kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #31  
Stary 21-07-2015, 22:18
Talusia Talusia is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 8
Domyślnie

Pączusie po bawarsku
Drożdże wymieszać z łyżką cukru, dodać trochę mleka i mąki, przykryć i odstawić do wyrośnięcia. Mąkę wsypać do miski, dodać cukier, sól, mleko, masło, jajka skórkę cytrynową, wyrośnięty rozczyn. Do ciasta dodać rodzynki. Następnie łyżką nabierać małe porcje ciasta i formować małe kulki, kłaść na stolnicy posypanej mąką. Odstawić na 20 minut. Podgrzać tłuszcz do smażenia. Tłuszcz jest odpowiednio nagrzany, gdy wrzucony kawałek ciasta szybko wypłynie i zrumieni się. Usmażone pączki układać na serwetce w celu osączenia, posypać cukrem pudrem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Stary 26-07-2015, 05:57
lilka91 lilka91 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 462
Domyślnie

Ja ostatnio nie przepadam za deserami - jestem na diecie. Teraz zamiast słodyczy i lodów staram się wybierać koktajle - http://blog.veronavpp.eu/2256-koktaj...zy-top-modelek Dzięki temu jestem pełna ale nie czuję się ociężała. Myślę, że to dobra i zdrowa alternatywa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Stary 27-07-2015, 08:49
eliza104 eliza104 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1 915
Domyślnie

Są też zdrowsze wersje deserków, np. panna cotta w wersji fit na bazie kefiru.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Stary 29-07-2015, 14:31
babciabogusia babciabogusia is offline
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 30
Domyślnie

Ale mi smaka narobiliście... :P
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Stary 30-07-2015, 11:56
mamanaetacie mamanaetacie is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 29
Domyślnie

Ja chyba dzisiaj jakąś szarlotkę ukręcę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Stary 04-08-2015, 21:05
karolkowa karolkowa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 14
Domyślnie

witaminowy deser z banana, nektaryny z chrupiącymi puffingowanymi owocami

Składniki

Składniki na 3 porcje
• 3 banany
• 3 kiwi
• 2 nektaryny
• Opakowanie puffingowanych BIO bananów Puffins
• 200 g naturalnego serka homogenizowanego lub gęstego jogurtu naturalnego
• Łyżka miodu (opcjonalnie)
Przygotowanie
Nektaryny umyć, usunąć pestki i pokroić na części. Banany obrać ze skórek, pokroić na części i 2 z nich zblendować razem z nektarynami na aksamitny krem. Kiwi obrać ze skórek, pokroić na części i także zblendować razem z pozostałym bananem. Serek dokładnie wymieszać z miodem - miód jest dodatkiem dla osób lubiących bardzo słodkie desery, więc dodajemy go opcjonalnie. Do ozdobnych pucharków, słoiczków lub szklanek delikatnie nakładać kolejno warstwy: mus z banana i nektaryny, serek, na serek ułożyć puffingowane banany, następnie położyć warstwę musu z kiwi i banana, serek, puffingowane banany, mus bananowo-nektarynowy i na wierzch kilka puffingowanych bananów dla ozdoby.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Stary 05-08-2015, 20:11
anika anika is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 6
Domyślnie

Najgorsze dziewczyny to było, że tutaj co przeglądałam te wcześniejsze strony tego tematu to akurat natrafiłam na powtarzające się przepisy..Widać nie każdy to śledzi na bieżąco tak jak ja..Później dlatego tyle stron powstaję o jednakowych treściach. Nie jest to dla mnie zrozumiałe. Smutam.. duuuużo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Stary 06-08-2015, 08:17
Lupa Lupa is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie

Deser z białej czekolady

100 g białej czekolady
1 duże jajko
3 łyżki drobnego cukru
125 ml śmietanki kremowej 30% - bardzo zimnej
oraz:
maliny (świeże lub mrożone)
likier kokosowy Malibu (opcjonalnie)
kakao

Przygotowanie

Do pucharków lub kieliszków włożyć po kilka malin, polać likierem (opcjonalnie). Czekoladę roztopić nie podgrzewając jej zbyt mocno. Ubić białko na sztywną pianę, następnie stopniowo dodawć cukier cały czas ubijając, aż piana będzie idealnie sztywna. Ubijać jeszcze przez minutę aż piana będzie błyszcząca i gęsta.
Roztopioną czekoladę (trochę przestudzoną) wymieszać z 3 łyżkami śmietanki kremowej, a następnie energicznie wymieszać z żółtkiem.
Dodać połowę ubitego białka i delikatnie wymieszać, następnie połączyć z resztą białka.
Resztę śmietanki kremowej ubić na sztywną pianę i delikatnie wymieszać łyżką z czekoladową masą. Wyłożyć na maliny i wstawić do lodówki na kilka godzin. Przed podaniem posypać grubą warstwą kakao. Można też udekorować świeżymi malinami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Stary 07-08-2015, 10:10
Wress Wress is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 5
Domyślnie

Malinowo-bezowy
Składniki:

- 500 g malin
- 100 g bezy
- 250 g serka mascarpone
- 100 ml ajerkoniaku
Maliny wkładamy na spód pucharków lub wysokich szklanek, dodajemy pokruszone bezy, serek mascarpone i jeszcze raz układamy wszystko w tej samej kolejności, maliny, bezy i serek mascarpone. Na wierzch dajemy malinę, posypujemy drobno pokruszoną bezą i polewamy ajerkoniakiem. Mamy gotowy, pyszny i szybki deser.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Stary 11-08-2015, 12:09
ljaremski1977 Mężczyzna ljaremski1977 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 5
Domyślnie

Deser lodowy
Składniki na deser lodowy dla 2 osób:

• Lody Carte D’Or Chocolate Brownie, czyli z czekoladą i ciastem brownie
• 4 łyżki konfitury pomarańczowej
• 4 łyżki musli
• 4 łyżki polewy czekoladowej
• pałeczki czekoladowe i wafelki do dekoracji
• cząstki pomarańczy lub mandarynki
Przygotowanie deseru lodowego

1. Do pucharków na lody wkładam konfiturę i równo rozprowadzam. Posypuję musli i polewam czekoladą.
2. Układam lody i dekoruję pałeczkami czekoladowymi, wafelkami i kawałkiem mandarynki. Podaje natychmiast!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:57.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.