kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > RODZINA > Ogólny
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 10-05-2015, 09:41
marzycielkazostendy marzycielkazostendy is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 632
Domyślnie Jakie hobby dla dziecka?

Szukam pomysłów na jakieś rozwijające hobby dla dziecka.
Czegoś co je zainteresuje, ale będzie wymagało zgłębienia wiedzy na jakiś temat.
Przychodzi wam coś takiego do głowy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 10-05-2015, 12:43
Kamycza Kamycza is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 8
Domyślnie

Hmm nic szczególnego mi nie przychodzi do głowy..Jak tak pierwsze myślałam to może być jakaś nauka języka angielskiego czy jakieś dodatkowe zajęcie ze śpiewania lub gry na instrumencie To może być dla dziecka bardzo dobre przeżycie. Nauczy się grać i będzie miało z instrumentu fajną zabawkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 10-05-2015, 18:03
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie

To już jakiś pomysł.
Moim zdaniem ciekawa może się okazać numizmatyka. Samo kolekcjonowanie monet wymaga poszerzenia horyzontów, ale do tego korzysta się z masy fajnych gadżetów, jak np. mikroskop kieszonkowy: http://www.cezar24.pl/mikroskopy-kie...we-c-37_6.html
Wydaje mi się, że z taką gadżeciarską otoczką to może przypaść dziecku do gustu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 13-05-2015, 09:39
oliwia oliwia is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Posty: 650
Domyślnie

Popularnym hobby jest z pewnością modelarstwo. Uczy dziecka cierpliwości, pewnych zdolności manualnych, a także precyzji. Duży wybór modeli dla początkujących możesz znaleźć na stronie Revell'a. Jeżeli dziecko ma smykałkę do wojskowości to polecam replikę samolotów wojskowych jak np. http://revell.com.pl/modele-do-sklej...,art,5864.html . Myślę, że powinno mu się spodobać i będzie miało dziecko ciekawe hobby.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 13-05-2015, 13:25
malciutkorka malciutkorka is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 10
Domyślnie

Modelarstwo tak jest popularne ale nie jest to popularne zajęcie dla dziecka przecież. Zdecydowanie jest wiele innych ciekawszych zajęć dla dziecka. Po prostu warto aby palec się zainteresował jakimiś grami logicznymi, to wtedy one mogą go nauczyć dyscypliny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 14-05-2015, 10:20
malena85 malena85 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 10
Domyślnie

Może warto pójść w kierunku fotografii? Bardzo przyszłościowe i wciągające hobby, a przy tym dużo wiedzy do zgłębiania i sporo praktyki. Myślę, że odpowiednio pokierowane kiedyś nam podziękuje za taka pasję
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 17-05-2015, 00:11
Carolajn Carolajn is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 10
Domyślnie

a czym dziecko się pasjonuje, co lubi robić w swoim wolnym czasie? myślę, że warto dobrać hobby właśnie pod to, co dziecko samo wybiera, może lubi przyrodę, opiekę nad domowymi zwierzątkami, da się to połączyć z rozwijaniem i pogłębianiem wiedzy na temat przyrody, biologi itp. ale też na przykład z takim hobby jak fotografia świata przyrody
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 17-05-2015, 08:02
Martyny Martyny is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2015
Posty: 10
Domyślnie

Dobrze jest równie zastosować następującą technikę - dać dziecku kredki i powiedzieć mu żeby coś narysowało, coś co najbardziej lubi robić..Dziecko dla przykładu narysuję boisko i narysuję piłkę i bramki..Wtedy już będzie wiadomo, że np. Kacper lubi grać w piłkę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 16-06-2015, 10:27
Coldi Coldi is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Posty: 839
Domyślnie

Dzieci uwielbiają instrumenty, ja myślę, że jak ma się tylko pieniądze żeby ten instrument kupić to nie ma się nad czym zastanawiać. Moja siostra na przykład całe życie chciała grać na skrzypcach http://szkola-muzyki.pl/lekcja-skrzypiec/
Na tamte czasy lekcje gry były tak drogie, że nie było ich stać na taki wypas
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 16-06-2015, 15:50
kinia87 kinia87 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Posty: 6
Domyślnie

Ja osobiście chcę wysłać dziecko na jakieś zajęcia ruchowe - jak boks (mam syna) czy muai tay albo karate po prostu, dodatkowo chodzi na piłkę nożną i jeszcze interesują go kółka plastyczne, więc chętnie pomogę dziecku rozwijać zdolności manualne, zwłaszcza jak sam chce. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:02.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.