kobiety.net.pl   
Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  


Wróć   Klub > DOM > Kuchnia
Nazwa użytkownika
Hasło
Zarejestruj się FAQ Blogi Galerie Użytkownicy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
  #1  
Stary 24-07-2018, 17:44
kwiecienplecien kwiecienplecien is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 1 973
Domyślnie Naleśniki dla alergików - da się tak?

Da się zrobić jakieś dobre naleśniki dla osób uczulonych na jajka, gluten i laktozę?
Może znacie jakieś fajne przepisy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Stary 24-07-2018, 20:32
annamar annamar is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Posty: 998
Domyślnie

Gdzieś coś czytałam, ale prawdę mówiąc sama to ja nie wiem. Ja zawsze zamawiam jedzenie do pracy stąd: http://hurryupshrimp.pl/sama nigdy nie mam czasu gotować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Stary 25-07-2018, 11:40
muszkieterka muszkieterka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 1 290
Domyślnie

Coś tam na pewno da się wymyślić.
Od czego masz google?
Tutaj https://hintigo.pl/artykul/przepis-n...a-lub-glutenu/ może na początek sobie poczytaj.
Wydaje mi się, że warto będzie wypróbować parę takich przepisów, żeby ocenić, które są najlepsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Stary 25-07-2018, 23:21
dogsi dogsi is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Posty: 13
Domyślnie

Oj wszystko zależy od tego właśnie czy mamy czas gotować, czasami to właśnie nie jest kwestia umiejętności. Ja do pracy często ogólnie jedzenie zamawiam z Margaret z Wrocławia. Jest bardzo fajne. Świeże i smaczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Stary 26-07-2018, 13:03
Milik Mężczyzna Milik is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Posty: 7
Domyślnie

Wystarczy unikać składników, na które jesteś uczulona.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Stary 27-07-2018, 10:56
walka88 walka88 is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Posty: 16
Domyślnie

Ja ostatnio robiłam naleśniki bez jajek i mleka, tylko z dodatkiem wody i napoju roślinnego, a zamiast mąki pszennej używałam jaglanej i kokosowej (trzeba tylko pamiętać, że akurat kokosowa wchłania zacznie więcej płynów, dlatego najlepiej ciasto zostawić na jakiś czas nawet i godzinkę, żeby się związało i po tym czasie ewentualnie dolać wody lub napoju/mleka roślinnego. Mimo tych zamienników ciasto wyszło smaczne i można było je jeść bez dodatków, przynajmniej mi tak smakowały, narzeczony jadł z dżemem i białym serem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Stary 29-07-2018, 17:22
kelte Mężczyzna kelte is offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Posty: 4
Domyślnie

Pewnie że się da, ale mają inny smak
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Stary 09-10-2018, 14:30
dywka dywka is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 895
Domyślnie

Odnośnie do glutenu, to może wy powiecie mi, jakie są celiakia objawy? Ile osób tyle opinii. Jedni twierdzą, że celiakia to przede wszystkim ból brzucha po zjedzeniu produktów z glutenem, inni że celiakia może doprowadzić także do depresji, a jeszcze gdzie indziej słyszałam, że celiakia to także brak objawów. Jak jest naprawdę?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Stary 16-11-2018, 15:22
radosna radosna is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2018
Posty: 458
Domyślnie

Owszem, że można zrobić naleśniki dla osób, które są na gluten uczulone! Wystarczy tutaj https://www.jarmarknatury.pl/ kupić stosowne produkty niezawierające tego składnika i do dzieła. Co do jajek, to są różne substytuty dostępne w specjalistycznych sklepach, więc śmiało możecie próbować. Jak dla mnie może się to udać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Stary 08-12-2018, 10:40
sara898 sara898 is offline
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Posty: 1 414
Domyślnie

Do naleśników zdecydowanie powidła! Teraz na stronie https://www.herbapol.com.pl/produkt/powidla-sliwkowe znalazłam bardzo fajny smak i fajny produkt, więc koniecznie muszę spróbować, jak smakują. Mam nadzieję, że znajdę je gdzieś w sklepach w pobliżu i mam też nadzieję, że będą smakiem przypominały te babcine powidła.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:10.


Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.