kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 17-11-2018, 23:33
mczay mczay is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 1 814
Domyślnie Jak dbać o uprawę?

Chciałbym rozpocząć karierę rolnika. Mam ziemię i chciałbym ją zagospodarować. Jak dbać o uprawę, aby moje starania nie poszły na marne?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 30-11-2018, 18:39
sara898 sara898 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Posty: 1 414
Domyślnie

Moim zdaniem najlepiej jest dbać o uprawy, stosując odpowiedni nawóz. Ta marka orcal oferuje zarówno doskonałe i skuteczne nawozy, jak i systemy kompostujące. Same nawozy są sprawdzone oraz mają dobry stosunek jakości do ceny. O uprawę można zadbać, też wdrażając system, który zamienia śmieci na kompost. Technologia FuelCal jest opatentowana przez firmę. Polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 20-12-2018, 11:50
rzetelna rzetelna is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Posty: 1 066
Domyślnie

Wydaje mi się, że już sam wybór opowiedniego nawozu to klucz do sukcesu. Warto poczytać na ten temat, porównać składy konkretnych nawozów i dopiero wtedy dokonać ostatecznego wyboru. Ja ze swojej strony na pewno mogę polecić wam https://www.dr-green.pl/dolistny-nawoz - ma dobrą cenę i genialną opinię wśród rolników, więc uważam, że jest to strzał w dziesiątkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 27-08-2019, 18:33
Maria02 Maria02 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Posty: 328
Domyślnie

Zadbaj o ubezpieczenie upraw, żeby zabezpieczyć to co uda Ci się zebrać z pola. Budżet państwa pokrywa 65% dotacji na ten cel.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 28-08-2019, 09:22
KonradSkal Mężczyzna KonradSkal is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 147
Domyślnie

Żeby dobrze zatroszczyć się o uprawę, bardzo wazne są odpowiednie nawozy. Musisz dopasować ich skład do twoich upraw. Nie za duzo nie za mało. Ogólnie bez nawożenia gleby to za wiele ci nie urośnie. No chyba, że masz bardzo urodzajną glebę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 12-12-2020, 19:36
tomilidzons Mężczyzna tomilidzons is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 150
Domyślnie

Cytat:
Napisał mczay
Chciałbym rozpocząć karierę rolnika. Mam ziemię i chciałbym ją zagospodarować. Jak dbać o uprawę, aby moje starania nie poszły na marne?
Na pewno warto dokształcić się w temacie nawożenia, jeżeli chcemy liczyć na porządne uprawy. Co do samych nawozów to zajrzyj do nich https://nawozykava.pl na pewno pomogą z doborem czegoś dobrego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 23-02-2021, 20:25
DizA DizA is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Posty: 686
Domyślnie

Tak prawda, nawożenie to istotna kwestia czy to w ogrodzie czy w uprawach. Bardzo dobrze sprawdza się aktywny hydrat wapnia . Czytałam, że powstaje on na skutek przetwarzania odpadów biologicznych więc jest bardzo wartościowy i nieszkodliwy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 18-03-2021, 15:21
reksio78 reksio78 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 321
Domyślnie

Na pewno trzeba zapewnić roślinkom dobre odżywianie, czyli przydałby się porządny nawóz. Słyszeliście może o nawozie z łusek kawy? W sklepie https://nawozykava.pl/ taki sprzedają. A jest on organiczny więc samo dobro!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 06-05-2021, 13:20
marlena90 marlena90 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 419
Domyślnie

Jeśli chcesz zacząć przygodę z rolnictwem, zacząć przygodę z sadzeniem warzyw, to trzeba najpierw wgryzc się troche w temat. My w tym roku zainwestowalismy w preparaty humusowe z Agra Aplant
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 13-09-2023, 10:26
joanana joanana is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2020
Posty: 233
Domyślnie

Myślę że dobry nawóz też się przyda. Może coś z florovitu? Tutaj są - https://sklepinco.pl/marka/florovit/ fajnej jakości
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:19.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.