kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > KARIERA > Praca
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 22-09-2015, 10:16
Kaśka's Avatar
Kaśka Kaśka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 347
Domyślnie Czy warto jest isć do pracy za najniższą krajową

Cześć. Jakiś czas temu zostałam zwolniona z pracy, w której zarabiałam prawie 3000 zł na rękę ( redukcja etatów). Obecnie jestem na etapie szukania nowej pracy. Wszystkie oferty jakie dostaję to za najniższą krajową ;/
I tak się zastanawiam czy się na to zgodzić czy może jeszcze dalej szukać? Niby mąż źle nie zarabia ale z drugiej strony dziura w cv to również nie jest powód do dumy.
__________________
Ty jesteś wiedźminem anachronicznym, a ja wiedźminem nowoczesnym, idącym z duchem czasu. Dlatego ty wkrótce będziesz bezrobotny, a ja będę prosperował. Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie już na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 22-09-2015, 10:40
Maniulka's Avatar
Maniulka Maniulka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaśka
Cześć. Jakiś czas temu zostałam zwolniona z pracy, w której zarabiałam prawie 3000 zł na rękę ( redukcja etatów). Obecnie jestem na etapie szukania nowej pracy. Wszystkie oferty jakie dostaję to za najniższą krajową ;/
I tak się zastanawiam czy się na to zgodzić czy może jeszcze dalej szukać? Niby mąż źle nie zarabia ale z drugiej strony dziura w cv to również nie jest powód do dumy.
Najniższa krajowa to nie są duże pieniądze ale zawsze lepsze jest to niż nic. Sama jestem zdania,że powinnaś przyjąć tę pracę.Jeśli nie bedzie CI odpowiadała to poszukasz sobie innej. Przecież możesz pracować oraz jednocześnie rozglądać się za czymś bardziej opłacalnym. Dziura w cv również nie jest niczym dobrym.
Czy oferty pracy jakie dostajesz są zgodne z Twoim wykształceniem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 22-09-2015, 12:41
jmalinowska's Avatar
jmalinowska jmalinowska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 148
Domyślnie

Popieram post powyżej . Przynajmniej zdobędzizesz jakiejś wykształcenie i brak dziur w zatrudnieniu lepiej wygląda w cv. Pracodawca będzie wiedział,ze jesteś osobą przedsiębiorczą oraz pracowitą. Przyjmij pracę i potem szukaj innej. Może zastanów się jeszcze nad przeprowadzką do innego miasta? Wiele osób migruje w poszukiwaniu pracy do innych miast...To normalne.
Swoją drogą to ile obecnie wynosi najnizsza krajowa? Bo chyba nie jestem w temacie...
__________________
Czasami się zastanawiam, czy przypadkiem coś jest ze mną nie tak. Być może za dużo czasu spędzam w towarzystwie moich bohaterów literackich i, co za tym idzie, moje ideały i oczekiwania są zdecydowanie zbyt wysokie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 22-09-2015, 12:56
Kaśka's Avatar
Kaśka Kaśka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 347
Domyślnie

Tak.Jest to w moim zawodzie ale ta pensja jak na moje wykształcenie jest nieco poniżająca Nie po to kułam prawie 5 lat na studiach i potem rok na podyplomówce aby tyle zarabiać.
jmalinowska zerknij sobie tutaj"
http://www.comperia.pl/artykuly/o_ko...2015-roku.html
Masz tam podane ile co wynosi.

Ostatnio czytałam,że sld chce wprowadzić minimalną w wysokości 2500 zł. Myslicie,że to realne?
__________________
Ty jesteś wiedźminem anachronicznym, a ja wiedźminem nowoczesnym, idącym z duchem czasu. Dlatego ty wkrótce będziesz bezrobotny, a ja będę prosperował. Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie już na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 22-09-2015, 13:38
Olla33 Olla33 is offline
Member
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 86
Domyślnie

Kaśka przestań tutaj narzekać . Dobrze,że pracę masz. Wielu chciałoby się znaleźć na Twoim miejscu bo jest wiel osób w Polsce, które nie są w stanie znaleźć żadnej pracy i tak nie narzekają. Bierz co jest a nie zastanawiaj się czy brać czy nie.
Co do obietnic sld to moim zdaniem są to obiecanki cacanki.Kolejna kiełbasa wyborcza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 23-09-2015, 06:28
Kaśka's Avatar
Kaśka Kaśka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 347
Domyślnie

Cytat:
Napisał Olla33
Kaśka przestań tutaj narzekać . Dobrze,że pracę masz. Wielu chciałoby się znaleźć na Twoim miejscu bo jest wiel osób w Polsce, które nie są w stanie znaleźć żadnej pracy i tak nie narzekają. Bierz co jest a nie zastanawiaj się czy brać czy nie.
Co do obietnic sld to moim zdaniem są to obiecanki cacanki.Kolejna kiełbasa wyborcza.

Pewnie masz rację. Poza tym podejrzewam,że jakby praca minimalna była wyższa to pracodawcy zatrudnialiby więcej na umowę zlecenie oraz umowę o dzieło. Taki mamy właśnie kraj
__________________
Ty jesteś wiedźminem anachronicznym, a ja wiedźminem nowoczesnym, idącym z duchem czasu. Dlatego ty wkrótce będziesz bezrobotny, a ja będę prosperował. Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie już na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 23-09-2015, 11:06
celina's Avatar
celina celina is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 6
Domyślnie

Nie wiem ile czasu dokładnie upłynęło od utraty tej poprzedniej posady do momentu trafienia na tę ofertę za najniższą krajową. Nie wiem też jaki jest tam u Ciebie lokalny rynek pracy. Zakładając, że nie minęło jeszcze zbyt wiele czasu oraz to, że oferty za takie wynagrodzenie pojawiają się dosyć regularnie, myślę, że mogłabyś jeszcze trochę poczekać. Oczywiście pozytywne jest to, że ta oferta jest z "twojej branży", ale z drugiej strony nie wiem jakie tam są perspektywy awansu. W końcu awans to jedyna szansa na wyższą pensję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 26-09-2015, 17:52
Nacelna17 Nacelna17 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 3
Domyślnie

A moze warto sprobowac wyjechac na jakis czas za granice? Ja juz kilka razy, kiedy nie moglam znalezc niczego w kraju, to jechalam do Francji, bo znam jezyk i bylam tam wczesniej na wymianie. Ogolnie polecam sprobowac takiego wyjazdu. Podsylam stronke z ofertami pracy m.in. z Francji - https://www.pracujwunii.pl/praca-we-francji/. Pozdrawiam i powodzenia!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 01-12-2015, 12:12
szalona szalona is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Posty: 1 984
Domyślnie

No właśnie mój syn zastanawia sie czy nie skorzystać z takiej oferty http://praca.gratka.pl/oferta/kierow...h-3062379.html
Propozycja jest ciekawa, darmowy kurs i praca i to na warunkach niemieckich. Trochę mi smutno, ze chce wyjechać, ale z drugiej strony to szybciej tam dojdzie do czegoś niz u nas.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 02-12-2015, 11:09
Majka89 Majka89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 861
Domyślnie

Jesli nie mamy możliwości pracy gdzie indziej, to pewnie, że warto.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:13.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.