kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > ZDROWIE > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 18-02-2021, 10:17
Adelka's Avatar
Adelka Adelka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 237
Domyślnie Jakie macie sposoby na zaparcia?

Kochani macie jakieś sprawdzone sposoby domowe na zaparcia??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 18-02-2021, 12:26
jmalinowska's Avatar
jmalinowska jmalinowska is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 148
Domyślnie

Kiszonki - wpisz na youtube „zakwas z buraków” albo „kiszenie warzyw”. To są proste przepisy na kiszenie w słoikach takich jakie masz w domu 1-4 litry. Nie kupuj nic w aptece bo to nawet jeżeli pomoże to napędza biznes farmaceutyczny. Z kiszonych warzyw robisz sałatki do obiadu albo zupy, sok pijesz obserwując jak Twój organizm reaguje. Nie za dużo od razu bo przeczyści.

Na funkcjonowanie układu pokarmowego dobrze wplywa rownież Olej mct - W ofercie ma go Aura Herbals. Poczytaj sobie o jego właściwościach.
__________________
Czasami się zastanawiam, czy przypadkiem coś jest ze mną nie tak. Być może za dużo czasu spędzam w towarzystwie moich bohaterów literackich i, co za tym idzie, moje ideały i oczekiwania są zdecydowanie zbyt wysokie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 24-02-2021, 13:13
kanda kanda is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2020
Posty: 193
Domyślnie

Goko - pozycja w kucki i powinno być OK. U mnie to działa, zmiana mocna i zdecydowana, zauważalna. Szybko udało się osiągnąć to, na czym nam zależało. Nie tylko ja miałam takie problemy. W zasadzie diametralna odmiana sytuacji... Nikomu czegoś takiego nie życzę - miałam ciężko... i liczę, że to się już nie powtórzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 25-02-2021, 11:46
wfritsch's Avatar
wfritsch wfritsch is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2021
Miasto: Łódź
Posty: 4
Domyślnie

Mi w zaparciach pomaga jogurt pity activia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 25-02-2021, 16:04
Majka89 Majka89 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 861
Domyślnie

U mnie problem rozwiązało więcej błonnika w diecie, od jakiegoś czasu dzięki temu nie mam już problemu z zaparciami. Pomóc może też bezkofeinowa kawa (żeby nie wypłukać się z innych składników, np. magnezu czy potasu). Słyszałem też, ze może pomóc olej z wątroby wieloryba, czy też od paru lat - dorsza. Gdybyś potrzebowała poradnika, który wybrać, możesz zajrzeć tutaj https://www.mollers.pl/czy-wiesz-jak...ybrac-sprawdz/ Ze sposobów doraźnych to kefir, naturalny jogurt, coś takiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 15-04-2021, 17:22
enigma enigma is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Posty: 1 580
Domyślnie

Trzeba poza tym wszystkim pamiętać też o stosowaniu probiotyków, nie tylko podczas antybiotykoterapii ale także po niej i profilaktycznie. Na przykład kiedy mamy problemy z hemoroidami bardzo przydaje się proctolact, czyli dedykowany probiotyk proktologiczny
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 29-05-2021, 17:38
gasella gasella is online now
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Posty: 673
Domyślnie

Na zaparcia najlepsza jest xenna extra comfort https://www.xenna.pl/xenna-extra-comfort/ . Nie wiem czy znacie ten środek ale u mnie on zdaje egzamin na sto procent. W razie jak zdarzy mi się taka sytuacja łykam tabletkę i po 8 godzinach mam po problemie. A środek ten nadaje się też do stosowania w przypadku przewlekłych zaparć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 28-01-2022, 13:31
Tymcia Tymcia is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 334
Domyślnie

Miałam bardzo duże kłopoty w ciąż z zaparciami. Bałam się cokolwiek brać by nie zaszkodzić dziecku, ale sama zmiana diety niewiele mi pomagała. W końcu w aptece pani mi poleciła czopki - eva qu, jako w pełni bezpieczne, naturalne i nieuzależniające. Sprawdziły sie u mnie doskonale. Lekarz prowadzący także potwierdził ich bezpieczeństwo więc stosowałam je zawsze gdy była taka potrzeba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 04-05-2022, 20:11
asia999 asia999 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2021
Posty: 341
Domyślnie

Ważne żeby nie powodowały one innych dolegliwości takich jak hemoroidy. Warto na przyszłość na pewno zapamiętać tą stronę https://stophemoroidom.pl.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 11-05-2022, 14:40
kobietka_10 kobietka_10 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 601
Domyślnie

Jeszcze jakiś czas temu to piłam najróżniejsze ziółka, które z reguły były skuteczne. No ale nie zawsze mam możliwość po nie sięgnąć, zwłaszcza jak siedzę w pracy i mam konferencję. Dlatego zakupiłam sobie w aptece sanprobi super formula, małe tabletki które dyskretnie mogę mieć przy sobie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:29.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.