kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #11  
Stary 02-07-2015, 11:21
femme.m femme.m is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 2 170
Domyślnie

Wyłączanie urządzeń to jedno, ale też nie ma sensu kupować drogiego wyposażenia. Można teraz kupić meble za grosze i je odnowić, będą nawet lepiej wyglądały niż te z salonu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Stary 02-07-2015, 21:26
pimpadla pimpadla is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 6
Domyślnie

My oszczędzamy standardowo Żarówki wymieniliśmy na ledy, kąpiele zamieniliśmy na szybki prysznic, nie myjemy naczyń pod bieżącą wodą, myjąc zęby nie odkręcamy kranu z wodą, tylko lejemy do kubeczka i ogólnie kiedy nie ma nas w domu wyłączamy wszystkie urządzenia elektryczne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Stary 04-07-2015, 11:13
Buda Buda is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 4
Domyślnie

Mam wszędzie żarówki energooszczędne, do tego specjalne nakładki na krany, które napowietrzają wodę i oszczędzają jej zużycie nawet do 60%. Poza tym mam zwyczaj wyłączania wszystkiego z prądu, jeśli wychodzę z domu, poza lodówką. Reszta ma wyłączoną funkcje czuwania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Stary 13-07-2015, 12:33
zulma zulma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 514
Domyślnie

Mam wyznaczoną kwotę, którą powinnam co miesiąc odłożyć.
I co ważne, nie chowam tych pieniędzy do skarpety, ani nie trzymam na koncie.
Staram się inwestować. Teraz np. oglądam monety kolekcjonerskie: http://www.cezar24.pl/katalogi-monet-c-37_3.html . Z doświadczenia mogę Wam powiedzieć, że jeśli dostęp do odłożonych pieniędzy jest utrudniony, to mniej się wydaje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Stary 13-07-2015, 12:54
Paulisss Paulisss is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 6 988
Domyślnie

Zawsze można spróbować zmienić dostawcę gazu ziemnego bo teraz ich jest tylu, że prześcigają się w ofertach. Moim zdaniem ciekawą opcję przedstawia PGNiG a szczegóły możecie znaleźć na stronie http://oferta.pgnig.pl/pytania-i-odpowiedzi/gaz-ziemny . W ten sposób, czyli szukanie nowego dostawcy, również może doprowadzić do tego, że zaoszczędzimy na rachunkach. Takie jest moje zdanie i myślę, że warto próbować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Stary 13-07-2015, 15:23
goska96 goska96 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 18
Domyślnie

Podejśc do życia z głową - to najsensowniejsze rozwiązanie. I oszczędne. Bez nie wiadomo jakich sprzętów i tak dalej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Stary 17-07-2015, 07:08
Tarnpolinka Tarnpolinka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 8
Domyślnie

Z każdej wydanej kwoty którą masz do przeznaczenia na dzień , jak Ci się zostanie to odkładaj na bok ta reszte . Rób tak przez cały miesiąc i na sam koniec , wyjdzie Ci z tego całkiem niezła suma odłożonej kasy z tych reszt
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Stary 27-12-2016, 09:40
Madlen89 Madlen89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 741
Domyślnie

Uważam śmiało że Polacy kompletnie nie potrafią oszczędzać pieniędzy dlatego też warto w tym przypadku skorzystać z pomocy. Na szczęście w internecie takiej pomocy nie brakuje i np wiele ciekawych porad natrafimy na http://mysloprzyszlosci.blogg.se/ Jest to bardzo dobry blog poświęcony właśnie tematyce mądrego oszczędzania. Znajdziecie tam wskazówki które mogą się Wam przydać. Mam nadzieję że tym samym komuś pomogłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Stary 27-12-2016, 19:42
Moter04's Avatar
Moter04 Moter04 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Posty: 5
Domyślnie

Popieram w stu procentach mojego poprzednika To jest według mnie zdecydowanie najlepsze rozwiązanie
__________________
Co chcesz przez to powiedzieć?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Stary 17-02-2017, 09:50
hektorek hektorek is offline
Member
 
Zarejestrowany: Nov 2016
Posty: 79
Domyślnie

My także nasze oszczędzanie zaczęliśmy od zmywarki. Nie był to zakup pierwszej potrzeby przy urządzaniu kuchni, ale jak zobaczyliśmy zużycie wody po pierwszym miesiącu to się przeraziliśmy i podjęliśmy decyzję o jej kupnie. Wybraliśmy tanią zmywarkę https://www.maxelektro.pl/agd-do-zabudowy/zmywarki/ ale i tak pobiera nieporównywalnie mniej wody do ręcznego zmywania. Można sporo zaoszczędzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:04.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.