzyszeniach stomatologicznych na poradnikowy.net, który w znacznym stopniu ułatwi Wam poszukiwania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:28.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.